کرمان رصد

آخرين مطالب

امسال 12 هزار واحد مسکونی روستایی در کرمان احداث می شود سياسي

امسال 12 هزار واحد مسکونی روستایی در کرمان احداث می شود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان گفت: احداث 12 هزار واحد مسکونی روستایی در کرمان در سال جاری در دستور کار قرار دارد.

به گزارش ایرنا، علی اکبر سلطانی نژاد روز یکشنبه در بازدید استاندار کرمان از اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان، افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی متولی اصلی بازسازی ناشی از حوادث طبیعی اماکن شهری و روستایی است.
وی افزود: استان کرمان مخفیگاه بلایای طبیعی است و گسل های فعال زیادی دارد و هر 10 سال، یک زلزله شدید و مخرب را شاهد بوده است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان به اجرای 10 هزار و 500 واحد مسکن مهر در استان کرمان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد: در این بخش زمین به صورت ویلایی به مردم واگذار شد و به طور تقریبی همه این واحدها ساماندهی شده اند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
وی اظهار کرد: سیاست های مسکن حمایتی در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در حال اجرا است.
وی گفت: بیش از دو هزار واحد مسکن شهری در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال تولید است.
سلطانی نژاد، اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی متولی اصلی روستاها است و خدماتی شامل تهیه و اجرای طرح های هادی روستایی، تامین زمین روستایی، صدور اسناد، هویت بخشی به املاک روستاییان و خدمات مهندسی در روزستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر را انجام می دهد.
وی افزود: دو هزار 500 نیروی مهندس بومی در روستاها شناسایی و مشغول به کار شده اند که مردم برای گرفتن خدمات مهندسی به این افراد مراجعه می کنند.
مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان با بیان اینکه قرار بود در سال جاری طرح هادی هزار روستا تهیه شود، گفت: 700 طرح هادی روستایی در سال جاری در استان کرمان تهیه شد و مابقی تا پایان سال جاری انجام خواهد شد.
وی گفت: تاکنون هزار و 500 پروژه بهسازی معابر در روستاها انجام شده است.
وی به انجمن خیرین مسکن ساز اشاره کرد و افزود: عملیات اجرایی احداث 400 واحد مسکونی در استان کرمان آغاز شده و 200 واحد به افراد نیازمند واگذار شده است.
سلطانی نژاد، افزود: 12 هزار واحد مسکونی در سال جاری برای مقاوم سازی در دستور کار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار دارد.
وی بیان کرد: کرمان نخستین استانی است که رتبه نخست مقاوم سازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی را در کشور از آن خود کرده است.
وی با اشاره به همکاری بانک ها برای اجرای مقاوم سازی ساختمان ها در استان کرمان افزود: 20 هزار واحد مسکونی در جنوب استان کرمان برای مقاوم سازی نام نویسی کردند و در نوبت اخذ تسهیلات قرار دارند.
مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان با اشاره به وجود گسل های فراوان در استان کرمان اظهار کرد: 282 هزار واحد مسکونی روستایی در استان کرمان وجود دارد که 104 هزار مورد با مصالح بی دوام و 178 هزار واحد با مصالح بادوام احداث شده اند.
وی اظهار کرد: 134 هزار سازه غیرمقاوم و 132 هزار سازه مقاوم روستایی در استان وجود دارد و تا افق 1404 سند چشم انداز 20 ساله 129 هزار واحد مسکونی روستایی در کرمان نیاز است.
سلطانی نژاد بیان کرد: 200 هزار واحد مسکونی روستایی در استان کرمان تاکنون مقاوم سازی و بهسازی شده است این در حالی است 129 هزار واحد مسکونی باید مقاوم سازی شوند.
وی گفت: وی گفت: اولین پروژه طرح پیشرفت و آبادانی قلعه گنج احداث سایت اداری است که توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان در حال انجام است.
وی تاکید کرد: سیاست های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نمونه بارز اصل 44 قانون اساسی و تجربه موفق در اقتصاد مقاومتی است.
/1860/3029


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield