کرمان رصد

آخرين مطالب

در سفر استاندار کرمان به شرق استان انجام شد؛

افتتاح 37 میلیارد تومان پروژه در شهرستان های شرقی استان کرمان سياسي

افتتاح 37 میلیارد تومان پروژه در شهرستان های شرقی استان کرمان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - 37 میلیارد تومان پروژه صنعتی، آبرسانی و کشاورزی در سفر استاندار کرمان به شهرستان های شرقی استان کرمان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمد جواد فدائی استاندار کرمان در ابتدای این سفر با حضور در دهستان ابارق، کارخانه فرآوری شمش روی و معدن خان خاتون را با اعتبار هزینه شده 15 میلیارد تومان افتتاح کرد.
این کارخانه با سرمایه گذاری بخش خصوصی زمینه اشتغال 206 نفر را فراهم کرده است.
استاندار کرمان سپس طرح آبیاری نوین در دهستان ابارق را افتتاح کرد. این پروژه در 160 هکتار از باغات پسته دهستان ابارق با هزینه 3 میلیارد تومان اعتبار اجرایی خواهد شد که دو میلیارد تومان اعتبار دولتی و یک میلیارد تومان آورده مالک است و امروز فاز نخست پروژه آبیاری نوین در سطح 50 هکتار با حضور استاندار کرمان و مسوولان شهرستان بهره برداری شد.
استاندار کرمان در ادامه برنامه های این سفر با حضور در بخش بروات، پروژه آبرسانی به شهرک امام علی(ع) بروات را با اعتبار شش میلیارد تومان افتتاح کرد.
فدائی در ادامه سفر به شهرستان های شرقی استان با حضور در شهرستان نرماشیر، 10 پروژه درجه بندی و بسته بندی خرما با ظرفیت 13000 تن در این شهرستان را افتتاح کرد.
بنا به گفته سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی شمال استان، 226 هزار و 350 تن ظرفیت سردخانه های شرق استان است و شهرستان نرماشیر با 28 سردخانه دارای ظرفیت نگهداری 42 هزار و 500 تن از محصولات خرمای منطقه است.
به گفته این مقام مسئول، 50 درصد صنایع بسته بندی و سردخانه شرق استان در دولت تدبیر و امید ایجاد شده است و 85 درصداعتبار از 45 میلیارد تومان صنایع تبدیلی استان کرمان به چهار شهرستان شرقی استان واگذار شده است.
استاندار کرمان و هیأت همراه سپس با حضور در منزل پدری شهیدان محمد و حسین ترک آبادی در شهرستان نرماشیر نسبت به مقام شامخ و والای این شهیدان ادای احترام کردند.
شهیدان محمد و حسین ترک آبادی در سال 67 به فاصله دو ماه در عملیات های فاو و بیت المقدس به شهادت رسیدند.
استاندار کرمان همچنین در پایان این سفر با حضور در منزل پدری مرحوم جوادی نیا بخشدار مرکزی فقید فهرج، درگذشت این مأمور خدوم دولت را به خانواده ایشان تسلیت گفتند.
استاندار کرمان در آغاز هفته دولت امروز شنبه دوم شهریورماه 98 همراه با سرپرست معاونت توسعه مدیریت استانداری، نماینده شهرستانهای شرقی در مجلس، فرماندار و ائمه جمعه و جمعی از مدیران به شهرستان های شرقی استان سفر کرده است.
استاندار کرمان در روز نخست هفته دولت در سفر به شرق استان، ضمن دیدار با خانواده شهیدان محمد و حسین ترک آبادی و خانواده مرحوم جوادی نیا بخشدار فقید فهرج؛ کارخانه فرآوری شمش روی و معدن خان خاتون ابارق را با اعتبار 15 میلیارد تومان، طرح آبیاری نوین 160 هکتار از باغات دهستان ابارق را با اعتبار سه میلیارد تومان، پروژه آبرسانی به شهرک امام علی (ع) بخش بروات را با اعتبار شش میلیارد تومان و 10 سردخانه بسته بندی خرما در نرماشیر با صرف هزینه 13میلیارد تومان را افتتاح کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield