کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان:

دولت تاثیرگذاری سازمان های مردم نهاد را باور دارد سياسي

دولت تاثیرگذاری سازمان های مردم نهاد را باور دارد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - ایرنا - مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان گفت: باور و اعتقاد دولت این است که سازمان های مردم نهاد می توانند در توسعه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و غیره تاثیرگذار باشند.

به گزارش ایرنا فاطمه السادات حسینی روز چهارشنبه در نشست ساماندهی سازمان های مردم نهاد و کانون های فرهنگی فعال حوزه زنان و خانواده در استانداری افزود: مهمترین هدف دولت حمایت از این سازمان ها و تشکل های مردمی است.
وی گفت: اگر آگاه سازی، مهارت افزایی و توانمندسازی سمن ها صورت گیرد و این انسجام در سمن هایی که در حوزه زنان کار می کنند وجود داشته باشد می توانیم موفقیت هایی داشته باشیم.
وی افزود: برخی سمن ها در گذشته فقط مجوز گرفته بودند و هیچ اقدام و فعالیتی انجام نمی دادند و منفعل بودند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان گفت: برخی سازمان های مردم نهاد هم که قصد فعالیت داشتند برنامه منسجم و انگیزه نداشتند.
وی بیان کرد: دولت موظف به ساماندهی و شبکه سازی سازمان های مردم نهاد است و قصد ما این است سمن ها در اهداف عالیه خود که خدمت به مردم است موفق باشند.
حسینی گفت: شبکه سازی در سمن ها باید براساس استانداردهای جهانی انجام شود.
وی تصریح کرد: تشکل های غیردولتی باید به روز و با جامعه جهانی همراه شوند و اگر این همراهی نباشد به موفقیت دست نخواهند یافت.
وی افزود: باید بین سمن ها تعامل برقرار شود و مشارکت مدنی آنها باید مشارکتی موثر باشد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان از سازمان های مردم نهاد خواست اوضاع خود را رصد و در حوزه های مختلف برای خود برنامه تدوین کنند.
وی از ایجاد شورای مشورتی مرکزی برای سمن ها به عنوان پیشنهادی عملیاتی یاد کرد و گفت: دولت به اهداف سمن ها جهت و برنامه می دهد.
حسینی افزود: فعالان مدنی در شورای مشورتی مرکزی سمن ها باید یک نماینده داشته باشند.
این نشست به منظور ساماندهی 500 سازمان مردم نهاد (سمن) در حوزه زنان و خانواده در استان کرمان برگزار شد.
استاندار کرمان بر فعالیت سمن ها در بخش های مختلف و بهره گیری از آنها به منظور تاثیرگذاری در توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی تاکید دارد.
249 نفر از بانوان استان کرمان در شورای شهر، روستا و دهیاری ها فعالیت می کنند.
به گفته مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان، برنامه ریزی در امور زنان با محوریت تعادل منطقه ای انجام می شود.
3029/3028


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield