کرمان رصد

آخرين مطالب

به منظور گسترش ارزش‌های اسلامی صورت می‌گیرد؛

اجرای طرح «رسم ابرار» در کرمان فرهنگي

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - معاون فرهنگی دادگستری کل استان کرمان از اجرای طرح «رسم ابرار» به منظور گسترش ارزش‌های اسلامی و تحقق انتظارات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) خبر داد.
به گزارش گروه دریافت ایسنا منطقه کویر و به نقل از روابط عمومی دادگستری ، حجت الاسلام والمسلیمن "عباس اسدی" در تشریح جزییات این خبر گفت: به منظور گسترش ارزش‌های اسلامی و تحقق انتظارات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در بیانیه گام دوم در خصوص گسترش معنویت و ارتقای وحدت امت اسلامی، طرح "رسم ابرار" در استان کرمان اجرایی می‌شود.
اسدی اظهار کرد: در این طرح با هدف الگو برداری و ترویج سیره امیر المومنین (ع) و خانواده مکرم ایشان (علیهم السلام) به صورت گرفتن سه روز روزه و بخشش افطاری آن به فقیر، یتیم و اسیر با همکاری نهاد‌ها و سازمان‌های مربوطه اجرا می‌شود.
وی با اشاره به این مطلب که در سوره انسان (دهر) به تفصیل اوصاف ابرار (نیکوکاران) و نعمت‌های خداوند برای محسنین مطرح شده است، تاکید کرد: قریب به اتفاق مفسران، شان نزول آیه هشتم این سوره که به آیه اطعام معروف شده است را مربوط به واقعه‌ای می‌دانند که به دنبال آن آل‌الله برای ادای نذر خود سه روز متوالی را روزه می‌گیرند و در ادامه در روز اول آن غذای افطار به مسکین داده شده و در روز‌های دوم و سوم این طعام به ترتیب به یتیم و اسیر بخشیده شده است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در این راستا، در قالب طرح "رسم ابرار" زمینه‌ای فراهم شده تا علاقه‌مندان بتوانند در روز 23 ذی الحجه (یکشنبه 3 شهریور) که مصادف با اعطای افطار اهل بیت به مسکین و فقیر است، جهت کمک به مساکین و فقرای جامعه اقدام کنند که به همین منظور با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) شماره کارت 9102-5009-9979-6037 معرفی می‌شود.
معاون فرهنگی دادگستری کل استان کرمان ادامه داد: در راستای این طرح، روز 24 ذی الحجه (دوشنبه 4 شهریور) که مصادف با اعطای افطار اهل بیت به یتیم است؛ جهت کمک به ایتام جامعه اختصاص می‌یابدکه به همین منظور با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) شماره کارت 0027-5000-9979-6037 معرفی می‌شود.
اسدی عنوان کرد: همچنین روز 25 ذی الحجه (سه شنبه 5 شهریور) که مصادف با اعطای افطار اهل بیت به اسیر است با همکاری سازمان زندان ها، ستاد دیه، دفاتر حمایت و یا ستاد صبر شماره کارت 9345-9903-9975-6037 یا کد دستوری #7777*780*، جهت کمک به آزادی زندانیان اختصاص یافته است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield