کرمان رصد

آخرين مطالب

رئیس کل دادگستری کرمان:

مجتمع قضائی رسیدگی به جرائم اقتصادی در کرمان راه اندازی می شود سياسي

مجتمع قضائی رسیدگی به جرائم اقتصادی در کرمان راه اندازی می شود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - رئیس کل دادگستری استان کرمان از راه اندازی مجتمع قضائی رسیدگی به جرائم اقتصادی در آینده نزدیک در کرمان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، یدالله موحد صبح یکشنبه در آئین کلنگ زنی احداث مجتمع قضائی رسیدگی به جرائم اقتصادی که با حضور فدایی، استاندار کرمان و جمعی از مسئولان برگزار شد، اظهار داشت: این مجتمع بنا است در ساختمانی به مساحت یک هزار و 700 مترمربع ساخته و در کوتاه ترین زمان به بهره‌برداری برسد .
وی ضمن تبریک هفته دولت به تمامی دولت مردان و خدمت گزاران در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران،عنوان کرد: یکی از ساختارهای قضایی مصوب در استان کرمان که به طور خاص راه اندازی می شود مجتمع قضایی رسیدگی به جرایم اقتصادی است.
رئیس شورای قضائی استان کرمان افزود:از دو سال قبل ساختار این مجتمع قضائی در قوه قضائیه به تصویب رسیده بود منتها به لحاظ محدودیت فضا و مکان ،امکان راه اندازی این مجتمع تا کنون فراهم نشده بود.
وی ادامه داد: سرانجام با همت استاندار کرمان و اختصاص یک بودجه از منابع استانی به احداث این پروژه این انگیزه در دستگاه قضائی استان ایجاد شد تا باقوت پیگیر ساخت این مجتمع شویم ودر مرحله اول با همکاری اداره کل راه و شهرسازی و کمک های سایر نهادها زمینی در منطقه غرب شهر کرمان واقع در بلوار امام رضا(ع) برای ساخت این مجتمع قضایی اختصاص داده شد .
موحد با بیان اینکه جرائمی که در این مجتمع رسیدگی می‌شود عمدتاً جرائم مالی هستند، افزود: به طور خاص جرائم اقتصادی مثل اخلال در نظام اقتصادی کشور، رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز و همچنین جرائمی نظیر رشوه، ارتشا، اختلاس و کلاهبرداری و اخذ پورسانت و از این قبیل جرایم که تحت عنوان جرایم اقتصادی شناخته می‌شوند در این مجتمع قضائی رسیدگی خواهند شد.
وی هدف دیگر از ساخت این مجتمع قضائی را در دسترس قرار گرفتن آسان تر خدمات قضائی به مردم اعلام کرد و گفت: عمده مجتمع های قضایی در مرکز شهر کرمان مستقر هستند اما بخش اعظمی از جمعیت شهر در سمت غرب شهر کرمان ساکن هستند و در این منطقه هیچ مجتمع‌قضایی وجود ندارد احداث این مجتمع قضایی می تواند کمک کند به بخشی از پرونده ها در این مجتمع رسیدگی شود و برخی از صلاحیت های محلی منطقه ایجاد شود و نیازی به مراجعه مردم به مرکز شهر نباشد و طبیعتاً درکاهش حجم ترافیک و موارد دیگر تاثیر مثبتی خواهد داشت
رئیس کل دادگستری استان کرمان در پایان با اشاره به اینکه سعی خواهیم کرد بخشی از منابع مالی این پروژه را از طریق اعتبارات قوه قضاییه تامین کنیم، گفت: امیدواریم همچون شروع پروژه در ادامه روند تکمیل پروژه از حمایت های استاندار و شهردار استفاده کنیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield