کرمان رصد

آخرين مطالب

استاندار کرمان خبر داد:

اختصاص تسهیلات ویژه صندوق توسعه ملی برای صادرات محصولات کشاورزی کرمان سياسي

اختصاص تسهیلات ویژه صندوق توسعه ملی برای صادرات محصولات کشاورزی کرمان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - به گفته استاندار کرمان، تسهیلات ویژه ای از سوی صندوق توسعه ملی برای صادرات محصولات کشاورزی این استان اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا، محمد جواد فدائی افزود: صبح امروز (یکشنبه) به منظور استفاده از امکانات صندوق توسعه ملی برای حل برخی از مشکلات اقتصادی استان، نشستی با حضور جمعی از نمایندگان و مدیران استان در دفتر مدیر عامل صندوق توسعه ملی در تهران برگزار شد و خوشبختانه تسهیلات خوبی برای صادرکنندگان محصول استراتژیک و ارزآور پسته مصوب شد.
وی با اشاره به مصوباتای نشست تصریح کرد: بانک کشاورزی اعلام کرده برای ارائه تسهیلات به صادرکنندگان محصولات کشاورزی با نرخ 18 درصد محدودیتی ندارد و همچنین علاوه بر امکان استفاده از ظرفیت خط اعتباری خریدار ارزی صندوق توسعه ملی با درخواست بانک کشاورزی، صادرکنندگان می توانند از مانده خط اعتباری ارزی سال 97 به میزان 200 میلیارد تومان از صندوق با نرخ 11 درصد و 200 میلیارد تومان از بانک کشاورزی با نرخ 18 درصد به صورت تلفیقی با نرخ 14/5 درصد استفاده کنند.
استاندار کرمان با اشاره به برگزاری نشست دیگری با حضور معاون اول رئیس جمهور برای حل مشکل صادرات پسته اظهار داشت: اصلاح باغات کشاورزی یکی دیگر از مصوبات این نشست بود و قرار شد با وزارت جهاد کشاورزی برای درخواست منابع تسهیلات اصلاح باغات استان کرمان از صندوق توسعه ملی مکاتبه شود.
فدائی اضافه کرد: پذیرش ضمانت های صادره صندوق ضمانت صادرات برای خط اعتباری خریدار ارزی از سوی بانک کشاورزی یکی دیگر از مصوبات نشست امروز بود و جزئیات این خط اعتباری را هیأتی مرکب از نمایندگان صندوق توسعه ملی و بانک کشاورزی مشخص خواهند کرد.
7440/ 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield