کرمان رصد

آخرين مطالب

نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

در آینده نزدیک، استکبار جهانی شاهد شکست قطعی خود خواهد بود سياسي

در آینده نزدیک، استکبار جهانی شاهد شکست قطعی خود خواهد بود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - نماینده ولی فقیه در استان کرمان کرمان از ناامنی دنیا به وسیله رییس جمهور ایالت متحده در صحنه‌های مختلف، خروج آمریکایی‌های از همه معاهدات جهانی و در گیری آمریکایی‌ها با همه جهان به جز کشورهایی که تسلیم آنها باشند، سخن گفت و ادامه داد: امروز اوج خشونت و غرق شدن در منجلاب فساد و آدم‌کشی را در آمریکا شاهد هستیم و اینها همه به ما نشان می‌دهد در آینده نزدیک، استکبار جهانی شاهد شکست قطعی خود در همه عرصه‌ها است و به فضل خدا و رهبری امام خامنه‌ای و اقتدای مسئولان و مردم به معظم له در صحنه‌های مختلف پیروزی‌هایی هم برای ایران اسلامی و هم جهان اسلام شاهد خواهیم بود.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت الاسلام "حسن علیدادی‌سلیمانی"، امروز 18 مرداد در خطبه‌های وحدت بخش نماز جمعه از مصرف بی‌رویه انرژی گلایه کرد و گفت: یکی از مصادیق خلاف تقوا را اسراف از جمله مصرف بی‌رویه در آب و برق است.
وی نقش بانوان در مبارزه با مصرف‌های بی‌رویه را موثری دانست و بیان کرد: رتبه بالای مصرف بی‌رویه آب و برق ایران در دنیا شایسته شأن جمهوری اسلامی نیست؛ ضمن آنکه اسلام نیز اسراف را نهی کرده است.
 نماینده ولی فقیه در استان کرمان در ادامه سلسله مباحث معاد، با اشاره به اینکه اعتقاد به قیامت در زندگی انسان بسیار اثرگذار است و این اعتقاد اجازه نمی‌دهد انسان به فسادها وارد شود، اظهار کرد: اعتقاد به مرگ را برای آنها که در روحیه و رویه در برابر فرامین الهی سست حرکت می‌کنند، باعث جلوگیری از فساد و انحراف و برای آنها که مراعات را لحاظ می‌کنند در فداکاری‌ها و ایثارگری‌ها دارای نقش جدی دارد.
وی در وصف محکمه رستاخیز با استناد به آیات قرآن کریم عنوان کرد: هر کسی درگیر عمل خود است و شفاعت کسی را قبول نمی‌کنند؛ البته استثنائی هم دارد اما در نگاه کلی شفاع الا از خواص و آن هم طبق یک چارچوب پذیرفته خواهد شد.
 امام جمعه کرمان ادامه داد: در قیامت هیچ‌کس جای دیگری بازخواست نمی‌شود و همه چیز در روز رستاخیز در پیشگاه خداوند روشن و واضح است و هیچ گریزی از محکمه عدل الهی وجود ندارد و مرگ پایان زندگی انسان نیست.
وی با استفاده از آیه 19 سوره اسرا بر همخوانی شعار و اعتقاد به معاد تأکید کرد و افزود: همراه با ایمان درونی که در فرد رسوخ کرده باید آن سعی و تلاش هم باشد و سبک زندگی با محور مبدأ و معاد متفاوت از سبک زندگی دیگر است.
 حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی در خطبه دوم پس از اشاره به عید قربان و همچنین سالگرد پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه و روز مقاومت اسلامی؛ شهادت امام باقر علیه السلام را مورد توجه قرار داد و از آن حضرت به عنوان امامی که الگوی کامل مبارزه و بوجودآورنده جریان قدرتمند مبارزه با جهل ها و بدعت‌ها یاد کرد و گفت: در زندگی درخشان این امام عظیم‌الشأن دو جریان قدرتمند را شاهد هستیم و هر دو در فضایی شکل گرفت که چنان آسان نبود و سختی‌های خاص خودش را داشت.
وی ادامه داد: امام پنجم در دوران زندگی می‌کرد که با شیعه دشمنی زیادی می‌شد و این امام با انواع بدعت‌ها مبارزه جدی کرد، به‌طوری‌که احادیث زیادی از وی برای جلوگیری از انحرافات فکری و عقیدتی امت اسلام وجود دارد.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان اینکه امام باقرعلیه السلام اولین مبارزه را که مبارزه سختی هم هست با همین انحرافات و بدعت‌ها است، به خوبی توانست کانونی شود برای دانشمندان و علمایی که به عنوان شاگردان او حول این مشعل فروزان قرار بگیرند و بخش اول زندگی امام توانست نهال‌هایی بکارد که در آینده علما و بزرگانی از ثمرات آن جامعه اسلامی بهره‌مند شود لذا مؤسس حوزه‌های علمیه و تشکیل کانون مبارزه با بدعت‌ها و انحرافات و دفاع از اسلام ناب در کارنامه این امام به صورت جدی به خاطر این شرایط مطرح است.
 وی افزود: بخش دوم، مبارزه با ظلم‌ها و جورهایی است که در حکومت اتفاق می‌افتد که از نظر سیاسی در آن زمان فضای سیاسی جامعه فضای متفاوتی است و قیام‌های متعددی در بلاداسلامی اتفاق افتاد و بعضی از این قیام‌ها حاکمان را ساقط کردند جوری که حکومت طولانی در آن تاریخ را کمتر می‌بینیم و خیلی از این قیام‌ها تغییر خلیفه‌ها را به دنبال داشته و امام در چنین شرایطی باید با ظلم و کانون آن به طور جدی مبارزه کند.
امام جمعه کرمان با بیان اینکه در ایامی قرار داریم که حضرت مسلم بن عقیل(ع) برای حرکتی عظیم به کوفه آمده است افزود: کسانی در آن زمان بودند که در درون حکومت فساد می‌کردند و امام حسین(ع) با افرادی مقابله کرد که علنی در درون حکومت فساد و جور می‌کردند.
 وی ادامه داد: پیوند دادن مکه به کربلا با توقف کوتاه در مکه و اتصال حرکت جهانی و عبادی مسلمانان در مکه به کربلا و دفاع جانانه از دین در آن فضا که در آن نیز جهل‌ها حاکمیت دارد.
 حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه امروز توفیقات جمهوری اسلامی چشمگیر و اجماع مسئولان بر اقتصاد درون زا است؛ اظهار کرد: همه معتقد به اتکاء به داخل کشور هستند که محصول این اتکا امید و پیشرفت است و نمونه آن در شرایطی که نفت ما را تحریم کردند و به خیال خود می‌خواهند صادرات نفت ما را به صفر برسانند اما به دست با کفایت جوانان حزب‌اللهی کشور در قرارگاه خاتم صادرات بنزین را در دستور کار قرار دادیم و آرام آرام تحریم‌ها با این روحیه تخلیه خواهد شد.
وی بر لزوم اهمیت دادن به جوانان تاکید کرد و ادامه داد: باید آدم‌های بی‌عرضه و ناکارآمد را از مسئولیت‌ها کنار بگذاریم و انسان های جهادی در مسئولیت قرار گیرند.
 امام جمعه کرمان بیان کرد: جبهه مقاومت سال‌ها در غربت و مظلومیت به سر می‌برد اما این روزها شاهد رونمائی از پیشرفت‌های جدیدی در دفاع از یمن به وسیله جریان مقاومت هستیم که سعودی‌ها را مستأصل و تا عمق یک هزار و 300 کیلومتری عربستان را ناامن کرده است.
وی اضافه کرد: جنگ امروز جنگ دیروز نیست که با جنگنده‌ها، بمب بر سر یمن بریزند؛ اگر سعودی ها متوجه این اشتباه نباشند جنگ به همه سرزمین آنها به جز مکه و مدینه سرایت خواهد کرد.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان کرمان از ناامنی دنیا به وسیله رییس جمهور ایالت متحده در صحنه‌های مختلف، خروج آمریکایی‌های از همه معاهدات جهانی و در گیری آمریکایی‌ها با همه جهان به جز کشورهایی که تسلیم آنها باشند، سخن گفت و ادامه داد: امروز اوج خشونت و غرق شدن در منجلاب فساد و آدم‌کشی را در آمریکا شاهد هستیم و اینها همه به ما نشان می‌دهد در آینده نزدیک، استکبار جهانی شاهد شکست قطعی خود در همه عرصه‌ها است و به فضل خدا و رهبری امام خامنه‌ای و اقتدای مسئولان و مردم به معظم له در صحنه‌های مختلف پیروزی‌هایی هم برای ایران اسلامی و هم جهان اسلام شاهد خواهیم بود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات سیل و آب گرفتگی

مس کرمان آرمان گهر سیرجان را شکست داد

کرمان در ردیف پاک‌ترین شهرهای کشور قرار گرفت

دستگاه قضا، بزرگترین نزاع طایفه‌ای کرمان را به صلح و سازش ختم کرد

اجرای 2 هزار متر مربع طرح عمرانی در امامزاده ابوالقاسم

وظیفه قانونی، شرعی و اخلاقی ما برگزاری انتخابات سالم است

130 تخلف حوزه حمل و نقل در جنوب کرمان رسیدگی شد

شکارچی کل وحشی در جیرفت دستگیر شد

ارائه آموزش‌های مهارتی متناسب با ظرفیت و بازار کار استان

دهه فجر فرصتی برای افزایش ارتباطات رو در رو با مردم است

دادگستری کرمان پایلوت اجرای طرح تامین وثیقه و کفالت شد

دشمن درصدد تضعیف اعتقادات دینی مردم است

واکنش هاشمی به رد صلاحیت‌ ها در انتخابات

برنامه‌های دهه فجر نباید محور تبلیغ کاندیدای خاصی باشد/27 بهمن،مراسم چهلم شهید سلیمانی در کرمان

نمی‌خواهیم انتخابات را مهندسی کنیم

خسارت سیل به منازل مددجویان بهزیستی جنوب کرمان

محققان دانشگاه‌های آزاد جیرفت و اصفهان بذر هیبریدی تولید کردند

همکاری بانک‌ها برای جذب تسهیلات تبصره 18

ترامپ، خواستار با عظمت شدن دوباره ایران شد!

واکنش هاشمی به تلاش‌ ها برای سقوط دولت

پروانه سلحشوری: مردم انقلاب دوباره نمی‌ خواهند

پیام رهبری در پی عارضه جسمانی آیت‌ الله سیستانی

468 شعبه اخذ رأی در حوزه انتخابیه کرمان و راور نهایی شد

ترودو: ایران باید غرامت حادثه‌ 737 را پرداخت کند

آمریکا یک فرمانده ارشد سپاه را تحریم کرد

ظریف: به هیچ عنوان با آمریکا مذاکره نمی‌ کنیم

468 شعبه اخذ رای در حوزه انتخابیه کرمان و راور نهایی شد

بیانات رهبری در خطبه‌ های نماز جمعه تهران

راهپیمایی حمایت از اقتدار و صلابت نظام در کرمان برگزار شد

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

مردم کرمان در حمایت از اقتدار نظام راهپیمایی کردند

رسالت اصلی رسانه‌ها آگاهی بخشی است

ناامنی و ترور رهاورد حضور آمریکا در جغرافیای اسلامی است

در جغرافیای اسلامی، جای آمریکا نیست/ از خانواده حادثه دیدگان به علت قصور عذرخواهی می کنیم

هوک: توافق مطلوب ترامپ با برجام 3 تفاوت دارد

عذرخواهی به دلیل قصور احتمالی در حادثه کرمان

نقویان: می‌ ترسم روزی «معمای روحانیت» را بسازند

1000 میلیارد تومان خسارت به کشاورزان سه استان سیل‌زده وارد شد

پوتین بر اهمیت حفظ برجام تاکید کرد

مولفه جمعیتی باید در سیاستگذاری های اقتصادی کشور لحاظ شود

شور شهادت در رگ‌های کرمان جاری است

دلجویی استاندار کرمان از خانواده‌ جانباختگان شرق استان در آیین تشییع سپهبد شهید قاسم سلیمانی

دیداراستاندار کرمان با خانواده‌ شش نفر ازجانباختگان در مراسم تشییع پیکر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان های شرقی

روزانه افزون بر 75 تن شیر در شهربابک تولید می‌شود

اختصاص پنج درصد اعتبارات صدور پروانه ساختمانی به آموزش و پرورش استان

فرانسه: آینده توافق هسته‌ ای در خطر است

20 هزار قطعه بچه‌ماهی در استخرهای کشاورزی جنوب کرمان رهاسازی شد

سهیمه استخدام معلولان در اختیار بهزیستی قرار می گیرد

ترامپ دنبال درگیری محدود با ایران است

سیلاب 60 میلیارد تومان خسارت در قلعه‌گنج بر جا گذاشت