کرمان رصد

آخرين مطالب

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمان:

تامین زیرساخت ها برای اعزام زائران اربعین نیاز به کاری جهادی‌دارد سياسي

تامین زیرساخت ها برای اعزام زائران اربعین نیاز به کاری جهادی‌دارد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان_ معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمان گفت: تامین زیرساخت ها برای اعزام زائران اربعین نیاز با کاری جهادی دارد.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدصادق بصیری پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد اربعین حسینی در کرمان ضمن گله‌مندی از کمیته‌هایی که در خصوص برنامه‌های اربعین عملکرد ضعیفی داشتند، بیان داشت: از کمیته‌هایی که در راستای برنامه‌های اربعین حسینی تلاش کردن تقدیر می‌کنم.
وی افزود: تامین زمینه‌ها مناسبت جهت اعزام زائران اربعین نیاز با کاری جهادی دارد لذا امسال نسبت به سال قبل سه عامل مهم لغو ویزا، گرمای هوا و ضعف زیرساخت‌ها وجود داردکه فشار کار را برای اعزام زائران بیشتر می‌کند.
معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمان به ضعف در حوزه زیرساخت‌ها اشاره کرد و گفت: به دلیل سیل خوزستان زیر ساخت‌ها ضعیف شده اند که خواهش دارم کمیته زیرساخت این موضوع را جدی‌تر پیگیری کند.
بصری تصریح کرد: موکب‌هایی که از استان‌ها اعزام می‌شوند دو بخش هستند بخشی که در ایران ارائه خدمت می‌کنند که کارها و اهدافشان مشخص است و بخشی در خاک عراق هستند که باید مورد توجه قرار گیرد، ضمن این که موکب‌های عراقی همه عصر اربعین جمع می‌شوند لذا باید توجه داشت موکب‌های ایرانی تا چند روز بعد از اربعین به مردم ارائه خدمت کنند.
وی اظهار داشت: امسال 2500 موکب در سامانه کشور ثبت کرده‌اند که در این راستا هم آمار کمی و کیفی بالا رفته است لذا به کیفیت کار باید بیشتر توجه داشت ضمن این که حجم کار امسال بیشتر شده است لذا باید موکب‌های ضعیف را در هم ادغام کنیم.
معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمان یادآور شد: میانگین موکب‌ها در داخل کشور 40 درصد و 60 درصد در خاک عراق می‌باشد اما نیاز است که یک تعامل و همکاری بین موکب‌هایی عراقی و ایرانی برقرار شود که در کنار آن به توزیع مناسب موکب‌ها نیز توجه شود لذا امسال باید نظم و انضباط در خصوص غذا رعایت شود تا اسراف صورت نگیرد.
وی افزود: امسال بیش از 90 درصد موکب‌هایی ثبت نام شده‌اند که تاکنون 70 درصد پروانه‌های آنان صادر شده است همچنین امسال به موکب‌هایی اجازه افتتاح حساب نیز داده‌ شده است.
بصیری گفت: پیش‌بینی لازم در خصوص هشدارهای امنیتی و سایر مسائل مربوط به آن با جدیت پیگیری می‌شود تا زائران با مشکلی مواجه نشوند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield