کرمان رصد

آخرين مطالب

استاندار کرمان:

رگه هایی از فساد مانع شکل گیری پنجره واحد در استان کرمان می شود سياسي

رگه هایی از فساد مانع شکل گیری پنجره واحد در استان کرمان می شود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - استاندار کرمان گفت: به صورت جدی پیگیر حضور مدیران در جلسات پنجره واحد هستم ولی متأسفانه احتمال می دهم رگه هایی از فساد مانع شکل گیری پنجره واحد در استان می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمد جواد فدائی در آئین افتتاح کارخانه فرآوری شمش روی و معدن خان خاتون بم اظهار کرد: امیدوارم با افتتاح این کارخانه شاهد توسعه و پیشرفت منطقه شرق استان باشیم و طرح های بیشتری از جانب سرمایه گذاران این کارخانه در دیگر نقاط استان افتتاح شود.
وی با اشاره به اینکه اشتغال جدی ترین مشکل کشور است و ایجاد اشتغال و رفع فقر اولویت دولت است؛ تصریح کرد: با حرف و شعار اشتغال ایجاد نمی شود بلکه در عرصه عملی باید اقداماتی انجام شود.
فدائی علت مشکلات کشور و جامعه را بیکاری دانست و اظهار داشت: برای ایجاد اشتغال نیاز به سرمایه گذاران صبور، پرتلاش، خلاق و فعال داریم تا با دلسوزی در مناطق محروم و دورافتاده ایجاد اشتغال کنند.
استاندار کرمان اضافه کرد: دومین لازمه ایجاد اشتغال وجود مدیران و مسئولینی است که زمینه سرمایه گذاری را فراهم کنند تا سرمایه گذار در پیچ و خم سیستم های اداری گرفتار نشود.
استاندار کرمان گفت: از ابتدای مسئولیتم در استانداری کرمان بر ایجاد سیستم اداری پویا و کارآمد در استان و اصلاح سیستم اداری موجود تأکید داشتم و در این مسیر نیز جدی هستم.
وی با اشاره به هدف شکل گیری پنجره واحد سرمایه گذاری در استان تصریح کرد: پنجره واحد به این معناست که سرمایه گذار برای گرفتن مجوزها بجای مراجعه به دستگاه های اداری متعدد، به یک محل و نهاد مراجعه کند که به صورت جدی پیگیر فعالیت این نهاد بوده و هستم.
وی تعطیلی جلسه قبلی پنجره واحد سرمایه گذاری استان را یک اقدامی نمادین دانست و افزود: با این تعطیلی خواستم اهمیت موضوع را نشان دهم و به صورت جدی پیگیر حضور مدیران در جلسات پنجره واحد هستم ولی متأسفانه احتمال می دهم رگه هایی از فساد مانع شکل گیری پنجره واحد در استان می شود.
استاندار کرمان با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت های قانونی توسط مدیران استان اظهار داشت: یکی از این ظرفیت های قانونی به مصوبه هیأت دولت درباره سرمایه گذاری در شرق استان بر می گردد که به بخشودگی 50 درصدی سود تسهیلات بانکی سرمایه گذاری در شرق استان اشاره دارد که توسط سازمان برنامه و بودجه تضمین شده و بانک مرکزی نیز آن را به تمامی بانک ها ابلاغ کرده است.
وی گفت: طبق مصوبه هیئت دولت، تضمین سازمان برنامه و بودجه و ابلاغ بانک مرکزی؛ سرمایه گذاران در شرق کرمان از بخشودگی 50 درصد سود تسهیلات بانکی دریافتی برخوردار می شوند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield