کرمان رصد

آخرين مطالب

استاندار کرمان:

آمار شاغلان استان کرمان 16 درصد افزایش یافت سياسي

آمار شاغلان استان کرمان 16 درصد افزایش یافت
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - استاندار کرمان گفت: در دوره فعالیت دولت تدبیر و امید تعداد شاغلان استان کرمان 16 درصد افزایش داشته و به میزان 852 هزار نفر رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدجواد فدایی عصر یکشنبه در دیدار با اعضای شورای قضایی استان کرمان ضمن گرامی داشت یاد شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: تشکر ویژه از همکاری قوه قضائیه در استان کرمان با دستگاه اجرایی دارم و نتیجه این تعاملات موفقیت دولت در استان است و در چند سال اخیر رشدهای خوب و قابل قبولی داشته ایم.
وی عنون داشت: در دوره فعالیت دولت تدبیر و امید تعداد شاغلان استان 16 درصد افزایش داشته و به میزان 852 هزار نفر رسیده است.
فدایی گفت: شاخص تولید ناخالص استان کرمان در طی فعالیت دولت تدبیر و امید از 32 هزار و 500 میلیارد تومان به 36 میلیارد تومان رسیده است و تجارت خارجی استان از 1.2 میلیارد دلار به 2.4 یعنی به دو برابر افزایش است.
استاندار کرمان اظهار کرد: همچنین تولید برق در استان 1.5 برابر شده است و در زمینه نیروگاه های خورشیبدی که در استان صفر بودیم الان به 38 مگابایت رسیده است.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه در زمینه میراث فرهنگی نیز موفقیت های خوبی داشته ایم که این موفقیت ها همه نتیجه تعاملات با قوه قضائیه است، اظهار داشت: تعداد آثار ثبتی استان از 150 اثر به 300 اثر در دولت تدبیر و امید رسیده است و تعداد آثار ثبت شده جهانی از دو اثر به هفت اثر افزایش یافته است همچنین تعداد بناهای تاریخی به منظور بهره وری از سه اثر به پنج اثر افزایش یافته است.
وی با بیان این مطلب که در سال گذشته بالغ بر 41 هزار شغل جدید ایجاد شده است که 24 درصد از اهداف تعیین شده بیشتر بوده است همچنین در بخش اشتغال خرد 11 هزاز شغل ایجاد شده است.
فدایی با بیان این مطلب که در زمینه اشتغال روستایی اگر بتوانیم به خوبی برنامه ریزی کنیم مسئله حاشیه نشینی شهرها حل می شود، تصریح کرد: در سال گذشته بر اساس دستور رهبری در زمینه اشتغال روستایی و عشایر از محل صندوق توسعه ملی استان مبلغ 300 میلیارد تومان اعتبار با نرخ 6 درصد پرداخت شد که در این زمینه بالغ بر پنج هزار شغل برنامه ریزی شده است که ایجاد شود و در همین راستا تعدادی از طرح ها در بم افتتاح و اشتغالزایی شد.
فدایی با اشاره به اینکه در زمینه راه اندازی واحدهای راکد و نیمه راکد برای 60 طرح مبلغ 50 میلیارد تومان از محل تسهیلات فراگیر پرداخت شد که بر این اساس یک هزار و 127 شغل ایجاد شد، اضافه کرد: متأسفانه به همین میزان که شغل ایجاد شده است میزان بیکاری زیاد شده است نیاز است که سرعت ایجاد شغل زیاد شود تا شاهد کاهش بیکاری در استان باشیم.
وی با بیان این مطلب که چند مورد از شاخص های فضای کسب وکار مربوط به قوه قضائیه است که در ایم زمینه از همکاری های قوه قضائیه تشکر می کنم، بیان داشت: یکی از مراجعاتی که داریم و نمی دانیم چه پاسخی به آنها بدهیم در ارتباط به اشتغال و بخصوص فارغ تحصیلان بیکار است.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی 15 هزار نفر فارغ التحصیل رشته کشاورزی در استان داریم که یک هزار و 500 نفر مشغول به کار هستند، اظهار داشت: دولت امسال 5 هزار هکتار برای کشت گلخانه اختصاص داده و امیدوار هستیم که اشتغالزایی خوبی انجام شود.
امیری رئیس کل سازمان زندان های استان در این جلسه با اشاره به اینکه نیازمند آتش نشان در ندامت گاه های استان هستیم و اگر اتفاقی رخ بدهد مشکل ساز می شود، ادامه داد: 11 هزار نفرمددجو در زندان های استان داریم اما متأسفانه هیچ آمبولانسی در اختیار نداریم که انتظار داریم در این زمینه یا اعتبار و یا آمبولانس در اختیار ما قرار بدهند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield