کرمان رصد

آخرين مطالب

دیر کرد و جریمه واحدهای تولیدی رفسنجان بخشوده می شود سياسي

دیر کرد و جریمه واحدهای تولیدی رفسنجان بخشوده می شود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد- احمد انارکی محمدی در نشست شورای اداری رفسنجان افزود: مجلس با همکاری دولت در سال رونق تولید حمایت های قانونی لازم را از واحدهای تولیدی و کارگاههای صنعتی در راستای تحقق شعار سال خواهد داشت.

وی با اشاره به افزایش نرخ ارز از 4200 تومان به 20 هزار تومان تصریح کرد: در این عرصه تعدادی از دلالان برای به دام انداختن افراد نقشه کشیدند به طوری که 100 هزار میلیارد تومان دولت یارانه کالای اساسی را پرداخت می کند اما این کالاها با 48 درصد تورم به صورت قاچاق خارج می شود.

انارکی محمدی بیان کرد: خوشبختانه با ورود رئیس قوه قضاییه و دستگاه قضا به این مقوله و با نگاه عدالت محوری دست رانت خواران و مفاسد اقتصادی کوتاه شد و موضوع هنوز تا ریشه کن شدن فساد ادامه دارد.

انارکی محمدی در بخش دیگری از سخنانش به بحث اشتغال پرداخت و افزود: اساس کار ما ایجاد  اشتغال برای افراد جویای کار به ویژه جوانان است، نسبت به آمار دنیا 59 درصد از خانواده های دارای شغل در ایران از قشر ضعیف هستند که نیاز به حمایت دارند و نشان می دهد که این خانواده ها نیاز به حمایت دارند و باید به فکر کارآفرینی باشیم، ضمن اینکه  3 میلیون و 500 هزار نفر در کشور در انتظار شغل هستند.

انارکی محمدی گفت: طی دو مرحله امسال 800 نفر در مس سرچشمه از همه مناطق به عدالت انتخاب و به کار گرفته می شوند.

وی همچنین با اشاره به اینکه جاده های رفسنجان بسیار خطرناک هستند افزود: برای دوبانده شدن جاده نوق 3 پیمانکار در حال کار هستند و بزرگترین پروژه جاده ای استان کرمان محور نوق- بافق است که عملیات احداث آن به اتمام رسیده است.

وی ادامه داد: این مسیر به طول 28 کیلومتر در عرض 10.5 کیلومتر است که بزرگترین پروژه استان کرمان محسوب می شود و جوادیه فلاح را به بافق 200 کیلومتر نزدیک می کند و تا 60 کیلومتر به بندرعباس نزدیک می کند.

انارکی محمدی در بحث آب شهری هم بیان داشت: شبکه آب شهری رفسنجان فرسوده و 50 ساله است که در حال تعویض هستند و لوله های جدید جایگزین می شود تا مشکل آب برطرف شود.

این نماینده مجلس افزود: بزرگترین پروژه منبع ذخیره آب استان کرمان با 15 هزار متر مکعب در رفسنجان در حال احداث داریم که بیش از نیمی از این پروژه انجام شده و تا 22 بهمن تکمیل و مورد بهره برداری قرار می گیرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield