کرمان رصد

آخرين مطالب

استاندار کرمان:

کرمان آماده برگزاری جشنواره موسیقی نواحی ایران می‌شود سياسي

کرمان آماده برگزاری جشنواره موسیقی نواحی ایران می‌شود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - استاندار کرمان گفت: کرمان برای برگزاری باشکوه جشنواره موسیقی نواحی ایران آماده می‌شود.

 سومین جلسه سیاست‌گذاری دوازدهمین دوره جشنواره موسیقی نواحی ایران با حضور استاندار کرمان و معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تهران برگزار شد.
در این نشست که عصر یکشنبه برگزار شد از نسخه آزمایشی سایت اطلاع‌رسانی جشنواره موسیقی نواحی ایران رونمایی شد و اطلاع‌رسانی درباره جشنواره دوازدهم به طور رسمی از ابتدای شهریورماه امسال آغاز خواهد شد.
امسال هم به سیاق سال‌های گذشته قرار است کرمان میزبان جشنواره موسیقی نواحی باشد و از همین رو ستاد برگزاری جشنواره در تهران و کرمان مشغول برنامه ریزی برای این رویداد است.
پس از برگزاری دوره یازدهم جشنواره موسیقی نواحی در کرمان، برخی کارشناسان و مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره کیفیت برگزاری جشنواره انتقادهایی مطرح کرده بودند.
حتی زمزمه‌های انتقال جشنواره از کرمان به شیراز هم مطرح شده بود اما پس از رایزنی محمدجواد فدائی استاندار کرمان با سید محمد مجتبی حسینی، معاون هنری وزارت ارشاد میزبانی کرمان در دوره دوازدهم تثبیت شد. از آن روز تاکنون اجرای جشنواره در کرمان پی گرفته شده و دیگر مسئولان استان هم پای کار آمده‌اند تا این جشنواره قوی‌تر از سال گذشته برگزار شود.
در جلسه شورای سیاست گذاری جشنواره موسیقی نواحی ایران، معاون هنری وزیر ارشاد با تشکر از اهتمام استاندار کرمان برای برگزاری جشنواره پیگیری امور جشنواره در سطح ارشد مدیریت استان کرمان را امیدبخش و قابل ستایش توصیف کرد.
وی در عین حال بر لزوم نظم یافتن بهتر امور جشنواره، تسریع در روشن شدن ساز وکارهای مالی و... تاکید کرد.
استاندار کرمان هم در این جلسه با مرور صورتجلسه قبلی شورای سیاست گذاری، گفت: صورتجلسات به اندازه کافی شفاف است و ما به تمامی تعهداتمان در جلسات قبلی پایبند هستیم. با توجه به همیاری و همکاری همه مسولان استان مانعی بر سر راه برگزاری باشکوه جشنواره موسیقی نواحی انشاالله وجود نخواهد داشت.
محمد جواد فدائی درباره میزان مشارکت مالی استان در برگزاری جشنواره هم گفت: با توجه به اینکه سهم مشارکت مالی ما نسبت به دوره قبل حدود چهار برابر شده لازم است در این باره تجدیدنظر و تامل صورت گیرد. با این حال استان در تامین مالی بودجه جشنواره مشکلی ندارد و می توان برای تسریع امور جاری مبلغی را به صورت علی الحساب در اختیار ستاد جشنواره قرار داد.
همچنین در این جلسه مقرر شد ظرف روزهای آینده شرح وظایف کمیته‌های اجرایی جشنواره مشخص و به آنها ابلاغ شود تا فرآیند کار جشنواره تسریع شود.
در این جلسه برخی دیگر از مدیران استان همچون محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، مهران عالم‌زاده، شهردار کرمان، فریدون فعالی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان، سورج یاسایی مدیرعامل انجمن موسیقی کرمان و... هم حاضر بودند و در سخنان‌شان بر همکاری با ستاد جشنواره تاکید کردند.
در پایان این جلسه استاندار کرمان و معاون امور هنری وزیر ارشاد احکام برخی از مدیران اجرایی جشنواره موسیقی نواحی ایران را به آنها اعطا کردند.
فدائی استاندار کرمان پس از این جلسه از مجموعه تالار وحدت بازدید کرد. فدائی در این بازدید با بهروز غریب پور کارگردان نام آشنای تئاتر ایران نیز دیدار کرد.
بر اساس توافق بنیاد رودکی و مسئولان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، بهروز غریب پور قرار است اپرای عروسکی خواجوی کرمانی را خلق کند. او پیش از این با آثاری چون اپرای عروسکی حافظ و اپرای عروسکی مولانا خوش درخشیده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield