کرمان رصد

آخرين مطالب

استاندار کرمان:

فرایند انجام کار مراجعان در ادارات دولتی استان کرمان رصد می شود سياسي

فرایند انجام کار مراجعان در ادارات دولتی استان کرمان رصد می شود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - به گفته استاندار کرمان، بمنظور پایش تکریم اراب رجوع در دستگاههای اجرایی طرح تحقیقاتی سنجش روند انجام کار مردم در ادارات دولتی در این استان اجرایی بزودی خواهد شد.
 محمدجواد فدائی روز شنبه در شورای اداری استان کرمان افزود: در راستای سنجش روند انجام کار مردم در ادارات دولتی، چند دستگاه به صورت نمونه انتخاب می شوند و در بازه زمانی 6 ماه، از مراجعان به دستگاه سئوالاتی درباره روند انجام کار آنها پرسیده می شود و در نهایت نتایج این مطالعات تحلیل و ارائه خواهد شد.
وی بر فعالیت مضاعف مدیران تاکید کرد و ادامه داد: در بعد کارشناسی احساس ضعف می کنیم و بعد کارشناسی ادارات باید تقویت شود تا خدمت به شکل بهتری به مردم ارائه شود.
استاندار کرمان، سرعت عمل در رسیدگی به امور مردم و استفاده حداکثری از ظرفیت های قانونی را مورد اشاره قرار داد و گفت: مدیران باید به تعهداتی که در جلسات بر عهده می گیرند، پایبند باشند تا این تعهدات در زمان مقرر اجرایی شوند.
فدائی با اشاره به این مطلب که دید یکسان مدیریت ها درباره اولویت های استان ضروری است، تاکید کرد: به عنوان نمونه وقتی متقاضی برای ایجاد واحد تولیدی مراجعه می کند دستگاه اجرایی باید به این فرد به عنوان یک کارآفرین نگاه کند که می خواهد وظیفه آن دستگاه را اجرا کند و باید از او استقبال کرده و همراه او باشند تا اشتغال مورد نظر ایجاد شود.
وی در ادامه سالروز ورود آزادگان به کشور و هفته دولت را گرامی داشت و گفت: هفته دولت یادآور خاطره مدیران بزرگی چون شهیدان رجایی و باهنر است.
استاندار کرمان تصریح کرد: هفته دولت فرصتی است تا از سبک مدیریت شهیدان رجائی و باهنر آگاه شده و ساده زیستی، دلسوزی و پرکاری آنها سرمشق مدیریت ما باشد و راه آنها را ادامه دهیم و جنبه دوم این هفته فرصتی است که مدیران و دستگاه های اجرایی مروری بر عملکرد خود داشته و گزارشی از خدمات انجام شده به مردم را به شکلی ملموس ارائه کنند.
فدائی با تاکید بر این مطلب که در سال گذشته با همت مدیران استان کرمان، کارهای خوبی انجام شده که جای تقدیر دارد، گفت: کارهای انجام شده در بخش های مختلف، گسترده و وسیع است و از مدیران می خواهیم از فرصت هفته دولت استفاده کرده و ضمن ارائه آمار و گزارشات اقدامات انجام شده، تاثیر دستگاه های اجرایی در توسعه استان و حل مشکلات مردم را مطرح کنند.
وی بیان کرد: در سال گذشته حوزه اشتغال کارهای خوبی انجام شده و 41 هزار و 709 شغل ایجاد شده که در این راستا 124 درصد از هدفگذاری سال تحقق پیدا کرده است.
استاندار کرمان گفت: در سال گذشته همچنین 11 هزار و 291 فقره تسهیلات با نرخ 4 درصد در قالب مشاغل خرد، خانگی و خود اشتغالی با مبلغ 156 میلیارد تومان پرداخت شده و برای بیش از 11 هزار نفر شغل در این بخش ایجاد شده است.
فدائی تصریح کرد: برای افزایش تولید واحدهای نیمه فعال و تکمیل واحدهای اقتصادی نیمه تمام به 60 طرح مبلغ 50 میلیارد تومان تسهیلات فراگیر برای ایجاد یک هزار و 127 شغل جدید و 961 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید و مستقیم بانکی به 307 طرح پرداخت شده که استان کرمان در این بخش رتبه پنجم کشوری را به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته مجوز 159 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی برای طرح های استان صادر شده است، عنوان کرد: از محل صندوق توسعه ملی به بخش کشاورزی برای یک هزار و 79 طرح مبلغ 97 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که برای یک هزار و 283 نفر شغل مستقیم ایجاد شده است ودر این بخش، استان رتبه اول کشور را دارد.
استاندار کرمان گفت: در حوزه اشتغال خانواده های تحت پوشش کمیته امداد در سال گذشته 6 هزار و 800 شغل ایجاد شده که 700 مورد افتتاح نیروگاه های خورشیدی 5 کیلووات بوده است و امسال یک هزار واحد دیگر تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.
فدائی با تاکید بر این مطلب که در بخش تامین آب شهرها فعالیت بسیار خوبی انجام شده است، ادامه داد: در حال حاضر برای تمامی شهرها برنامه تامین آب داریم که در دست اجرا است، تاکید کرد: امسال با پیگیری های انجام شده افزایش خوبی در اعتبارات تامین آب شهرها داشته ایم و به عنوان نمونه برای یکی از پروژه های انتقال آب استان 9500 میلیارد تومان موافقت نامه پیش بینی شده و طرح اضطراری تامین آب استان کرمان در چهار ماه ابتدای سال جاری آغاز شده و به بهره برداری رسیده است.
وی گفت: اجرای فاضلاب شهر زرند و تکمیل فاضلاب شهر کرمان توسط شرکت میدکو در دست انجام است تا از پساب آن برای تامین آب صنایع فولاد استان استفاده شود.
استاندار کرمان بیان کرد: در حال حاضر 17 پروژه با 14 هزار و 800 میلیارد تومان سرمایه گذاری آماده افتتاح است که امیدواریم در هفته دولت به بهره برداری برسند.
7440/ 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield