کرمان رصد

آخرين مطالب

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

تخصیص یارانه ها سنخیتی با وضعیت اقتصادی کشور ندارد سياسي

تخصیص یارانه ها سنخیتی با وضعیت اقتصادی کشور ندارد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: امروز تخصیص یارانه ها هیچ سنخیتی باید وضعیت اقتصادی موجود ندارد و بر حسب شرایط امروز باید مبلغ 500 هزار تومان به مردم داده شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمود بهمنی عصر چهارشنبه در نشست تبیینی یا موضوع مسائل اقتصادی و سیاسی با اشاره به اینکه وضعیت اقتصادی امروز بسیار خاص است، اظهار کرد: با تحریمی که داریم از بالغ بر دو میلیون امروز حدود 500 هزار بشکه است همچنین پتروشیمی ها را هم تحریم کرده اند و این آخرین مرحله تحریم ها است.
هدف دشمن از مذاکره اخذ امتیاز است
وی با اشاره به اینکه در سال 89 تحریم هایی داشتیم که سخت تر از امروز بود که از آنها عبور کردیم، ادامه داد: در آن زمان بانک مرکزی هم تحریم بود لذا باید فرصتی پیش بیاید و بگوییم که چه کارهایی را انجام داده ایم از طرف دیگر امروز دشمن به دنبال امتیازگیری است یعنی هدف از این مذاکرات گرفتن امتیاز است و در نهایت همانند سوریه و لیبی برخورد می کنند.
نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که مذاکره باید منافع طرفین را تأمین کند لذا ما مقاومت می کنیم که البته کمی همراه با سختی است، اظهار داشت: در 10 سال گذشته باید وابستگی خود را به نفت کم می کردیم از طرف دیگر نفت یک دارایی است که نباید تبدیل به هزینه کنیم چرا که آن یک ثروت است که باید تبدیل به درآمد شود.
مدیریت مشکل اساسی کشور است
وی با اشاره به اینکه باید برنامه ریزی خود را درست کنیم و اعتقاد داریم که مشکل اساسی امروز در کشور مدیریت است، عنوان داشت: باید به دور از مسائل خاص هر کسی در جای خود قرار بگیرد متأسفانه امروز هرکس جای خود نیست لذا برخی از مدیران در جای خود نیستند همچنین مدیریت منابع یکی از مسائلی است که امروزه باید به آن توجه کنیم.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که باید مدیریت مان را بر اساس منابع خود چینش کنیم و دولت باید کار را به مردم و بخش خصوصی واگذار کند، اظهار داشت: امروزه باید همه ما با یک وحدت کشور را رو به جلو ببریم لذا باید اختلافات سیاسی و جناحی را کنار بگذاریم.
وی با اشاره به اینکه مسکن مهری که ایراد گرفتند و گفتند پولش بر نمی گردد اتفاقا پول آن بر می گردد و چنانچه مشکلی پیش بیاید خانه وی در گرو است، تصریح کرد: دولت امروز باید به مسائل توجه کند وقتی معیشت مردم مطرح است باید این موضوع در اولویت دولت باشد.
بهمنی با بیان این مطلب که مردم امروزه در صحنه هستند و حتی این مردم از مردم زمان حضرت علی (ع) و حضرت سیدالشهدا (ع) هم بالاتر هستند، اظهار کرد: ما یک مقدار اگر استقامت کنیم می توانیم این پیچ هایی آخری را پشت سر بگذاریم.
تخصیص یارانه ها هیچ سنخیتی با وضعیت اقتصادی کشور ندارد
وی با اشاره به اینکه از 80 میلیون نفر 78 میلیون دارند یارانه می گیرند که این امر صحیح نیست، ادامه داد: امروز تخصیص یارانه ها هیچ سنخیتی باید وضعیت اقتصادی موجود ندارد و اگر باید بر حسب شرایط امروز درنظر بگیریم باید مبلغ 500 هزار تومان به مردم داده شود لذا باید یارانه های پنهان را حذف کنیم.
نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که امیدواریم وضعیت فعلی ارز روند کاهشی داشته باشد اما وقتی ما نقدینگی را رها کرده ایم این نقدینگی وارد بازار سفته و سفته بازی می شود، تصریح کرد: دولت باید زمینه های فساد را از بین ببرد بالاخره باید یکسری اشکالات ساختاری اصلاح شود.
وی با اشاره به اینکه باید با معلول ها باید مبارزه کرد در غیر این صورت به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید، اضافه کرد: ما باید اصلاحات را از مجلس شروع کنیم و کسی که وارد مجلس می شود باید یک مدت تجربه کار و فعالیت داشته باشد از طرف دیگر ما می گوییم در بسیاری از زمینه ها باید جوان گرایی گرایی شود اما در مجلس باید افراد باتجربه حضور داشته باشند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که وقتی که نفت بیشتر بفروشیم ارز بیشتری وارد بازار می شود و در نتیجه قیمت ارز متعادل می شود لذا این امر بستگی به مدیریت دارد، بیان داشت: مسائل سیاسی و اقتصادی تنگاتنگ با یکدیگر ارتباط دارند می توانند بر روی یکدیگر اثر بگذارند لذا یک صحبت می تواند در تعیین قیمت ها تأثیر بگذارد.
حذف 4 صفر از پول ملی از واجبات کشور است
وی با اشاره به اینکه نمایندگان کرمان افراد فعال و خوبی هستند، ادامه داد: حذف چهار صفر امروز از واجبات کشور است ما 4 سال روی آن کار کردیم، امروز واحد پول ما ریال است اما هیچ کدام ما از یک ریالی، 10 و 100 ریالی استفاده نمی کنیم لذا باید این امر اصلاح شود اما هیچ تأثیری بر تورم ندارد چرا که حجم است که بر تورم تأثیر می گذارد همچنین حذف جهار صفر تأثیر روانی دارد.
بهمنی با اشاره به دلیل ادغام بانک ها، افزود: تعدد بانک ها در یک منطقه خیلی موثر نیست از طرف دیگر ادغام بانک ها موجب قوی تر شدن مدیت ها می شود چراکه نظارت ها هم بیشتر می شود.
وی با بیان این مطلب که ما در زمینه اقتصاد مقاومتی کار نکرده ایم، افزود: در حوزه اقتصاد مقاومتی باید کاهش واردات و افزایش تولید داشته باشیم همچنین نباید واردات کالاهای لوکس را داشته باشیم، گندم الان از کشاورز کیلویی یک هزار و 700 می خریم که این امر مشکل دارد از طرف دیگر برای ورود گندم به کشور باید سه هزار تومان بپردازیم که خب همین مبلغ را به کشاورز بدهیم همچنین گندم جزو کالاهای استراتژیک است و ممکن است که برخی از کشورها به ما ندهند.
نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دلیل اینکه دولت ها در دور دوم خوب فعالیت نمی کنند کاهش انگیزه به دلیل عدم حضور آن دولت در دوره بعد است، اظهار داشت: ما بحث خصوصی سازی را درست انجام نداده ایم از طرف دیگر بسیاری از بخش های خصوصی در واقع خصوصی و مردمی نیستند.
وی با بیان این مطلب که باید به دنبال تثبیت نرخ ارز برویم در غیر این صورت موجب کاهش سرمایه گذاری می شود، عنوان داشت: صادر کننده باید سرمایه خود را وارد کشور کند اما در این زمینه متأسفانه خلاء هایی داریم که باید اصلاح شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بانکداری اسلامی در سال 62 با نظارت علما را نوشتیم که اجرا شود اما متأسفانه این اتفاق نیفتاد، اضافه کرد: به اعتقاد من از نظر قانون بانکداری اسلامی مشکلی نداریم اما نتوانستیم موفق بشویم چرا که در اجرا مشکل داریم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات سیل و آب گرفتگی

مس کرمان آرمان گهر سیرجان را شکست داد

کرمان در ردیف پاک‌ترین شهرهای کشور قرار گرفت

دستگاه قضا، بزرگترین نزاع طایفه‌ای کرمان را به صلح و سازش ختم کرد

اجرای 2 هزار متر مربع طرح عمرانی در امامزاده ابوالقاسم

وظیفه قانونی، شرعی و اخلاقی ما برگزاری انتخابات سالم است

130 تخلف حوزه حمل و نقل در جنوب کرمان رسیدگی شد

شکارچی کل وحشی در جیرفت دستگیر شد

ارائه آموزش‌های مهارتی متناسب با ظرفیت و بازار کار استان

دهه فجر فرصتی برای افزایش ارتباطات رو در رو با مردم است

دادگستری کرمان پایلوت اجرای طرح تامین وثیقه و کفالت شد

دشمن درصدد تضعیف اعتقادات دینی مردم است

واکنش هاشمی به رد صلاحیت‌ ها در انتخابات

برنامه‌های دهه فجر نباید محور تبلیغ کاندیدای خاصی باشد/27 بهمن،مراسم چهلم شهید سلیمانی در کرمان

نمی‌خواهیم انتخابات را مهندسی کنیم

خسارت سیل به منازل مددجویان بهزیستی جنوب کرمان

محققان دانشگاه‌های آزاد جیرفت و اصفهان بذر هیبریدی تولید کردند

همکاری بانک‌ها برای جذب تسهیلات تبصره 18

ترامپ، خواستار با عظمت شدن دوباره ایران شد!

واکنش هاشمی به تلاش‌ ها برای سقوط دولت

پروانه سلحشوری: مردم انقلاب دوباره نمی‌ خواهند

پیام رهبری در پی عارضه جسمانی آیت‌ الله سیستانی

468 شعبه اخذ رأی در حوزه انتخابیه کرمان و راور نهایی شد

ترودو: ایران باید غرامت حادثه‌ 737 را پرداخت کند

آمریکا یک فرمانده ارشد سپاه را تحریم کرد

ظریف: به هیچ عنوان با آمریکا مذاکره نمی‌ کنیم

468 شعبه اخذ رای در حوزه انتخابیه کرمان و راور نهایی شد

بیانات رهبری در خطبه‌ های نماز جمعه تهران

راهپیمایی حمایت از اقتدار و صلابت نظام در کرمان برگزار شد

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

مردم کرمان در حمایت از اقتدار نظام راهپیمایی کردند

رسالت اصلی رسانه‌ها آگاهی بخشی است

ناامنی و ترور رهاورد حضور آمریکا در جغرافیای اسلامی است

در جغرافیای اسلامی، جای آمریکا نیست/ از خانواده حادثه دیدگان به علت قصور عذرخواهی می کنیم

هوک: توافق مطلوب ترامپ با برجام 3 تفاوت دارد

عذرخواهی به دلیل قصور احتمالی در حادثه کرمان

نقویان: می‌ ترسم روزی «معمای روحانیت» را بسازند

1000 میلیارد تومان خسارت به کشاورزان سه استان سیل‌زده وارد شد

پوتین بر اهمیت حفظ برجام تاکید کرد

مولفه جمعیتی باید در سیاستگذاری های اقتصادی کشور لحاظ شود

شور شهادت در رگ‌های کرمان جاری است

دلجویی استاندار کرمان از خانواده‌ جانباختگان شرق استان در آیین تشییع سپهبد شهید قاسم سلیمانی

دیداراستاندار کرمان با خانواده‌ شش نفر ازجانباختگان در مراسم تشییع پیکر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان های شرقی

روزانه افزون بر 75 تن شیر در شهربابک تولید می‌شود

اختصاص پنج درصد اعتبارات صدور پروانه ساختمانی به آموزش و پرورش استان

فرانسه: آینده توافق هسته‌ ای در خطر است

20 هزار قطعه بچه‌ماهی در استخرهای کشاورزی جنوب کرمان رهاسازی شد

سهیمه استخدام معلولان در اختیار بهزیستی قرار می گیرد

ترامپ دنبال درگیری محدود با ایران است

سیلاب 60 میلیارد تومان خسارت در قلعه‌گنج بر جا گذاشت