کرمان رصد

آخرين مطالب

توسعه وقف در کشور از سیاست های اصلی سازمان اوقاف است فرهنگي

توسعه وقف در کشور از سیاست های اصلی سازمان اوقاف است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - سنندج - توسعه و گسترش وقف در کشور یکی از سیاست های اصلی و از برنامه های اولویت دار سازمان اوقاف و امور خیریه در سال جاری است.

معاون امور استان های سازمان اوقاف و امور خیریه کشور روز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیران کل اوقاف و امور خیریه کردستان اظهار داشت: بخشی از فعالیت هایی که در زمینه گسترش وقف در کشور باید انجام شود از طریق رسانه ها و عوامل اجرایی و بخشی نیز از سوی علما و حوزه های علمیه قابل انجام است.
حجت الاسلام محمد روحانی‌نژاد افزود: مردم بشدت نیاز دارند احادیث نبوی و معصومین را بشنوند که از جمله این مباحث موضوع وقف است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی یادآور شد: دامنه وقف بسیار گسترده است که و استان کردستان در این زمینه ظرفیت بالایی دارد بنابراین باید این مهم در این منطقه گسترش یابد باید تا بخشی از آسیب ها و مشکلات اجتماعی را ازاین طریق برطرف کرد.
معاون امور استان های سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: سیاست دوم این سازمان در سال جاری این است که مردم آثار وقف را ملاحظه کرده و به سازمان اوقاف اعتماد کافی داشته باشند.
وی با بیان اینکه دشمن با تمام قدرت در صدد است اعتماد مردم را نسبت به سازمان اوقاف و مساله وقف سلب کند، افزود: در حال حاضر پنج شبکه ماهواره ای با تمام توان امورات وقف را رصد کرده و به هرنحوی می خواهند مردم را نسبت به این سنت حسنه دلسرد کنند.
حجت الاسلام روحانی نژاد با تاکید بر اینکه موقوفات باید نقش اجتماعی خود را نشان دهند، گفت: ایتام، کمک به نیازمندان و مستمندان و مسائل و مشکلات جامعه از جمله اموری است که باید در نیات واقفان مورد توجه باشد.
وی با اشاره به تالیف 195 عنوان کتاب درباره مذاهب اسلامی توسط علما و اندیشمندان گفت: 34 عنوان از این تعداد مربوط به مذهب شافعی است و این مهم نشان می دهد که مردم این منطقه به وقف و مسائل مذهبی توجه ویژه دارند.
معاون امور استان های سازمان اوقاف و امور خیریه کشوراضافه کرد: با وجود این پشتوانه علمی که شامل 34 کتاب مذهب امام شافعی است می‌طلبد علما تلاش کنند شرایطی در حوزه مذهبی استان فراهم شود تا مردم آثار آن‌ را ببینند.
وی تاکید کرد: باید تلاش شود مردم منطقه ثلث اموالشان را وقف کرده و توصیه کنند بعد از مرگشان در امورات خیریه با نیاتی که آثار اجتماعی داشته باشد و بتواند گرهی از مشکلات زندگی مردم باز کنند مورد استفاده قرار گیرد.
در این آیین از خدمات حجت الاسلام مصطفی نوروزی تقدیر و حجت الاسلام محمد کاروند به عنوان مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه کردستان معرفی شد.
7348 / 3034


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield