کرمان رصد

آخرين مطالب

«تدینی» رفت، «جلالی» آمد فرهنگي

«تدینی» رفت، «جلالی» آمد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - در راستای تغییرات مدیریتی در سطح مدیران کل ادارات اوقاف و امور خیریه کشور، طی حکمی از سوی حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سیدمهدی خاموشی رییس سازمان اوقاف حجت الاسلام اسماعیل تدینی به سمت مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان سمنان و حجت الاسلام علی جلالی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان به سمت مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان منصوب شد.
  "محمدصادق بصیری" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان امروز 28 مردادماه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان اظهار کرد: ماموریت های سازمان اوقاف و امور خیریه در حوزه قرآن، عترت و وقف خلاصه می شود و حفظ و حراست از موقوفات، شفاف سازی عملکرد و آگاهی از نیت واقفین از وظایف این نهاد مهم و بابرکت است.
وی با اشاره به آثار مثبت وقف در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در جامعه و به ویژه در کاهش فاصله طبقاتی و رفع فقر و محرومیت، افزود: این مسائل ایجاب می کند همه به اوقاف کمک کرده و حمایت کنند و قطعا در گسترش وقف از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهیم کرد.
بصیری تصریح کرد: تبیین و گسترش فرهنگ وقف از طریق رسانه ها، سوق دادن واقفان به سوی نیازهای جدید جامعه، احیاء موقوفات رها شده، نظارت بر حسن اجری وقف و موقوفات و امانتداری مهم ترین وظیفه ای است که باید مدنظر داشته باشیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان بیان کرد: استان کرمان با داشتن 218 بقعه متبرکه که 28 مورد آن شاخص است، دومین استان کشور بعد از تهران است که در میزان درآمد موقوفات نیز در طیف اول و رتبه برتر کشوری قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه آقای تدینی در 14 ماه گذشته زحمات زیادی در اوقاف استان کرمان کشیدند، افزود: کار کردن در نظام اسلامی ارزش و افتخار است و هرکس در هر پست و مسئولیتی باید کار خود را با انگیزه وعلاقه دنبال کند و الگویی برای آیندگان باشد.
بصیری با آرزوی توفیق برای مدیرکل جدید اوقاف گفت: امیدوارم خداوند به همه ما کمک کند که وظیفه خود را در قبال اماناتی که مردم در اختیار ما گذاشته اند، انجام بدهیم.
 حجت الاسلام"علی جلالی" مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان کرمان در این مراسم گفت: با ترویج فرهنگ وقف و استفاده از این ظرفیت عظیم بسیاری از آسیب های اجتماعی و مشکلات اقتصادی مرتفع خواهد شد.
وی افزود: از همه درخواست می کنم همکاری لازم را با اوقاف داشته باشند زیرا ایجاد و توسعه فرهنگ وقف با تلاش همگانی میسر خواهد بود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield