کرمان رصد

آخرين مطالب

دکتر فدایی در نشست با مدیران مسئول مطبوعات و رسانه‌های استان:

نظر استاندار کرمان درباره تغییر مدیران استانی/از انتقاد سازنده استقبال می‌کنیم/ احساس می‌کنم در همه شرایط بهترین تصمیم را گرفته‌ایم سياسي

نظر استاندار کرمان درباره تغییر مدیران استانی/از انتقاد سازنده استقبال می‌کنیم/ احساس می‌کنم در همه شرایط بهترین تصمیم را گرفته‌ایم
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - استاندار کرمان گفت: باید فرد مسئولیت را در شرایطی قبول کند که توانایی دارد و ما در شرایطی از انتقاد سازنده استقبال می کنیم.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"محمدجواد فدایی" عصر امروز 13 مردادماه در نشست هم اندیشی استاندار با مدیران مسئول مطبوعات و رسانه های استان کرمان با تشکر از زحمات رسانه های استان در زمینه اطلاع رسانی، ارتقاء فرهنگ جامعه و ایجاد ارتباط خوب بین مردم و مسوولان اظهار کرد: مسائل مطرح شده توسط مدیران مسئول در این نشست قطعا در برنامه های آینده ما تاثیر می گذارد.
وی درباره حمایت از مطبوعات و مسائل مالی و کاغذ افزود: کاغذ بحث ملی و در حیطه مسئولیت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است اما ما نیز در بخش استانداری کرمان مشکلات را منعکس و پیگیری خواهیم کرد.
فدایی درباره پاسخگو بودن مسئولان به رسانه ها تصریح کرد: اصل بر این است که بنده و مدیران دستگاه ها پاسخگوی رسانه ها باشیم و اگر نشست های خبری در این مدت برگزار نشده، تعمدی در کار نبوده ضمن آنکه در این مدت 8 ماه استانداری بنده، کارهای دیگری قصد بوده انجام شود، اما به دلیل مشکلات و اتفاقات دیگر در استان حتی نتوانستیم آن برنامه ها را پیگیری کنیم.
استاندار کرمان درباره پاسخگویی مدیران استانی به خبرنگاران نیز بیان کرد: تصمیم بر این شد که در شورای اداری استان این فرصت را برای رسانه ها فراهم کنیم که بعضی از سئوالاتشان را از مسئولین استانی مطرح کنند.
وی با بیان اینکه نشست های خبری برگزار خواهیم کرد، افزود: اگر بخواهیم خودمان را اصلاح کنیم باید جلوی آیینه بایستیم و انتقاد به این معنا هم پسندیده است اما باید مرز انتقاد با تمسخر روشن باشد و اینکه رسانه ای تیتر تمسخرآمیز بزند و متلک بگوید، به لحاظ روانشناسی اثر منفی می گذارد.
فدایی درباره مطلبی مبنی بر از دست رفتن محبوبیتش اظهار کرد: باید بین کار و محبوبیت یکی را انتخاب کرد و باید وظیفه مان را انجام بدهیم. محبوبیت و منفور بودن نباید ملاک باشد و معیار این است که بین خود و خدا آنچه در توان داریم انجام بدهیم.
استاندار کرمان گفت: باید فرد مسئولیت را در شرایطی قبول کند که توانایی دارد و ما از انتقاد استقبال می کنیم.
وی با اشاره به اینکه بنده معتقدم باید همه جلسات منتج به تصمیم گیری و همه تصمیم ها مستند شود، عنوان کرد: شاید کسی به اندازه من در کشور مستندسازی نکرده و چه در زمان معاون عمرانی استانداری و چه در زمان حال به عنوان استاندار کرمان همه جلسات را مستند می کنم که معتقدم یک مجموعه ای از کارهایی انجام شده یا نشده است که حتی ممکن است کسی در جریان نباشد.
استاندار کرمان درباره مطلبی مربوط به موضوع آب دره مورگن و بحث های مطرح شده انتقادی از سوی برخی مدیران مسئول مبنی بر انتقال آب از حوزه های دیگر برای شهر کرمان عنوان کرد: اگر قناتی داریم با دِبی 40 لیتر در ثانیه که در مجارت کرمان قرار دارد، باید به همه مطالعات آب کرمان شک کنیم!! اما با همه این وجود این ادعای مطرح شده در موزه آب دره مورگن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
وی با اشاره به اینکه هر کاری بتوانیم برای این استان و مردم نجیب کرمان انجام خواهیم داد، گفت: ما نیاز به مطبوعات قوی داریم که روی پای خود ایستاده و به ارتقاء فرهنگ جامعه کمک کنند و از سوی دیگر صادقانه در جهت اصلاح مدیریت استان و بهبود کارها فعالیت کنند.
فدایی در ادامه بیان کرد: مطالبه گری باید تعریف شود و اگر به معنای انعکاس مشکلات مردم و نیازها باشد که استقبال می کنیم اما اگر به معنای خواسته های غیرکارشناسی و تحمیل به دولت باشد، نتیجه بخش نیست.
وی با اشاره به تذکراتی که در جلسات به مدیران می دهد، تصریح کرد: معتقدم اگر مدیری با تذکر اشکالات را رفع و رفتارش را درست کند، لزومی ندارد آن مدیر را تغییر بدهیم و از سوی دیگر وقتی بخواهیم مدیری را تغییر بدهیم، نمایندگان، وزارتخانه و گروه های سیاسی نظر دارند و میانگین گرفتن این نظرات کار سختی است و معمولا وزارتخانه ها به راحتی مدیران را تغییر نمی دهند.
استاندار کرمان بیان کرد: چند ماه است که می خواهم مدیری را در استان تغییر بدهم و به این نتیجه رسیده ام که قطعا باید تغییر کند، اما احساس می کنیم هنوز برای دوستان ما در وزارتخانه این تغییر مدیر سخت است. هر چند در مدت استانداری بنده، جاهایی که لازم بوده مدیرانی را تغییر داده ایم و از طرفی وقتی بخواهیم مدیری را تغییر بدهیم باید فرد بهتری را انتخاب کنیم و باید مطئمن باشیم که این تغییر، بهبود ایجاد می کند و به نفع استان است.
وی افزود: تذکرات از باب این است که معتقدم برخی مدیران سوء نیت ندارند اما آشنا نیستند و تذکر می دهیم که تغییر رفتار بدهند و این مسئله محسوس است.
فدایی تصریح کرد: موفقیت هر سیستمی به همکاران آن سیستم است و یک مدیر باید همکارانی انتخاب کند که کارآیی داشته و بتوانند کار کنند و در غیر این صورت موفق نخواهند بود.
استاندار کرمان درباره درست نبودن اجرای برخی پروژه ها عنوان کرد: احساس می کنم در همه شرایط بهترین تصمیم را گرفته ایم و در این زمینه می توانیم بحث کنیم و استدلال دو طرف را بشنویم.
وی درباره نتیجه بخش بودن سفر مقامات کشوری به استان افزود: برخی از رفت و آمد مسئولان به استان وظیفه آنهاست و باید برخی از مسائل را از نزدیک ببینند و این سفرها بدون نتیجه نیز نبوده است و حداقل در سفر آقای نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به جنوب استان کرمان موضوع ساخت 10 هزار واحد مسکونی برای محرومان مصوب و کار هم اکنون آغاز شده است.
فدایی درباره خروجی سفرها به تهران نیز اظهار کرد: اعتباراتی که امسال توانستیم در سفرهای وزراء به استان و جلسات بنده در تهران، بگیریم، ارقام معجزه آوری بوده است که به عنوان مثال رقم یکی از پروژه های آب استان در سال جاری 9 هزار میلیارد تومان است.
به گزارش ایسنا، در این نشست مدیران مسئول رسانه های استان کرمان دغدغه ها، نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تحریم‌ های تازه آمریکا علیه ایران

حضور مردم بر مزار سردار شهید سلیمانی

دانش‌آموزان عشایر جنوب کرمان افزون بر 7 هزار جلد کتاب کمک‌درسی دریافت کردند

محموله سم کشاورزی قاچاق در رودبار جنوب توقیف شد

مدیریت شهری نقش مردم در مدیریت بحران را جدی بگیرد

نیروهای راهداری جنوب کرمان به حالت آماده‌باش درآمدند

عطر شهادت حاج قاسم سلیمانی در جهان طنین‌انداز شده است

ارزش دلاری کالای صادراتی استان کرمان ازمرز 647 میلیون دلار گذشت

شهادت سلیمانی پایان عمر غده سرطانی آمریکا در منطقه/بسته جدید بسیج متناسب با گام دوم انقلاب

عملیات اجرایی بوستان شهدای عشایر در جیرفت آغاز شد

14 دستگاه استخراج ارز دیجیتال در ماهان کشف شد

محورهای ارتباطی کرمان باز است

دیدار استاندار کرمان با خانواده‌ 4 نفر از جانباختگان در مراسم تشییع پیکر سپهبد شهید قاسم سلیمانی در شهرستان‌های بافت و رابر

شهادت وسیله ای برای حفظ اسلام، انقلاب، برقراری حق و عدالت است

عربستان برای مذاکره با ایران اعلام آمادگی کرد

عشایر نقش ارزنده‌ای در دفاع مقدس داشتند

اجرای طرح های صنایع مس در شهربابک به اشتغال پایدار کمک می‌کند

4 طرح صنعتی ، معدنی و عمرانی در سیرجان افتتاح شد

وجود سم در تولیدات لبنی کرمان مشاهده نشد

اقدام آمریکا علیه بازرگانان ایرانی

فاز دوم عملیات مرمت باغ سالار کلانتر کرمان آغاز شد

معین‌های اقتصادی موتور محرک توسعه کرمان

220 میلیارد ریال خدمات به عشایر استان کرمان ارائه شد

رسانه‌ها در تعامل و پیوند منابع پیام و افکار عمومی نقش موثری دارند

روش‌های تحکمی دیگر پاسخگو نیست

دشمن در زمینه جنگ نرم سرمایه گذاری زیادی کرده است

ترامپ با ترور سردار سلیمانی شکست بزرگی بر آمریکا تحمیل کرد

ترامپ با ترور سردار شهید سلیمانی شکست بزرگی بر آمریکا تحمیل کرد

اثر شهادت سردار سلیمانی، از سلیمانی میدان‌های نبرد، بیشتر خواهد بود

دشمن نمی‌تواند روحیه مقاومت ایرانی‌ها را نادیده بگیرد/ تروریسم اقتصادی ترامپ شکست خورد

دلجویی استاندار کرمان از خانواده جانباخته آیین تشییع سردار سلیمانی در رابر

بیمه‌ها در آموزش بیماران دیابتی مشارکت کنند

کمک به ساخت مسکن محرومان کشور/مشاغل ایجاد شده پایدار باشند

تغییر ساعت بازی پرسپولیس با تراکتور و پارس با گل گهر

نقش مهم رسانه ها در افزایش سرمایه اجتماعی و مشارکت مردم در انتخابات

سفر وزیر نیرو به استان کرمان98/10/9

سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به استان98/10/10

سفر سفرای جمهوری اسلامی به استان98/10/10 الی 98/10/12

دستگیری عامل تخریب تصویر سردار سلیمانی

واکنش فلاحت‌ پیشه به احتمال خروج ایران از NPT

یک روحانی رئیس هیأت بیلیارد مشهد شد

200 سرمایه‌گذار در واگذاری پروژه‌های عمرانی کرمان سنجش می‌شوند

تقویت مفاهمه و گفتگو زمینه افزایش سرمایه اجتماعی در جامعه است

رد یک شایعه در مورد آیت‌ الله مکارم شیرازی

تسهیلات ویژه‌ای به متقاضیان سرمایه‌گذاری جنوب کرمان اختصاص می‌یابد

2 طرح اقتصاد مقاومتی در جنوب کرمان افتتاح شد

تهدید روز گذشته ظریف چه تبعاتی دارد؟

جلسه بررسی حادثه جانباختگان مراسم تشییع سردار سلیمانی برگزار شد

جلسه بررسی حادثه جانبختگان مراسم تشییع سردار سلیمانی برگزار شد

مصادیق جرائم و تخلفات انتخاباتی چیست؟