کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان:

42000 مترمربع گلخانه در کرمان ایجاد شده است سياسي

42000 مترمربع گلخانه در کرمان ایجاد شده است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان گفت: تاکنون در شهرستان کرمان 42 هزار متر مربع گلخانه اجرا شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، احمد مسعودی امروز در حاشیه افتتاح طرح آبیاری تحت فشار در بخش راین شهرستان کرمان بیان داشت: 15 طرح لوله‌گذاری آبیاری کم فشار در سطح 256 هکتار با حضور استاندار و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.
وی افزود: اعتبار مورد نیاز جهت آبیاری 766 هکتار از باغات بخش راین چهار میلیارد ریال است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان گفت: این طرح از محل اعتبارات کمک‌های فنی و اعتباری است لذا سه میلیارد و 400 میلیون تومان آن از محل اعتبارات دولتی و 600 میلیون تومان دیگر را آورده شخصی جهت راه‌اندازی این طرح تشکیل می‌دهد.
مسعودی یادآور شد: از 766 هکتار باغات راین، 42 کیلومتر طول لوله‌گذاری آبیاری تحت فشار و کم فشار است همچنین در سال جاری دو هزار هکتار آبیاری کم‌فشار و تحت فشار در شهرستان کرمان اجرا شده که هزار و 200 هکتار آن را آبیاری کم فشار و 800 هکتار آن را آبیاری پر فشار تشکیل داده است.
وی یادآور شد: در ارتباط با اجرای این پروژه 12 میلیارد و 300 میلیون تومان اعتبار بلاعوض دولتی هزینه شده لذا با اجرای این طرح 30 درصد از راندمان آبیاری افزایش می‌یابد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان ابراز داشت: تاکنون در شهرستان کرمان 42 هزار متر مربع گلخانه اجرا شده است که از این آمار 30 هزار متر مربع در بخش راین با هزینه‌ای برابر با سه میلیارد و 500 میلیون تومان اجرا شده که در راستای آن به صورت مستقیم 30 نفر مشغول به کار شده‌اند.
استاندار کرمان در ادامه سفر به بخش راین، 4.5 کیلومتر از جاده راین به حسین آباد را با هزینه 6.5 میلیارد تومان افتتاح کرد ضمن این که با این اعتبار، 9 کیلومتر از مسیر فوق تعریض، بهسازی و روکش آسفالت گرم شده است همچنین 4.5 کیلومتر آن امروز به بهره برداری نهایی رسیده است.
استاندار کرمان با حضور در محل چندین کوره آجرپزی، از نزدیک با مسائل و مشکلات آن‌ها به ویژه در حوزه تأمین سوخت آشنا شد و آن‌ها را مورد بررسی قرار داد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield