کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه استان کرمان:

150 مورد وقف جدید در استان کرمان ثبت شد اجتماعي

150 مورد وقف جدید در استان کرمان ثبت شد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه استان کرمان از ثبت 150 مورد وقف جدید در این استان طی 14 ماه اخیر خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت‌الاسلام اسماعیل تدین صبح دوشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان بیان داشت: اعتقاد راسخ ما این است همه علما دوستداران انقلاب آرزو داشتند تا انقلاب اسلامی به ثمر بنشیند و حال که این اتفاق افتاده همه تمام تلاش خود را به کار ببریم تا به وظایف خود به نحو احسن عمل کنیم.
وی افزود: در سال 1370 رهبر انقلاب در جمع نکته‌ای بیان کردند در جمهوری اسلامی در هر جا که قرار گرفته‌اید به کار خود عشق بورزید لذا مهم این است که رهبر چه دستوری بدهند و هر کجا باشد با عشق و علاقه می‌روم و مشغول کار می‌شوم.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان گفت: ما اعتقاد داریم در سازمان امور خیریه با آن اهداف مقدس آن چیزی که رهبر امر کند همان مهم است و بسیار خوشحال خواهیم بود بعد از این که مسئولیت را قبول کردیم سربلند بیرون بیاییم.
حجت‌الاسلام تدینی تصریح کرد: در اسلام هدف و اصول مهم است لذا سازمان اوقاف مثل سایر سازمان‌ها اهداف و اصولی دارد که اگر حمایت کردید در گام دوم انقلاب موفق خواهیم بود بنابراین باید با روحیه انقلابی و جهادی این مسیر را ادامه دهیم.
وی ادامه داد: اگر روحیه انقلابی در بین مردم نبود بعد از امام، انقلاب عقب می‌ماند. در جاهایی مسئولان عقب مانده‌اند لذا چون مردم هدف محور بودند مسئولان را کنار زدند و راه درست را رفته‌اند و ما باید در این مسیر به جد حرکت کنیم و هدف محور و اصول محور باشیم.
مدیر کل سابق اوقاف و امور خیریه استان کرمان یادآور شد: طی این مدت یک نفر را به مجموعه اضافه نکردم و با همان نیروها کار کردم طی 14 ماه فعالیت در استان کرمان هشت هزار و 200 رقبه سند دار شدند که بیش از یک هفتم رقبات استان را تشکیل می‌دهند.
تدینی گفت: علی رغم مشکلات اقتصادی، نذورات 10 درصد افزایش یافته‌اند و طی 14 ماه گذشته 120 رای به نفع موقوفات داده شد که آنها یک مورد از آن 50 میلیارد تومان ارزش داشته است.
مدیر کل سابق اوقاف و امور خیریه استان کرمان ابراز داشت: چندین هزار جلسه آموزشی طی این 14 ماه برگزار شد و 150 مورد وقف جدید در استان ثبت شد همچنین هزار و 23 مبلغ را به نقاط مختلف اعزام کردیم.
وی افزود: سعی کردیم در سیستم‌های اداری نواحی یک و دو و همچنین شهرستان‌ها بهسازی کنیم و تبدیل 14 نفر از همکاران از قراردادی به رسمی طی این مدت از اقداماتی بود که انجام شده است.
خبرگزاری مهر کرمان11:36
به گزارش خبرنگار مهر ، حجت‌الاسلام حسن علیدادی سلیمانی صلح امروز دوشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان به روایتی از امام علی اشاره کرد و بیان داشت: «خوش به حال کسانی که در زندگیشان معد محور هستند».
وی افزود: اگر افراد در همه صحنه‌های زندگی به عاقبت کار آن هم در محکمه‌ای عاقلانه، عادلانه و دقیق در محضر خدا توجه کنند در شادی‌ها، غم‌ها، گرفتاری‌ها، در تغییر و تحولات جابجایی‌ها، سمت‌ها و مسئولیت‌ها در همه احوال آنان خدا را می‌بینند و به قیامت نگاه دارند هر عمل و رفتار که انجام می‌دهند برای رضایت خداوند تبارک و تعالی انجام می‌دهند.
وی افزود: هر کسی در محدوده وظیفه و کاری که در اختیارش گذاشته شده در پیشگاه خدا مسوولیت دارد، باید در ارتباط با تصمیماتی که می‌گیرد کاملا مبسوط الید باشد لذا وقتی در سازمان امور خیریه تصمیم بر جابجایی‌ها شد کاملا به جا است که باید مورد حمایت قرار گیرد.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان گفت: کمیته انتصابات تصمیمی گرفته که باید کمک کنیم تا این تصمیم به بهترین وجه ممکن به انجام برسد لذا در این جابجایی برادری که 14 ماه خدمت کرده قرار است پرچم‌را به برادر دیگر بسپارد. حجت‌الاسلام علیدادی سلیمانی تصریح کرد: مدیر کل سابق اوقاف و امور خیریه استان کرمان فردی بود که دقیق در حوزه کاری خودش بود و کاملا تکلیف محور است لذا برادرانی که در درون سازمان خدمت می‌کنند وظیفه‌شان ثابت است و امیدوارم در هر نقطه از کشور که قرار است خدمت کنند موفق باشند.
وی یادآور شد: حجت‌الاسلام جلالی مدیر جدید که 28 سال سابقه کاری دارد کرمان شناس خوبی است و در حوزه کاری انسان با انگیزه و چهره توانمند است که می‌خواهند کار خود را در حوزه وقف که یکی از مهمترین رسالت‌هاست انجام وظیفه کنند لذا به ایشان تبریک می‌گویم امیدوارم در گام دوم انقلاب قوی و با انگیزه‌تر ظاهر شوند و با برنامه‌هایی که در این حوزه دارند ظرفیتی به وجود آورند که با حمایت همه گام‌های موثری بردارند.
بر این اساس طی حکمی از سوی رئیس سازمان اوقاف «حجت الاسلام اسماعیل تدینی» مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه استان کرمان به سمت مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان سمنان و «حجت الاسلام علی جلالی» مدیرکل تبلیغات اسلامی استان به سمت مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان کرمان منصوب شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield