کرمان رصد

آخرين مطالب

خطیب جمعه کرمان:

مسئولان اقدامات پیشگیرانه برای حوادث طبیعی را انجام دهند سياسي

مسئولان اقدامات پیشگیرانه برای حوادث طبیعی را انجام دهند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - خطیب جمعه کرمان گفت: با توجه به سیلاب در آغاز سال و نزدیک شدن به فصل پائیز از مسئولان می خواهم که اقدامات پیشگیرانه لازم را انجام دهند.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام احمد شیخ بهائی ظهر جمعه در خطبه های نمازجمعه کرمان ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: خداوند در قیامت مردم را دو دسته متقین و مجرمان تقسیم می کند، تمام رابطه های مختلف و ارتباطات فامیلی همه فرو می ریزد لذا برای آن روز خود را باید آماده کرد.
وی با اشاره به اینکه طبق آیه قرآن آنچه که در آسمان و زمین هستند خداوند را عبادت می کنند، افزود: خداوند بزرگ ملک و پاک است و هیچ عیب و نقضی در کار نیست و فرمانش در همه عالم جاری است بنابراین حکومت خداوند سراپا عدالت و پاک است، خدایی که عزت و حکمت دارد.
خطیب موقت کرمان با بیان این مطلب که خداوند در عین قدرت مطلق هیچ ظلمی نمی کند، عنوان داشت: این خداوند انسانی آفریده که به وی اختیار داده است و برای استفاده درست از مسیر زندگی باید بداند که راه درست چه هست و در مسیر صحیح گام بردارد.
وی با اشاره به اینکه انسان برای حرکت در مسیر الهی باید تزکیه شود و برای تحقق این امر باید از قرآن و اهل بیت (س) تمسک بجوید، عنوان داشت: امروزه نیز بشر برای حرکت در مسیر الهی باید از حضرت ولی عصر (عج) تمسک بجوید و الان که امام زمان (عج) در غیبت هستند باید از ولی فقیه تبعیت کرد.
حجت الاسلام شیخ بهائی ضمن گرامیداشت روز پزشک، افزود: از انواع طب غافل نشویم، طب سنتی خود را فرا بگیرید، سفارشات اسلامی را فرا بگیرید، منحصر در طب جدید نباشید همچنین تقوای خدا را رعایت کنید آنچه را تشخصی می دهید درست عمل کنید، رعایت حال فقرا را داشته باشید.
وی با اشاره به اینکه تا ممکن است مریض زن را دکتر زن و مریض مرد را دکتر مرد معالجه کند، ادامه داد: دوم شهریور شهادت شهید اندرزگو هست، ایشان در رساندن پیام های امام و ترساندن عوامل رژیم بسیار موفق بود همچنین از دوم شهریور هفته دولت آغاز می شود.
خطیب موقت کرمان خطاب به مسئولان دولتی گفت: خوب تدبیر و برنامه ریزی و خوب اجرا کنید، سوم شهریور اشغال ایران توسط متفقین و فرار رضا شاه است متفقین وارد ایران شدند بدون اجازه جلسه برگزار کردند حتی شاه را در جلسه هم راه ندادند در حالی که امروز زدن پهباد و گرفتن کشتی انگلیسی ها همه نشان از عزت ایران است.
زمینه ازدواج جوانان فراهم شود
وی با اشاره به روز مباهله و روز خانواده، اظهار داشت: مباهله جمع خانواده است در قرآن کریم خدا یک خانواده را محور قرار داده است، خانواده الگوست و همین جا اشاره به تشکیل خانواده می کنم، فرهنگ غربی در کل جهان دارد خانواده را نابود می کند همجنس گرایی، ازدواج سفید و ازدواج با حیوانات یک مسیر انحرافی برای تضعیف خانواده است.
حجت الاسلام شیخ بهائی اظهار داشت: شرایط ازدواج جوانان را مهیا کنید، تشریفات را کنار بگذارید همچنین فرزندآوری را مورد توجه قرار بدهید چراکه کاهش تولد خطری بسیار خطرناک است البته عده ای می گویند مشکلات اقتصادی داریم اما این امر نباید مانع این امر شود چراکه فرزندآوری یک جهاد است باید جنگید اگر نجنگید دشمن بر شما مسلط می شود.
وی با اشاره به روز مبارزه با تروریسم و شهادت شهیدان رجایی و باهنر، تصریح کرد: ما کرمانی ها افتخار می کنیم که یکی از بزرگ ترین شخصیت های این نظام، شهید باهنر است اما متأسفانه ما این امر را دست کم می گیریم و کمتر به آن توجه می کنیم.
خطیب موقت کرمان عنوان داشت: با توجه به تجربه سیلاب در آغاز سال و با توجه به نزدیک شدن به فصل پائیز از مسئولان می خواهم که اقدامات پیشگیرانه لازم را انجام بدهند در این خصوص مردم نیز باید از مسئولان مطالبه کنند.
نسبت به اقدامات پنهان فرهنگی هوشیار باشیم
وی با اشاره به مسئله مهم حجاب تصریح کرد: در دیدار هئیت دولت با رهبر معظم انقلاب، رهبری فرمودند «در بحث حجاب دشمن برنامه ریزی دقیقی کرده است». لباس های مستحجنی که در بازار وجود دارد غیرعادی است چرا متوجه نیستیم باید جلوی نفوذ در فرهنگ گرفته شود، در کتاب، سینما، فضای مجازی و در انواع هنرها دشمنان در حال کار کردن هستند، مسئولان و مردم باید هوشیار باشند مردم باید از مسئولان بخواهند، نسبت به اقدامات پنهان فرهنگی باید هوشیار باشیم.
حجت الاسلام شیخ بهائی با اشاره به اینکه خود مسئولان باید رعایت حجاب را بکنند، اظهار داشت: چرا مسئولان در امر حجاب درست ورود پیدا نمی کنند لذا قوه قضائیه باید ورود جدی داشته باشد.
وی با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود تصریح کرد: در مسائل اقتصادی باید تمام جوانب در نظر گرفته شود یک روز واردات را آزاد می کنند و جلوی صادرات را می گیرند و غیزه لذا باید در همه حوزه ها هماهنگ عمل کنند.
خطیب موقت کرمان با بیان این مطلب که امروزه دشمن از ایران حساب می برد و جبهه دشمن از هم پاشیده است و اگر ضربه ای می خوریم از داخل می خوریم، افزود: باید مراقب باشیم تسلیم جنگ روانی دشمن نشویم در نهایت اگر هر کس در مسیر الهی گام بردارد قطعا موفق می شود همچنین هر چقدر پیش برویم کار ما راحت تر و کار دشمن سخت تر می شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield