کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمان:

13 شهر استان کرمان با بحران شدید آب مواجه هستند سياسي

13 شهر استان کرمان با بحران شدید آب مواجه هستند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رفسنجان - مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمان گفت: بیش از 13 شهر و 63 درصد جمعیت شهری استان کرمان با بحران شدید آب مواجه هستند.

علی رشیدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بر اثر خشکسالی و برداشت بی رویه آب از منابع زیرزمینی دسترسی به آب آشامیدنی و سالم دراین استان کم شده به طوری که باعث شده تا در بخش آب فاصلاب روستایی 770 روستای فاقد آب آشامیدنی داشته باشیم.
وی افزود: در دشت رفسنجان سالانه 128 میلیون متر مکعب کسری مخزن داریم و کسری مخزن تجمعی ما در رفسنجان بیش از دو میلیارد و 300 میلیون متر مکعب رسیده است.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمان بیان کرد: در حفر چاه‌های غیر مجاز اگر جلوگیری کرده بودیم و در صدور پروانه‌ها جانب احتیاط رعایت شده بود و 25 لیتر بر ثانیه داده بودیم این مشکلات نبود، اما باز هم دست به دست هم و همفکر و در بخش آب تا دیرتر نشده باید یک صدا شویم.
رشیدی با اشاره به اینکه دشت رفسنجان از یک وضعیت خاص کم آبی رنج می‌برد، تصریح کرد: تا زمانی که به مدیریت واحد در بخش آب نرسیم هیچ وقت مشکل آب حل نمی‌شود، هنوز دستگاه‌های مصرف کننده آب در حال سبقت گرفتن در راستای بیشتر مصرف کردن آب هستند و بودجه بیشتر می‌گیرند تا طرح‌های خود را اجرا کنند در حالی که وضعیت خوبی نداریم.
وی تصریح کرد: سالانه 62 سانتیمتر در دشت رفسنجان و همین متوسط در استان کرمان افت منابع آبی را داریم و در بخش آب شرب و کشاورزی کاملا به منابع زیرزمینی متکی هستیم در رفسنجان باید منابع آب را درآینده ذخیره کنیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield