کرمان رصد

آخرين مطالب

رئیس حوزه قضائی فاریاب:

3 مرکز غیرمجاز عرضه سموم و بذر کشاورزی در فاریاب پلمب شد اقتصادي

3 مرکز غیرمجاز عرضه سموم و بذر کشاورزی در فاریاب پلمب شد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - رئیس حوزه قضائی فاریاب از پلمب سه مرکز غیرمجاز عرضه سموم و بذر کشاورزی در فاریاب خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، علیرضا سالاری پیش از ظهر دوشنبه به همراه کارشناسان اداره جهاد کشارزی در پایان بازدید سرزده از فروشگاه لوازم کشاورزی در فاریاب اظهار داشت: سه مرکز فروش لوازم کشاورزی و عرضه سموم کشاورزی به دلیل نداشتن مجوزهای قانونی و فعالیت غیرمجاز پلمب شد.
سالاری با بیان اینکه طبق قانون واحدهای صنفی عرضه سموم کشاورزی باید دارای کارشناس فنی مربوطه باشند، گفت: متاسفانه هیچ کدام از این سه مرکز کارشناس فنی نداشتند.
وی اعلام کرد: در این بازدید بالغ بر نیم تن سم تاریخ مصرف گذشته و غیر استاندارد و سایر لوازم کشاورزی از قبیل بذر و کود شیمیایی تاریخ گذشته کشف و با دستور قضائی تحویل سازمان جهاد کشاورزی شد.
رئیس دادگاه شهرستان فاریاب عنوان کرد: در این رابطه و به دلیل تهدید علیه بهداشت عمومی برای هر سه مرکز فروش غیرمجاز سموم و لوازم کشاورزی در فاریاب تشکیل پرونده شده است.
وی هشدار داد: با توجه به اهمیت موضوع و ارتباط مستقیم فعالیت این فروشگاه ها بر سلامت مردم، مسئولان جهاد کشاورزی باید نظارت های لازم را بیشتر اعمال کنند و پذیرفتنی نیست یک واحد صنفی با این درجه اهمیت به مدت زیادی بدون مجوز فعالیت کند.
وی افزود: ضرورت دارد کشاورزان نیز هنگام خرید بذر، سموم کشاورزی دقت لازم را به عمل آوردند و به توصیه های کارشناسان فنی و متخصص این حوزه توجه کنند.
رئیس حوزه قضایی شهرستان فاریاب تصریح کرد: در راستای حفظ حقوق عامه این بازدیدها به صورت سرزده ادامه خواهد داشت و با متخلفان به صورت قاطع و قانونی برخورد خواهد شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield