کرمان رصد

آخرين مطالب

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان :

63 درصد دانشجویان رشته‌های مهندسی بانوان هستند سياسي

63 درصد دانشجویان رشته‌های مهندسی بانوان هستند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان -رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان گفت: 5 میلیون مهندس در کشور وجود دارد که بیش از 63 درصد از آنان بانوان هستند لذا در جهت نیل به توسعه پایدار نمی‌توان حضور بانوان را نادیده گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر ، مسعود ترک‌زاده ظهر امروز در همایش بانوان کارآفرین استان کرمان به مفهوم اکوسیستم کارآفرینی اشاره کرد و بیان داشت: بیش از 63 درصد دانشجویان رشته‌های مهندسی بانوان هستند لذا در جامعه‌ای که بالغ بر 50 درصد آن را بانوان تشکیل داده‌اند نسبت به بانوان در مشارکت و توسعه بی‌توجه باشیم و تنها مردان را در توسعه جامعه دخیل بدانیم.
رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان گفت: پنج میلیون مهندس در کشور وجود دارد که بیش از 63 درصد از آنان بانوان هستند و برای نیل به توسعه پایدار نمی‌توان حضور بانوان را نادیده گرفت.
ترک‌زاده اظهار داشت: از مهمترین شرکت‌های توسعه، رشد اقتصادی است لذا توسعه اقتصادی بدون حضور زنان امری غیر ممکن به شمار می‌آید.
وی تصریح کرد: مهارت نقش پررنگی در کارآفرینی دارد لذا توسعه کارآفرینی در بانوان در گرو تحصیلات و مهارت آنان است.
رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان یادآور شد: مرکز رشد کسب و کار بانوان از پارک علم و فناوری جدا نیست و این مرکز با دفتر امور بانوان استانداری در ارتباط است تا در راستای هر چه بهتر حضور بانوان در توسعه استان استفاده شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield