کرمان رصد

آخرين مطالب

ماجرای خودرو میلیونی شهرداری کرمان چیه؟ اقتصادي

ماجرای خودرو میلیونی شهرداری کرمان چیه؟
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - روز گذشته در فضای مجازی بحث خرید خودرو 500 میلیونی توسط شهرداری کرمان و انتقال آن به تهران برای دور بودن از دید همگان و جلوگیری از تنش ها سر و صداهای زیادی را به پا کرد .
"مهران عالم‌زاده" شهردار کرمان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، در خصوص اخبار منتشر شده مبنی بر خرید یک دستگاه خودروی هیوندای 500 میلیون تومان توسط شهرداری کرمان و انتقال آن به تهران گفت: زمانی شهرداری این ماشین را خریداری کرده، قیمت آن 300 میلیون تومان بوده و اکنون قیمت آن بیش از 500 میلیون تومان است ضمن آنکه این خودرو تاکنون تحویل شهرداری نشده و اینکه به تهران آن را منتقل کرده ایم را به شدت تکذیب می‌کنیم.
وی با طرح این سوال که از چه زمانی خودروی 300 میلیونی در ایران جزء خودروهای گران قیمت محسوب می‌شود؟ اظهار کرد: اکنون خودروهای گران در ایران بالای 3 میلیارد تومان قیمت دارند.
شهردار کرمان اعلام کرد: با توجه به اینکه ناوگان خودروی شهرداری کرمان خیلی فرسوده است و بالای 10 سال عمر آنهاست، لذا در سال گذشته شهرداری 32 دستگاه خودرو جدید را خریداری کرده که 23 دستگاه آن خودروی دنا برای مجموعه شهرداری، شورا، مناطق و ...؛ 8 دستگاه مزدا برای بخش اجرائیات و یک دستگاه خودروی هیوندا برای حوزه شهرداری بوده است.
وی با اشاره به تردد زیاد خودروهای شهرداری برای انجام امورات شهری بیان کرد: امسال نیز بخش دیگر آن را نوسازی خواهیم کرد ضمن آنکه باید مدنظر داشت که هزینه تعمیر خودروها بسیار بالاست بنابراین نوسازی ناوگان سبک شهرداری در دستور کار قرار "گرفته است.
عالم‌زاده با بیان این مطلب که با نوسازی بخشی از ناوگان خودروهای سبک، هزینه‌های نگهداری خودروها کاهش یافته، تصریح کرد: خودروی دنای را در سال گذشته ما به قیمت 47 میلیون تومان خریداری کردیم و برای خرید 23 دستگاه حدود یک میلیارد تومان هزینه پرداختیم اما امروز قیمت هر خودروی دنای 120 میلیون تومان قیمت گذاری می شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield