کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیر کل امور مالیاتی استان کرمان:

250 میلیارد ریال از محل مالیات به شهرداری رفسنجان پرداخت شد سياسي

250 میلیارد ریال از محل مالیات به شهرداری رفسنجان پرداخت شد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رفسنجان - مدیر کل امور مالیاتی استان کرمان گفت: طی چهار ماه نخست سال جاری بیش از 250 میلیارد ریال از محل مالیات و عوارض ارزش افزوده به شهرداری رفسنجان پرداخت شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد سلمانی بعدازظهر شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان اظهار داشت: بر اساس قانون بودجه، پزشکان مکلف به پرداخت مالیات هستند. این پزشکان تا 15 شهریور وقت دارند تا مالیات خود را بپردازند و اگر نپردازند به منزله فرار مالیاتی محسوب می شوند و ما نیز به عنوان رابط دادگستری موظف هستیم نظارت و بازرسی کنیم و در صورت عدم پرداخت مالیات آنها، منجر به پلمپ مطب پزشکان می شود.
وی افزود: اشخاص هر سال که اظهارنامه مالیاتی ارائه نکنند مشمول مالیات خواهند بود و از سال 95 معافیت مالیاتی با نرخ صفر است.
مدیر کل امور مالیاتی استان کرمان تصریح کرد: با توجه به دستورالعمل امسال در بحث بخشودگی جرایم تاکنون کسانی که کل بدهی مالیاتی خود را می پرداختند جریمه بخشیده می شد لذا این مدت تمدید شده و کسانی که تا پایان مهرماه جاری بدهی معوقه را پرداخت کنند جرایم آنها بخشیده می شود.
سلمانی با بیان اینکه پزشکان، دندانپزشکان، داروسازان و پیراپزشکان مکلف شدند که از سیستم پوز و کارتخوان استفاده کنند و این تکلیف از 15 شهریور اجباری شده است، ادامه داد: اشخاص باید در سایت سازمان مالیاتی اطلاعات دستگاه خود را ثبت سامانه کنند چنانچه این افراد نسبت به این کار اقدام نکنند فرار مالیاتی تلقی می‌شود و با جرایم غیرقابل بخشش مواجه و عمل‌شان جرم محسوب می‌شود.
مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان با اشاره به اینکه قبلا کسانی که کل بدهی مالیات خود را پرداخت می‌کردند 100 درصد جرایم را می‌بخشیدیم، افزود: اخیرا برای تفاوت بین افراد خوش‌حساب و بدحساب کسانی که تا 30 مهر بدهی معوق خود را پرداخت کنند 100 درصد جرایم‌شان بخشیده می‌شود.
سلمانی خاطرنشان کرد: بعد از 30 مهر به ازای هرماه کسانی که دارای پروانه بهره‌برداری هستند 2 درصد هزینه و غیرتولیدی‌ها 4 درصد هزینه‌ها از جریمه‌شان اخذ می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: مالیاتی که مردم می پردازند 50 درصد آن ارزش افزوده است و در بهسازی و ساماندهی شهر خودشان هزینه می شود که به شهرداری رفسنجان 20 میلیارد و600 میلیون تومان طی 4 ماه ابتدای سال جاری پرداخت کردیم تا برای امور شهرداری رفسنجان صرف شود و برای مرداد ماه جاری نیز 4 میلیارد و300 میلیون تومان پرداخت خواهد شد.
سلمانی ادامه داد: همچنین به شهرداری های بهرمان، سرچشمه، صفائیه و کشکوئیه نیز طی 4 ماه نخست امسال در مجموع اعتباراتی بالغ بر 25میلیارد ریال از محل مالیات و ارزش افزوده پرداخت شده تا برای امور شهرداری منطقه خود صرف کنند.
در این جلسه ابولی‌سرداری به عنوان مدیر جدید امور مالیاتی شهرستان رفسنجان معرفی شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield