کرمان رصد

آخرين مطالب

در دیدار استاندار کرمان و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر انجام شد؛

توافق برای راه اندازی کمپ جدید درمان و توانمندسازی معتادان متجاهر اجتماعي

توافق برای راه اندازی کمپ جدید درمان و توانمندسازی معتادان متجاهر
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - در دیدار استاندار کرمان و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر تصمیم برای راه اندازی کمپ جدید درمان و توانمندسازی معتادان متجاهر اتخاذ شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدایی در نشست با دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با تشریح فعالیت های مستمر دستگاه های انتظامی، امنیتی و اجتماعی در این حوزه، گفت: استان در کرمان در زمینه نگهداری، بازپروری و مهارت آموزی معتادان متجاهر با کمبود جدی این مراکز روبه رو است.
سردار عبدالرضا ناظری فرمانده انتظامی استان کرمان هم با تشریح دستاوردهای پلیس کرمان در زمینه کشفیات مواد مخدر در سال جاری، از دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر تقاضا کرد این ستاد برای افزایش توان عملیاتی نیروی انتظامی در استان تمهیدات لازم را اتخاذ کند.
خلیل همایی راد، مشاور امنیتی انتظامی استاندار کرمان هم با مرور وضعیت مبارزه با مواد مخدر طی سه دهه گذشته در استان کرمان، بر لزوم اصلاح برخی سیاست ها به منظور انسجام و تقویت قدرت مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد.
اسکندر مومنی، دبیر کل ستاد کل مبارزه با مواد مخدر در این نشست با تشکر از اقدامات همدلانه مسئولان استان کرمان در زمینه مبارزه با مواد مخدر، گفت: یکی از سیاست های مهم ستاد توجه به درمان معتادان متجاهر و توانمندسازی اجتماعی و مهارتی آنان است.
وی در چارچوب همین سیاست برای همکاری این ستاد به منظور افزایش کمپ های نگهداری و توانمندسازی معتادان متجاهر در استان کرمان قول مساعد داد.
مومنی همچنین گفت: ستاد، تامین مالی خرید تجهیزات مورد نیاز کمپ نگهداری از معتادان متجاهر که هم اکنون از سوی سپاه کرمان در حال آماده سازی است؛ را انجام خواهد داد تا هر چه زودتر این مرکز به بهره برداری برسد.
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنین از مسئولان استان کرمان خواست تا زمینه راه اندازی کمپ دوم ماده 16 استان را هم پیگیری کنند.
همچنین مقرر شد مرکزی هم به عنوان کمپ معتادان زن متجاهر در کرمان به زودی آغاز به کار کند.
مومنی در بخش دیگری از سخنانش برای مکاتبه با مسئولان ارشد نظامی به منظور افزایش توان عملیاتی نیروی انتظامی در استان قول مساعد داد.
در این جلسه که روز دوشنبه در تهران برگزار شد محمدرضا محمدی انارکی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هم حاضر بود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield