کرمان رصد

آخرين مطالب

20 سالن بلااستفاده در استان کرمان شناسایی شد فرهنگي

20 سالن بلااستفاده در استان کرمان شناسایی شد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد- محمدرضا علیزاده در نشست با فعالان فرهنگ و هنر رفسنجان افزود:  سالن های خوب و مجهز در دانشگاه ها و دستگاهها در شهرهای استان وجود دارد که از فضای خوبی برخوردارند، ولی هنرمندان ما به خاطر یک سالن دغدغه دارند.

وی تصریح کرد: همه باید تلاش کنیم تا ظرفیت های سایر نهادها در راستای خدمت به جامعه فرهنگی به کار گرفته شوند.

علیزاده در مورد سالن چند منظوره هم گفت: در زرند، بم، سیرجان این سالن ها به بهره برداری رسیده و در رفسنجان هم با رفع مشکلات امیدواریم که این سالن احداث و بهره برداری شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: یکی از سیاست های راهبردی، برون سپاری فعالیت های هنرمندان است، 360 موسسه فرهنگی وهنری و قرآنی در رفسنجان داریم ظرفیت بسیار خوبی است.

وی بیان کرد: 320 موسسه فرهنگی و هنری توسط بخش غیر دولتی جامعه هنرمندان در استان اداره می شود که این تلاش ها در پویایی شهر موثرند.

علیزاده عنوان کرد: هیچ نگارخانه دولتی را قرار نیست ما وکیل بخش غیردولتی کنیم این کار را در  کرمان کردیم باعث شد نگارخانه شاهرخی کرمان تعطیل شود وقتی 9 نگارخانه در کرمان داریم دلیلی ندارد که نگارخانه شاهرخی وکیل این نگارخانه ها شود و یا دلیلی ندارد موزه آثار باستانی کرمان محل نمایش آثار هنری شود.

وی با اشاره به اینکه  بازار هنر و اقتصاد هنر، بازار کسب و کار هنر باید رونق یابد زمانی اتفاق می افتد که دولت به نفع مجموعه کنار رود بیان کرد: از محل تبصره 18 برخی از کسب و کارهای هنری می توانند راه اندازی شود می توانند از این تسهیلات ارزان قیمت استفاده کنند امکان استفاده از تسهیلات صندوق هنر وجود دارد باید موارد را دنبال کنیم در بحث بیمه هنرمندان الان در رفسنجان 72 نفر عضو این صندوق هستند و 100 نفر بیمه تامین اجتماعی و 20 نفر هم بیمه تکمیلی می باشند.

علیزاده عنوان کرد: جشنواره بین المللی فیلم کودک همزمان در اصفهان در رفسنجان هم برگزار خواهد شد و اولویت اول رفسنجان و اولویت دوم کرمان است؛ سالن ها هم مشخص شده اند ضمن اینکه اکران جشنواره  فیلم کوتاه همزمان در تهران در رفسنجان هم می توانیم داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اعزام یک گروه موسیقی از استان کرمان به خارج از کشور را خواهیم داشت خاطرنشان کرد: ما 3 انجمن سینما در بم، رفسنجان و کرمان داریم که رفسنجان در تولیدات سینمایی در استان برتر است، در  حوزه موسیقی 4 گروه در رفسنجان داریم امادگی داریم تا در تعاملات بین شهرستانی گروه های موسیقی در سطح استان تبادل گروه صورت گیرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield