کرمان رصد

آخرين مطالب

سرلشکر سلیمانی:

انقلاب ما همواره ریزش‌ها و رویش‌های بسیار مهمی دارد سياسي

انقلاب ما همواره ریزش‌ها و رویش‌های بسیار مهمی دارد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به اینکه در همه ادیان آسمانی عموماً روحانیت از طبقه ویژه‌ای برخوردار است، گفت: تاریخ اسلام و تشیع مملو از انسان‌های تأثیرگذار در روحانیت است.

به گزارش خبرنگار مهر ، سردار حاج قاسم سلیمانی صبح شنبه در مراسم نکوداشت نیم قرن خدمات آیت الله جعفری نماینده سابق ولی فقیه در استان کرمان در مصلی بزرگ امام علی (ع) شهر کرمان بیان داشت: کرمان مفتخر است بخش مهمی از روحانیت آن پدرهای شهدا، جانبازان و ایثارگران هستند.
وی با بیان اینکه شاید مهمترین درس اخلاقی این جلسه این بود که بانی آن حجت الاسلام علیدادی سلیمانی است، افزود: در این جلسات باید همه از نظر اخلاقی چند نکته را یاد بگیریم و آن نکات تعهد و توجه آیت الله جعفری برای حضور در نماز و اقتدا به امام جمعه جدید است.
سردار سلیمانی عنوان کرد: همچنین امام جمعه و نماینده ولی فقیه امروز کرمان از امام جمعه سابق که پیوسته به ما درس‌هایی از روحانیت آموخته و منشأ تربیت در جامعه است؛ تجلیل می‌کند.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: این نوع جلسات تجلیل از یک فرد نیست بلکه تقدیر و تجلیل از فرهنگ اسلام، قدرت و تأثیر اسلام در انسان‌سازی و تجلیل از روحانیت به صورت عام است.
وی با اشاره به اینکه تاریخ اسلام و تشیع مملو از انسان‌های تأثیرگذار در روحانیت است، افزود: جامعه در برهه‌هایی از برخی افراد غافل بود ولی خداوند به برکت انقلاب اسلامی آن غربت‌ها و نسیان‌ها را برملا کرد و به جامعه نشان داد.
سردار سلیمانی عنوان کرد: امام خمینی (ره) در کنار احیای انقلاب احیای دیگری هم انجام دادند که از جمله آن می‌توان به احیای شخصیت مرحوم مدرس اشاره کرد؛ مدرس وقتی تبعید شد هیچ بازدید کننده‌ای نداشت و خودش دوران تبعید را نقل کرده است؛ او را از همه چیز حتی نظافت شخصی محروم کرده و در جایی غریب دفن می‌کنند اما امام آمد مدرس را احیا کرد.
روحانیت شیعه فاقد امتیازات ویژه و اختلاف طبقاتی است
وی خواستار توجه جوانان به روحانیت شد و افزود: روحانیت عموماً در همه ادیان آسمانی وجود دارد که از جایگاه و طبقه ویژه و یکسری امکانات مالی ویژه برخوردار است. برخی از این امتیازات موروثی است در تقسیم نظام آل سعود و آل شیخ می‌بینید که باید مرجعیت در وهابیت به یک طایفه تعلق داشته باشد.
سردار سلیمانی گفت: آن جایی که این تمایز و اختلاف طبقاتی وجود ندارد مربوط به روحانیت شیعه است و تفاوت اساسی بین روحانیت تشیع و روحانیت ادیان دیگر وجود دارد.
وی افزود: در همه سیستم‌ها طالب طلبه خود را انتخاب می‌کند و در انتخاب استاد اجباری ندارد و طلبه در کنار درس‌آموزی می‌تواند درس دهد و در انتخاب استاد اصلح مختار است.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: در همه علوم به جز علوم دینی کسانی که علم می‌آموزند این علم را در جهت کار، پول و معیشت به کار می‌گیرند اما در روحانیت به کارگیری علم در جهت پول و معاش یک امر مذمومی است نه یک امر مطلوب و درست.
وی در خصوص ویژگی‌های شخصیتی آیت الله جعفری ابراز داشت: بنده قریب 40 سال از اول انقلاب با فاصله و بعداً بدون فاصله با ایشان ارتباط داشتم و اگر بخواهم شخصیت ایشان را به سه بخش تقسیم کنیم ابتدا شناسنامه‌ای بعد نسب و بخش شخصیتی ایشان را مورد بحث قرار دهیم.
وی افزود: ما حوادث مهمی در کرمان داشتیم در این دوره انقلاب هم در کنار جایگاه روحانیت که وعظ و هدایت است یک جایگاه دیگر هم ایجاد شد که نماز جمعه و امامت جمعه بود که پایه‌گذاری شد و تا به امروز ادامه دارد.
سردار سلیمانی گفت: وقتی می‌گوئیم ولایت فقیه سه وظیفه برعهده دارد موجب سبب‌هایی می‌شود؛ یک مساله وجود دارد و آن اشرافیت بر روحانیت است که شامل اداره این روحانیت اداره مساجد، تعیین مناطق نماز جمعه، مسئولیت در امور دینی و … بوده که شأن بسیار بزرگی است که نماینده ولی فقیه آن را احراز می‌کند. طبیعتاً این جایگاه نسبت به هر جایگاهی دیگر در استان‌ها جایگاه ویژه‌ای دارد و همه اعتقاد دارند این برجسته‌ترین شأن است این شأن به دلیل برجستگی می‌تواند شخصیت شخص را نمایان کند.
دلیل دشمنی‌های زیاد علیه ایران روحیه استکبارستیزی ماست
وی ابراز داشت: در دوره 40 ساله انقلاب، نظام ما به لحاظ استکبارستیزی متفاوت از سایر نظام‌های موجود در دنیا بوده و دشمنان زیادی داریم که در هر سال یک توطئه‌ای جدید ایجاد کرده‌اند.
وی افزود: تأثیر امام خمینی (ره) در انقلاب و مقام معظم رهبری در عبور دادن انقلاب از توفان‌ها و چند دستگی‌ها بسیار مهم بود لذا رهبران دنیا اگر فاقد یاران صاحب صلاحیت و با کفایت و حکیم و مقاومی نباشد کارشان به سرانجام نمی‌رسد، حتی پیامبران و امامان معصوم هم همین گونه بوده‌اند.
سردار سلیمانی گفت: دلیل عدم توفیق نبود انسان‌های آماده و ایثارگر است؛ این انقلاب چه دیروز با رهبری امام خمینی (ره) و چه امروز با رهبری امام امروز نیاز به این افراد دارد؛ انقلاب سنگ محک مهمی است برای اینکه پالایش اساسی در انسان‌ها به وجود آید لذا انقلاب ما همواره ریزش‌ها و رویش‌های بسیار مهمی دارد.
وی یادآور شد: دارا بودن انسان‌های حکیم، فهیم و مردم دار که تداعی انقلاب را در اذهان بکند اساس این انقلاب در طول 40 سال بوده که مهمترین آن روحانیت بوده‌اند. این افراد قبل از انقلاب در زندان‌های مخوف و بعد از انقلاب در دوران فتنه‌های تند ایستادند و مردم به آن‌ها تکیه کردند.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران عنوان کرد: باید شهادت دهم در خصوص آیت‌الله جعفری این بعد است که در این استان تداعی واقعی یک انسان انقلابی و متدین و نزدیک‌ترین فرد به امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب و شبیه‌ترین در تصمیم، ایستادگی، تعبد و کنار گذاشتن حب و بغض‌ها بوده و همواره از انقلاب و اسلام جانبداری و به حق از این جایگاه صیانت کرد.
وی به ساده زیستن آیت‌الله جعفری اشاره کرد و ادامه داد: ایشان ساده بود و ساده زندگی کرد و همان سادگی را حفظ کرد؛ صراحت در بیان صداقت در کلام از ویژگی‌های خاص او است که در روحانیت کرمان کم نظیر است. عدم برتری تحزب گرایی در امورات دولتی از خصوصیاتش است همچنین آیت الله جعفری در هر دوره‌ای و آمدن هر استانداری با هر گرایشی مشکلات آن را در جایگاه خودش بیان می‌کرد.
سردار سلیمانی افزود: ما فتنه‌های بسیاری را پشت سر گذاشتیم و آیت الله جعفری از ابتدای انقلاب در جریان فتنه‌های داخلی و خارجی فتنه‌هایی که در حوزه‌های سیاسی ایجاد شد از اصول خارج نشد و روی اصول ایستادگی کرد.
وی به دوران هشت ساله دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: همه ما می‌دانیم دفاع مقدس بار اصلی‌اش بر عهده مردم بود به این دلیل استمرار عملیات‌ها رونق داشت دوم پشتیبانی مالی و اداری از جبهه توسط مردم بود.
وی ابراز داشت: در دوران دفاع مقدس ما دو نوع رزمنده روحانی داشتیم روحانیونی برای وعظ و نصیحت و روحانیون عمامه به سر که در جلوی گردان‌ها حرکت می‌کردند و شهید می‌شدند.
وی افزود: دست آیت‌الله جعفری را برای خدمت صادقانه به امام دیروز و امام امروز می‌بوسم و خداوند را برای دارا بودن چنین انسان‌های شایسته‌ای سپاسگزار هستیم


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات سیل و آب گرفتگی

مس کرمان آرمان گهر سیرجان را شکست داد

کرمان در ردیف پاک‌ترین شهرهای کشور قرار گرفت

دستگاه قضا، بزرگترین نزاع طایفه‌ای کرمان را به صلح و سازش ختم کرد

اجرای 2 هزار متر مربع طرح عمرانی در امامزاده ابوالقاسم

وظیفه قانونی، شرعی و اخلاقی ما برگزاری انتخابات سالم است

130 تخلف حوزه حمل و نقل در جنوب کرمان رسیدگی شد

شکارچی کل وحشی در جیرفت دستگیر شد

ارائه آموزش‌های مهارتی متناسب با ظرفیت و بازار کار استان

دهه فجر فرصتی برای افزایش ارتباطات رو در رو با مردم است

دادگستری کرمان پایلوت اجرای طرح تامین وثیقه و کفالت شد

دشمن درصدد تضعیف اعتقادات دینی مردم است

واکنش هاشمی به رد صلاحیت‌ ها در انتخابات

برنامه‌های دهه فجر نباید محور تبلیغ کاندیدای خاصی باشد/27 بهمن،مراسم چهلم شهید سلیمانی در کرمان

نمی‌خواهیم انتخابات را مهندسی کنیم

خسارت سیل به منازل مددجویان بهزیستی جنوب کرمان

محققان دانشگاه‌های آزاد جیرفت و اصفهان بذر هیبریدی تولید کردند

همکاری بانک‌ها برای جذب تسهیلات تبصره 18

ترامپ، خواستار با عظمت شدن دوباره ایران شد!

واکنش هاشمی به تلاش‌ ها برای سقوط دولت

پروانه سلحشوری: مردم انقلاب دوباره نمی‌ خواهند

پیام رهبری در پی عارضه جسمانی آیت‌ الله سیستانی

468 شعبه اخذ رأی در حوزه انتخابیه کرمان و راور نهایی شد

ترودو: ایران باید غرامت حادثه‌ 737 را پرداخت کند

آمریکا یک فرمانده ارشد سپاه را تحریم کرد

ظریف: به هیچ عنوان با آمریکا مذاکره نمی‌ کنیم

468 شعبه اخذ رای در حوزه انتخابیه کرمان و راور نهایی شد

بیانات رهبری در خطبه‌ های نماز جمعه تهران

راهپیمایی حمایت از اقتدار و صلابت نظام در کرمان برگزار شد

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

مردم کرمان در حمایت از اقتدار نظام راهپیمایی کردند

رسالت اصلی رسانه‌ها آگاهی بخشی است

ناامنی و ترور رهاورد حضور آمریکا در جغرافیای اسلامی است

در جغرافیای اسلامی، جای آمریکا نیست/ از خانواده حادثه دیدگان به علت قصور عذرخواهی می کنیم

هوک: توافق مطلوب ترامپ با برجام 3 تفاوت دارد

عذرخواهی به دلیل قصور احتمالی در حادثه کرمان

نقویان: می‌ ترسم روزی «معمای روحانیت» را بسازند

1000 میلیارد تومان خسارت به کشاورزان سه استان سیل‌زده وارد شد

پوتین بر اهمیت حفظ برجام تاکید کرد

مولفه جمعیتی باید در سیاستگذاری های اقتصادی کشور لحاظ شود

شور شهادت در رگ‌های کرمان جاری است

دلجویی استاندار کرمان از خانواده‌ جانباختگان شرق استان در آیین تشییع سپهبد شهید قاسم سلیمانی

دیداراستاندار کرمان با خانواده‌ شش نفر ازجانباختگان در مراسم تشییع پیکر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان های شرقی

روزانه افزون بر 75 تن شیر در شهربابک تولید می‌شود

اختصاص پنج درصد اعتبارات صدور پروانه ساختمانی به آموزش و پرورش استان

فرانسه: آینده توافق هسته‌ ای در خطر است

20 هزار قطعه بچه‌ماهی در استخرهای کشاورزی جنوب کرمان رهاسازی شد

سهیمه استخدام معلولان در اختیار بهزیستی قرار می گیرد

ترامپ دنبال درگیری محدود با ایران است

سیلاب 60 میلیارد تومان خسارت در قلعه‌گنج بر جا گذاشت