کرمان رصد

آخرين مطالب

226 طرح میراث فرهنگی در هفته دولت افتتاح می شود سياسي

226 طرح میراث فرهنگی در هفته دولت افتتاح می شود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - مدیرکل دفتر تسهیلات و طرح های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت :در هفته دولت امسال 226 طرح با سرمایه گذاری 2 هزار و 218 میلیارد تومان در این حوزه افتتاح و مورد بهره بردای قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا، محمد حسن اسدی روز سه شنبه در نشست پنجره واحد سرمایه گذاری کرمان افزود: در قالب این تعداد طرح 31 هتل یک تا سه ستاره و هتل آپارتمان به بهره برداری خواهد رسید.
وی اضافه کرد : در حال حاضر در استان کرمان 88 پروژه در حال ساخت داریم که برآورد حجم سرمایه گذاری آنها یک هزار و 670 میلیارد تومان است.
اسدی با اشاره به این مطلب که این پروژه ها از حدود چهار سال قبل آغاز شده اند، افزود: مساحت زیربنای این پروژه ها یک میلون و 489 هزار مترمربع است و پیشرفت فیزیکی متوسط این پروژه ها 44 درصد است که با افتتاح آنها برای دو هزار و 604 نفر شغل ایجاد می شود.
اسدی ضمن بیان این مطلب که طرح جامع گردشگری کشور در دست تدوین است، گفت: صنعت گردشگری در کشور صنعتی نوپاست و توجه لازم به این حوزه انجام نشده است.
استاندار کرمان هم در این نشست با براینکه طرحهای بالای 2 میلیارد تومانی تنها از طریق پنجره واحد قابل پیگیری است گفت: اگر دستگاه ها استعلامات مربوط به طرح های بالای دو میلیارد تومان را به صورت منفرد پذیرش کنند، تخلف خواهد بود و تمامی این طرح ها باید از طریق پنجره واحد سرمایه گذاری پیگیری شده و پاسخ استعلامات طی دو هفته ارائه شود.
محمد جواد فدائی تصریح کرد: برای ایجاد اشتغال نیاز به تسریع در سرمایه گذاری و جلب سرمایه گذاری داخلی و خارجی است که در این رابطه باید اقدامات مربوط به دولت از جمله صدور مجوزها و استعلام ها تسریع شود و تحقق این امر، راهی جز پنجره واحد ندارد.
وی خاطرنشان کرد: سرمایه گذار برای ارائه استعلامات باید به یک مرکز مراجعه کرده و جواب تمامی استعلامات را دریافت کند.
استاندار کرمان با اشاره به طرح مباحثی درباره تشکیل پنجره واحد سرمایه گذاری به صورت فیزیکی یا الکترونیکی، اظهارداشت: مقرر شد تا زمانی که پنجره واحد به صورت الکترونیکی از سوی اتاق بازرگانی ایجاد می شود، نشست های آن به صورت فیزیکی برگزار شده و روند سرمایه گذاری در استان تسهیل شود.
7440/ 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield