کرمان رصد

آخرين مطالب

استاندار کرمان:

مطالبه گری همراه با منطق راهگشا است سياسي

مطالبه گری همراه با منطق راهگشا است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان – ایرنا – استاندار کرمان با بیان اینکه امروز خوشبختانه ضریب مطالبه گری منصفانه در این استان درحال افزایش است گفت: مطالبه گری به عنوان حرکتی معترضانه همراه با منطق راهگشا است و باید این فرهنگ در استان کرمان نهادینه شود.

به گزارش ایرنا ،علیرضا رزم حسینی روز یکشنبه در نشست صمیمی شورای مشاوران جوان استاندار افزود: مطالبه گری غنای فکری بوجود می آورد و جمع زیادی را قانع می کند که منطقی پشت این اقدام است.
وی تصریح کرد: روحیه نجابت کرمانی ها به مفهوم نداشتن درخواست، مطالبه گری، انتظار و مظلومیت در سطح استانی و ملی مطرح می شود لذا نخستین فعالیت در استان کرمان به عنوان فرهنگ مطالبه گری آغاز شد و امروز با خویشتن داری دولت دوازدهم، مدیران و دامن زنی به آن مطالبه گری در این استان به اوج خود رسیده است.
استاندار کرمان گفت: امروز اتوبوس مطالبه گری رسانه ها در استان کرمان به سراغ مدیران دستگاه ها می رود و مطالبه گری می کند و این اقدامی با ارزش است و برای برداشتن پله های ترقی در این استان انگیزه ایجاد می کند.
وی با تاکید بر اینکه مطالبه گری مردم را مطلع و مدیران را به پاسخگویی وادار می کند افزود: مطالبه گری آسان نیست و مدیران دستگاه های اجرایی این استان آستانه تحمل فراوانی دارند زیرا باور دارند فرهنگ مطالبه گری بسیار خردمندانه است.
رزم حسینی عنوان کرد: امروز در استان کرمان فرد مطالبه گر با خردمندی مطالبه می کند و جوان قرن بیست و یکم جوانی پرخاشگر نیست و قلم به دست می گیرد و با تکنولوژی پیش می رود که صدایی بس رساتر از ایجاد بی نظمی دارد.
**فرهنگ هر مسئول پاسخگوی عملکرد خود باشد باید به آیین نامه تبدیل شود
وی گفت: باید فرهنگ "هر دستگاهی پاسخگوی عملکرد خود باشد" در دستور کار حوزه اجتماعی و سیاسی استانداری کرمان قرار گیرد و در این زمینه آیین نامه ای تنظیم شود لذا اگر این فرهنگ اجرایی شود بسیاری از مشکلات استان کرمان برطرف می شود.
استاندار کرمان افزود: باید هر مسئول دستگاه، نهاد و موسسه ای در استان کرمان پاسخگوی عملکرد خود باشد.
وی با بیان اینکه همچنین باید فرهنگ پوزش و عذرخواهی بین مدیران در این استان راه اندازی و رایج شود اظهار کرد: یک وزیر جوان دولت تدبیر و امید از مردم کرمان بخاطر سطح اطلاع رسانی در زمان زلزله عذرخواهی کرد و این حرکت اقدامی بزرگ محسوب می شود.
وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید خردمند و باظرفیت است و از سخن حق حمایت می کند.
**سمن ها به دستگاه های اجرایی بپوندند
رزم حسینی گفت: سمن ها باید در راستای رفع مشکلات گردشگری استان کرمان به دستگاه های اجرایی بپیوندند و از مسئولان مربوطه مطالبه گری کنند و استانداری کرمان مدافع مطالبه گران است.
وی با بیان اینکه دانشگاه ها امروز به فضای اینترنت متصل هستند افزود: دوران مکان فیزیکی برای تدریس دانشگاهی گذشته است و امروز دانشگاه های تراز اول تولید ثروت می کنند.
وی بیان کرد: استانداری کرمان آمادگی دارد با حضور روسای دانشگاه های این استان برای اضافه کردن رشته خبر به دانشگاه ها نشستی بگذارد.
استاندار کرمان گفت: امروز از یکصد قدرت برتر اقتصادی جهان 20 قدرت مربوط بخش خصوصی است لذا با جوانان داوطلب می توان اقدامات بزرگی در این راستا انجام داد.
**توسعه فرهنگ مشارکت در کرمان به پروژه تبدیل شده است
وی افزود: فرهنگ مشارکت در استان کرمان کمرنگ است و توسعه این فرهنگ امروز در این استان به یک پروژه تبدیل شده است.
رزم حسینی ادامه داد: رسانه را از خودمان می دانیم و رسانه در توسعه استان شریک ما است و روبری استانداری کرمان نیست.
وی گفت: استان کرمان باید در حوزه فرهنگ مشارکت و همکاری همانند مطالبه گری موفقیت داشته باشد و فرهنگ مشارکت و مطالبه گری ازجمله نقاط کلیدی برای موفقیت است.
استاندار کرمان افزود: با مشارکت بخش خصوصی و بخش دولتی موفقیت هایی در استان کرمان بوجود آمده است لذا نباید با روش های قهرآمیز رقابت کرد.
وی اظهار کرد: آمادگی حمایت از شرکت های کرمانی به شرط ایجاد اشتغال و تولید در این استان را داریم لذا باید ظرفیتی در این استان وجود داشته باشد تا در بازار رقابت موفق شویم.
رزم حسینی گفت: کمیسیون گردشگری باید فعال تر شود تا منصفانه و خردمندانه مشکلات گردشگری این استان برطرف شود زیرا امرز راهی نو در حوزه اقتصاد مقاومتی آغاز شده است و 23 موسسه اقتصاد مقاومتی در این استان می تواند پشتوانه سمن ها شوند.
وی افزود: همچنین جوانان مستعد مناطق محروم نیز باید به موسسه های اقتصاد مقاومتی این استان وصل شوند.
همچنین در این نشست برخی از جوانان و شورای مشاوران جوان استان کرمان مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند و استاندار نیز دستور مساعدت و رسیدگی به مشکلات این قشر را دادند.
نشست صمیمی شورای مشاران جوان استاندار با حضور استاندار کرمان، مدیرکل اقتصادی، مدیرکل حوزه استاندار، مدیرکل سیاسی و انتخابات، مدیرکل امور بانوان و مشاور جوانان استاندار، مدیرکل ورزش و جوانان، رئیس شورای اسلامی استان کرمان، شورای جوانان، بخش خصوصی و برخی از مدیران دستگاه های اجرایی عصر امروز (یکشنبه) در محل سالن پیامبر اعظم(ص) استان کرمان برگزار شد.
7420/ 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield