کرمان رصد

آخرين مطالب

نماینده مردم رفسنجان و انار:

رفسنجان و انار بیشتر از نقاط دیگر کشور سختی آب را لمس کرده اند سياسي

رفسنجان و انار بیشتر از نقاط دیگر کشور سختی آب را لمس کرده اند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رفسنجان - نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحران آب در منطقه، گفت: در رفسنجان و انار بیشتر از نقاط دیگر کشور سختی آب را لمس کرده ایم.

احمد محمدی انارکی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سالانه 150 میلیون متر مکعب آب از سفره های آب زیرزمینی رفسنجان و انار اضافه برداشت می شود و آنچه مسلم است داریم به سمت خشکسالی پیش می رویم.
وی افزود: در منطقه ای زندگی می کنیم که از سال 54 ممنوعه بوده و هزار و 300 چاه در این منطقه ممنوعه حفر شده‌ است.
وی تصریح کرد: پیک بی آبی بعد از گل ریزی یعنی اردیبهشت اتفاق می افتد که آب می خواهند لذا چاه های سطحی که عمیق نیستند و در حد 4 متر ارتفاع دارند بررسی شوند.
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس عنوان کرد: درختانی داریم به عمر 50 سال که دیگر محصولی ندارند و اگر کشاورزی بخواهد به جای آن درختی یک ساله بکارد بهتر است انتقال آب از چاهی که آب دارد و زمین اطراف آن توانایی محصول دادن را ندارند، به زمینی که آب ندارد و توانایی محصول دادن را دارند انجام شود و بالعکس یعنی انتقال آب از یک ملک به ملک دیگر صورت گیرد و این طرح در حال پیگیری است.
محمدی انارکی افزود: از طرف دیگر طرح خرید آب از کشاورز مد نظر است تا دولت بهای آب را به کشاورز بدهد و آب در سفره زیرزمینی ذخیره باقی بماند تا منابع آبی حفظ شوند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield