کرمان رصد

آخرين مطالب

موکب داران عراقی:پذیرایی از زائران اربعین افتخار ماست سياسي

موکب داران عراقی:پذیرایی از زائران اربعین افتخار ماست
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کربلا- موکب داران عراقی با تجلیل از اقدام جمهوری اسلامی ایران در تکریم از مواکب عراقی که به زائران اربعین خدمات ارائه می دهند، تصریح کردند: پذیرایی از زائران ایرانی مایه افتخار ماست.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به کربلای معلی، موکب داران عراقی این مطلب را در جریان بازدید رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین به همراه فرماندار کربلا از موکب های بزرگ عراقی که در این شهر به زائران اربعین خدمات ارائه می دهند ، اعلام کردند.
حجت‌الاسلام حمید احمدی رئیس کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین و حسین منگوشی فرماندار کربلا با حضور در محل فعالیت 10موکب‌ عراقی در سطح این شهر، با اهدای بسته های معنوی و فرهنگی از خدمات موکب داران عراقی به زائران حسینی تقدیر کردند.
موکب بقیه الله که در نزدیکی میدان المیزان مستقر است اولین موکبی بود که مورد بازدید رئیس کمیته فرهنگی آموزشی اربعین و فرماندار کربلا قرار گرفت.
این موکب با راه اندازی نانوایی و آشپزخانه صبح ، ظهر و عصر اقدام به توزیع غدای گرم میان زائران این مسیر کرده و در عین حال 24 ساعته نیز چای و آب بین راهپیمایان توزیع می کند.
در موکب زادالشفاء نیز که در خیابان المحافظه واقع است شماری از زائران قمی به کمک عراقی ها آمده و در حال تلاش برای آماده سازی غذای راهپیمایان هستند.
صاحبان این دو موکب اظهار داشتند که هر سال در ایام اربعین ، دهها میلیون دینار برای پذیرایی از زائران صرف می کنند و برکت آن را در زندگی شان بارها مشاهده کردند.
موکب قمربنی هاشم را نیز اهالی شهر العماره راه انداخته اند.
مازن فتاح مسئول این موکب گفت: به همراه دو نفر از اهالی العماره و یک شهروند اهوازی هزینه های این موکب را تامین و تمام مواد مصرفی را از ایران خریداری و به کربلا منتقل کرده ایم.
موکب قطیع الکفین در منطقه عباسیه به همت عباس کریم و برادرانش راه اندازی شده است. او به خبرنگار ایرنا گفت : از 10روز مانده به اربعین روزانه 600 کیلو ماهی را سرخ کرده و با برنج بین زائران توزیع می کنیم و برای استراحت راهپیمایان زن و مرد هم چادر برپا کرده ایم.
دو موکب حسینیه الشیخ و عزاء اهل بیت (ع) را هم اهالی بصره و منطقه زعفرانیه بغداد اداره می کنند. مسوولان این دو موکب هم اعلام کردند : پذیرایی از زائران ایرانی مایه افتخار ماست.در این موکب ها بیش از هشتاد نفر در حال خدمت به زوار هستند.
موکب بعدی هیئت الحوراء و در منطقه عباسیه قرار دارد. این موکب علاوه بر اربعین در 28 صفر به مناسبت شهادت امام رضا(ع) در کاظمین و هشتم ربیع الاول به مناسبت شهادت امام حسن عسکری (ع) در سامراء از زائران پذیرایی می کند.
مهدی عبدالساده الکنانی که محل کار و زندگی خود را به پذیرایی و استراحت زائران اختصاص داده است در این خصوص گفت : موکب شباب خدمه الحسین (ع) را یک هفته مانده به اربعین برپا و روزانه از هزار زائر ایرانی استقبال و پذیرایی می کنیم.
موکب شباب الامام علی (ع) متعلق به اهالی نجف است که از قبل از سقوط رژیم بعث پذیرایی از زائران اربعین را در خفا آغاز کرده و تا به امروز ادامه داده اند. سید محمد عباس شبر از مسوولان این موکب گفت: از هفتم صفر به همراه شماری از اهالی نجف به کربلا می آییم تا در خدمت به زائران حسینی سهیم شویم.
آخرین موکبی که مورد بازدید رئیس کمیته فرهنگی آموزشی اربعین و فرماندار کربلا قرار می گیرد موکب نجف الاشرف است که حیدر صالح عبدالحسین و برادرانش از اهالی کربلا راه انداخته اند.
او هم گفت ، موکب را در حسینیه ای که متعلق به خودمان است، دایر می کنیم و تلاش داریم تا با تمام توان به زائران بویژه زائران ایرانی که با پای پیاده به کربلا می آیند ، خدمت کنیم.
گفتنی است طرح تکریم از موکب داران عراقی به همت کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین از سه سال قبل به منظور تقدیر از خدمات آنان به اجرا در می آید.
حجت الاسلام و المسلمین احمدی در دیدار با موکب داران عراقی اظهار داشت : رهبر معظم انقلاب بارها فرموده اند ، عراقی‌ها میزبان اصلی حماسه بزرگ اربعین هستند.
به گفته رئیس کمیته فرهنگی آموزشی اربعین علاوه بر شهر کربلا در شهرهای نجف اشرف و کاظمین نیز به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران اعضای کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین در موکب‌های عراقی حضور یافته و از آنها تجلیل می‎کنند.
خاورم1933*9241*1436*


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield