کرمان رصد

آخرين مطالب

حمایت دانشگاه علمی و کاربردی از شرکت های دانش بنیان سياسي

حمایت دانشگاه علمی و کاربردی از شرکت های دانش بنیان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرج-ایرنا-معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه جامع علمی و کاربردی کشورگفت: دانش آموختگانی که اقدام به راه اندازی شرکت های دانش بنیان کنند مورد حمایت دانشگاه قرار می گیرند.

سید احمد رضا پیش بین روز شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری در کرج در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: دانش آموخته های دانشگاه جامع علمی و کاربردی در بخش های استارت آپی و خوشه های فناور با راه اندازی شرکت های دانش بنیان می توانند از تسهیلات 500 میلیون ریالی دانشگاه با کارمزد 2 درصد استفاده کنند.
وی اضافه کرد: همچنین حمایت از دانشجویان در قالب ایجاد انجمن های علمی و دانشجویی از دیگر برنامه های دانشگاه جامع علمی و کاربردی کشور است.
پیش بین گفت: دانشجویان نخبه زیادی در کشور داریم که با تکیه و اعتماد بر این نیروها می توانیم بسیاری از نیازهای کشور را به خصوص ر بخش های فناوری و تکنولوژی برطرف کنیم.
پیش بین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات پیش روی بحش پژوهش در دانشگاه جامع علمی و کاربردی خاطر نشان کرد: انتظار ما از دولت و مجلس شورای اسلامی این است که شرایطی را ایجاد تا بتوانیم هر چه بیشتر این ظرفیت ها را در کشور ایجاد کنیم.
وی ادامه داد: مراکز آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی در کنار کارخانه ها شکل گرفته و می توانند تا حدودی از این ظرفیت استفاده کنند، اما کافی نیست.
معاون دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: اگر بخواهیم پژوهش های عمیق تری داشته باشیم نیازمند سرمایه گذاری هستیم.
نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی البرز از 24 لغایت 30 آذرماه در دانشگاه خوارزمی دایر است.
7414/ 6155


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield