کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیر آموزش وپرورش رفسنجان:

7 هزار دانش آموز اتباع بیگانه در رفسنجان تحصیل می کنند سياسي

7 هزار دانش آموز اتباع بیگانه در رفسنجان تحصیل می کنند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رفسنجان - مدیر آموزش وپرورش شهرستان رفسنجان گفت: در حال حاضر حدود هفت هزار دانش آموز اتباع بیگانه در رفسنجان تحصیل می کنند.

حسین تقوی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: آموزش و پرورش شهرستان با توجه به وجود بیش از 58 هزار دانش آموز و هفت هزار و 907 مربی و فرهنگی از گستردگی زیادی برخوردار است.
وی افزود: سه هزار و 211 نفر نیز از فرهنگیان رفسنجان بازنشسته شدند و دو هزار نفر هم در بخش غیر دولتی مشغول به فعالیت هستند. آموزش و پرورش خانواده وسیعی است و وظایف مهم وگسترده ای دارد باید کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برنامه ریزی داشته باشیم.
وی عنوان کرد: بازسازی و بهسازی مدارس را دنبال می کنیم که از اهداف بلندمدت است.
وی ادامه داد: مشکل عمده ما ساختمان های غیراستاندارد و غیر مستحکم در رفسنجان است. مدرسه با 50 سال ساخت را داریم و دلهره این را داریم که بر سر دانش آموزان تخریب شوند.
مدیرآموزش و پرورش رفسنجان با بیان اینکه 33 درصد دانش آموزان شهرستان در مدارس غیردولتی مشغول تحصیل هستند، اضافه کرد: آموزش و پرورش بودجه دولتی برای تعلیم و تربیت ندارد گرچه مدارس خاص، شاهد، هیئت امنایی و ... شهریه های مصوبی دارند، تعدادی مدارس هم دولتی هستند باید پول بیمه و کتاب را دریافت کنند.
تقوی تصریح کرد: حدود هفت هزار نفر دانش آموز اتباع بیگانه در رفسنجان مشغول به تحصیل هستند، طبق بخشنامه سراسری اتباع حق شرکت در مدارس ایرانی را دارند و در رفسنجان در اکثر مدارس این اتباع جدا هستند و بیشتر این دانش آموزان از افغانستان هستند و تعدادی انگشت شمار از کشورهای دیگر داریم و این افراد مهمان ما هستند.
وی با بیان اینکه کمبود معلم ابتدایی در مدارس این شهرستان احساس می شود، یادآور شد: 150 نیروی ابتدایی کمبود داریم که 70 معلم حق التدریس از سال گذشته تعیین تکلیف نشده اند که در صورت تعیین تکلیف و جذب آنها از 150 نفر کم می شوند و 80 مربی دیگر کم داریم.
مدیر آموزش و پرورش رفسنجان به اعتبارات مورد نیاز برای امر تعلیم و تربیت دانش آموزان شهرستان اشاره کرد و افزود: یک میلیارد و 590 میلیون تومان اعتبارات امسال (98-99) برای بهسازی مدارس و تأمین تجهیزات مدارس است که پیشنهاد به استانداری و فرمانداری دادیم که به تدریج جذب و به کار گرفته می شود.
تقوی ابراز کرد: جهاد آموزشی در رفسنجان نیاز است و همه باید دخیل باشیم، بحث آینده شهر و فرزندانمان است که به نحو احسن به آنها تعلیم و تربیت داده شود؛ دیدگاهمان باید وسیع باشد و هر یک به سهم خود خدمتی در این امر کنیم.
وی افزود: در مورد جهاد آموزشی در وهله اول دست خیران را می بوسیم و از دیگران هم تقاضا داریم که به کمک ما بیایند جایگاه آموزش در سند تحول بنیادین آموزش برای تربیت است تا فرزندان را برای زندگی بهتر تربیت کنیم متخصص بدون علم و بدون تعهد و بدون تربیت نمی خواهیم و نیاز نیست.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield