کرمان رصد

آخرين مطالب

استاندار کرمان:

مسئولان برای کاهش نرخ فقر در استان کرمان برنامه ریزی کنند سياسي

مسئولان برای کاهش نرخ فقر در استان کرمان برنامه ریزی کنند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - استاندار کرمان بر لزوم برنامه ریزی برای کاهش نرخ فقر در این استان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد جواد فدایی امروز چهارشنبه در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی زنان و خانواده استان کرمان بیان داشت: تیتر روزنامه‌ای مبنی بر این که رتبه رضایتمندی مردم از دستگاه‌های اجرایی سال 97 در استان کرمان افتضاح است درست نیست زیرا استان کرمان رتبه بیست و دوم را کسب کرده که این افتضاح نیست.
وی افزود: نمره استان برتر کشور 78.75 است که این نمره در کرمان 68.18 است لذا فاصله چندانی با نمره اول نداریم.
استاندار کرمان گفت: استان ما در نرخ فقر رتبه سی‌ام کشوری را کسب کرده است لذا مسئولان استان در جهت ارتقا رفاه مردم استان باید برنامه‌ریزی کنند تا نرخ فقر در استان کاهش یابد.
فدایی اظهار داشت: لازم است اصلاحاتی در سیستم اداری استان کرمان انجام شود لذا هر وقت سیستمی به عنوان دبیر کارگروهی انتخاب شد باید همه دستگاه‌ها از آن تبعیت کنند زیرا این درست نیست که تمامی اقدامات توسط استانداری انجام شود.
استاندار کرمان تصریح کرد: در برخی از جلسات شاهدیم که برخی مدیران حضور ندارند؛ گاهی در جلساتی که تشکیل می‌شود لازم است که تصمیمات مهمی اتخاذ شود بنابراین اگر مدیری بنا به دلایلی نمی‌تواند در جلسات حضور داشته باشد از قبل به ما اعلام کند تا در صورت به حد نصاب نرسیدن اعضا جلسات تشکیل نشوند زیرا ما به دنبال جلسات مثمر ثمر هستیم.
وی یادآور شد: عدم حضور برخی مدیران در جلسات نشاندهنده این است که جلسات برای آن‌ها مهم نیست و با این رویه مشکلات استان مرتفع نخواهد شد.
فدایی به کودکان کار و خیابانی اشاره کرد و گفت: حضور کودکان کاری که بعضا در سطح شهر و خیابان‌ها مشاهده می‌کنیم نشان می‌دهد که مسئولان استانی و دستگاه‌های مربوطه وظیفه خود را به درستی انجام نمی‌دهند لذا باید بررسی شود کدام دستگاه به وظیفه خود عمل نکرده است.
استاندار کرمان در خصوص ساماندهی سگ‌های ولگرد ابراز داشت: در این خصوص در گذشته مصوباتی داشتیم که باید در ارتباط با میزان اجرای آنها بررسی‌هایی به عمل آید.
وی در ارتباط با تدوین نقشه راه تولید محتوای الکتونیکی، علمی و اخلاقی در رابطه با تحکیم خانواده تأکید کرد: آیا مشکلات ما در ارتباط با فضای مجازی نبود محتوا است یا استفاده نکردن از محتوا می‌باشد؛ ما با تولید محتوا مخالفتی نداریم اما باید قبل از هر اقدامی این مطالب کارشناسی شوند و معتقدم که محتوا به میزان لازم وجود دارد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield