کرمان رصد

آخرين مطالب

فراخوان ششمین جشنواره بین المللی فیلم شهر فرهنگي

فراخوان ششمین جشنواره بین المللی فیلم شهر
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - تهران- موسسه تصویر شهر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، همزمان با عید نیمه شعبان فراخوان ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر را منتشر کرد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر، موسسه تصویر شهر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، با هدف نمایش آثار داخلی و خارجی با محوریت نقش شهر در زندگی انسان و پاسداشت تلاش سینماگران و ترویج اخلاق، مهربانی و همدلی در آثار سینمایی و تصویری، ششمین جشنواره‎ بین‎‌المللی فیلم شهر را در چهار بخش مسابقه سینمای ایران، مسابقه سینمای بین‌الملل، محله و جنبی در مردادماه 1396در شهر تهران برگزار می‌کند.
این جشنواره به دبیری سیدعلی احمدی در نیمه اول مردادماه 96 برگزار خواهد شد و مهلت ثبت‌نام آثار تا 25 خردادماه از طریق سایت جشنواره به آدرس www.urbanfilmfest.org تعیین شده است.
براساس فراخوان ششمین جشنواره فیلم شهر، بخش مسابقه سینمای ایران شامل آثار داستانی، مستند و پویانمایی است.
اشاعه حقوق و اخلاق شهروندی، به تصویر کشیدن تغییرات فرهنگی نامطلوب و آسیب‌های ناشی از آن، تحکیم بنیان خانواده و بیان جنبه‌های مثبت افزایش جمعیت، توجه به نقش خاطرات در هویت‌بخشی شهری، توجه به فرهنگ ایرانی اسلامی (زندگی، معماری و آداب و سنن شهری)، انعکاس رویکردها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در زندگی شهری، توجه به حفظ و احیای محیط زیست در زندگی شهری، مشارکت جمعی در راستای حل مشکلات اجتماعی، توجه به آسیب‌های اجتماعی و نقد تصویری، آثار مرتبط با پایتخت ایران با محوریت تهران‌شناسی و تهران‌نگاری از جمله موضوع های این بخش است.
همه فیلم‌های داستانی منطبق با موضوعات جشنواره و زمان بالای 60 دقیقه می‌توانند در بخش فیلم‌های داستانی بلند حضور یابند.
در این بخش باید صاحب اثر، سینمایی یا غیرسینمایی بودن فیلم را در فرم آنلاین علامت‌گذاری کند.
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلم نامه، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین بازیگر نقش اول زن، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین بازیگر نقش اول مرد، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین دستاورد فنی یا هنری، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین کارگردانی، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلم برای تهیه‌کننده و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین اثر با محوریت تهران‌شناسی و تهران‌نگاری جوایز بخش مسابقه سینمای ایران جشنواره فیلم شهر است.
هیات داوران می‌توانند در این بخش یک جایزه ویژه شامل تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا کنند.
علاوه بر این ،در بخش فیلم‌های داستانی و پویانمایی کوتاه و نیمه بلند نیز آثار منطبق با موضوعات جشنواره که زمان آنها حداکثر 60 دقیقه باشد، پذیرفته می‌شوند.
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلمنامه، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین دستاورد فنی یا هنری، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین کارگردانی فیلم داستانی کوتاه یا نیمه بلند، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین کارگردانی پویانمایی، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلم برای تهیه‌کننده، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین اثر با محوریت تهران‌شناسی و تهران‌نگاری جوایز بخش فیلم‌های داستانی و پویانمایی کوتاه و نیمه بلند است.
هیات داوران می‌توانند در این بخش یک جایزه ویژه، شامل تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا کنند.
براساس این گزارش، فیلم‌های مستند همسو با موضوعات جشنواره با زمان بیش از 60 دقیقه می‌توانند در بخش فیلم‌های مستند بلند و فیلم‌های مستند همسو با موضوعات جشنواره تا سقف 60 دقیقه می‌توانند در بخش فیلم‌های مستند کوتاه و نیمه بلند شرکت کنند.
همچنین تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین تحقیق و پژوهش، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین دستاورد فنی یا هنری، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین کارگردانی مستند کوتاه یا نیمه بلند، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین کارگردانی مستند بلند، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلم برای تهیه‌کنندهف تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین اثر با محوریت تهران‌شناسی و تهران‌نگاری جوایز بخش فیلم‌های مستند بلند و مستند کوتاه و نیمه بلند است.
هیات‌داوران می‌توانند در این بخش یک جایزه ویژه، شامل تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا کنند.
براساس فراخوان ششمین جشنواره بین المللی فیلم شهر، بخش مسابقه سینمای بین‌الملل با هدف شناسایی آثار خلاق و تاثیرگذار سینمای جهان در حوزه شهر و ایجاد فضایی برای تبادل تجربه‌ها و ایده‌ها میان شهرهای جهان، در سه بخش مسابقه بین‌الملل، نمایش‌های ویژه و کارگاه‌های تخصصی برگزار می‌شود.
منتخبی از آثار راه یافته به بخش مسابقه ملی، توسط هیات انتخاب به بخش بین‌الملل معرفی خواهند شد.
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلمنامه یا تحقیق و پژوهش، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین دستاورد فنی یا هنری، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین بازیگر نقش اول زن، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین بازیگر نقش اول مرد، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین کارگردانی داستانی، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین کارگردانی مستند، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلم بلند داستانی، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلم بلند مستند جوایز بخش مسابقه فیلم‌های بلند داستانی و مستند است.
همچنین تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلم داستانی کوتاه، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلم مستند کوتاه و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار جایزه نقدی به بهترین فیلم انیمیشن کوتاه جوایز بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه است.
براساس این گزارش، بخش محله ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر با هدف ثبت آثار خلاقانه و فیلم‌های زیبا و تأثیرگذار از زوایای مختلف شهرهای ایران، در دو بخش مسابقه و ویژه برگزار می‌شود.
به منظور حمایت از شرکت‌کنندگان، علاوه بر اهدای جایزه، برگزیدگان و استعدادهای درخشان این بخش از جشنواره، در کارگاه‌های آموزش حرفه‌ای فیلمسازی کوتاه که در موسسه تصویر شهر و توسط سینماگران شاخص برگزار می‌شود، حضور خواهند یافت.
بخش مسابقه با هدف تولید و دریافت آثار کوتاه موبایلی و مستند شهروندی برگزار می‌شود و در برگیرنده آثاری است که با موضوع های خانواده ایرانی در محیط شهری، یک روز زندگی در شهر، امنیت شهر، یاران شهروندان؛ به تصویرکشیدن خدمات نیروهای امدادی و انتظامی در شهرها (آتش نشانان، هلال احمر، رفتگران، پلیس، راهنمایی و رانندگی و...)، مشارکت جمعی در راستای حل مشکلات اجتماعی و هر موضوعی که مسائل شهری را در بر گرفته و در ایران تولید شده باشد.
در بخش اصلی به 25 نفر از منتخبان جوایزی از جمله تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و 20 میلیون ریال جایزه نقدی به پنج نفر به عنوان رتبه اول، لوح تقدیر و مبلغ 10 میلیون ریال به 10 نفر دوم به عنوان رتبه دوم، لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال به 10 نفر سوم به عنوان رتبه سوم اهدا می شود.
همچنین در بخش ویژه «شهر تهران»؛ فیلم‌های داستانی و یا مستندهای خلق شده با موضوع تهران، علاوه بر بخش اصلی، در این بخش نیز بررسی و داوری می‌شوند؛ علاقه مندان فارغ از اینکه در تهران زندگی می‌کنند یا خیر، می‌توانند در این بخش شرکت کنند.
اولویت انتخاب آثار در این بخش با فیلم‌هایی است که موضوعات، مشکلات و مسائل شهر تهران را در بستری زیبا و تاثیرگذار به تصویر کشیده باشند.
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و 20 میلیون ریال جایزه نقدی به پنج نفر به انتخاب هیأت داوران جوایز بخش ویژه شهر تهران است.
براساس فراخوان ششمین جشنواره بین المللی فیلم شهر، بخش جنبی این جشنواره بخش غیررقابتی و فرصتی برای تبادل اندیشه‌ها و تجربه‌های هنرمندان داخلی و خارجی و ایجاد زمینه‌ای مناسب برای ارزیابی جایگاه آثار فیلمسازان که شامل نمایش ویژه، بزرگداشت، مرور آثار، نشست‌های تخصصی و... است.
*مقررات خاص بخش مسابقه جشنواره
پس از راه‌یابی آثار به بخش مسابقه، ارائه موافقت‌نامه کتبی تهیه‌کننده برای شرکت در جشنواره الزامی است و اعضای هیات انتخاب و داوری از میان سینماگران و کارشناسان فنی و هنری انتخاب خواهند شد.
همچنین آن دسته از فیلم‌های سینمایی که قبل از برگزاری جشنواره اکران عمومی شده باشند، در صورت انتخاب در جدول نمایش جشنواره قرار نمی‌گیرند و فقط داوری می‌شوند.
فیلم‌های ارائه شده باید دارای تیتراژ باشند و ذکر سال تولید در تیتراژ الزامی است.
فیلم‌های راه‌یافته به بخش مسابقه باید دارای نسخه زیرنویس انگلیسی بوده و با زیرنویس در جشنواره به نمایش در می‌آیند.
دبیرخانه مجاز است سه دقیقه از آثار ارسال شده در بخش مسابقه و یک دقیقه از آثار ارسال شده در بخش محله را برای اطلاع‌رسانی و معرفی بخش‌های مختلف در اختیار صدا و سیما، شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ای قرار دهد.
*مقررات خاص بخش محله:
زمان فیلم‌های ارسالی باید حداکثر 2 دقیقه (120 ثانیه) باشد.
فیلم‌های متقاضی شرکت در بخش مسابقه محله امکان حضور و شرکت را در بخش مسابقه جشنواره فیلم شهر ندارند.
علاقه مندان می‌توانند فیلم‌های خود را با گوشی تلفن‌های همراه و یا دوربین تصویربرداری ثبت و تولید کنند.
داوری آثار راه‌یافته به بخش مسابقه، توسط گروهی از متخصصان حوزه شهری و سینما انجام می‌شود.
دبیرخانه جشنواره، ارسال‌کننده اثر را صاحب اثر تلقی می‌کند و در صورت اثبات خلاف آن در هر مرحله، اثر ارسالی حذف شده و مسئولیت حقوقی آن متوجه ارسال‌کننده خواهد بود.
براساس این گزارش، دوره قبل جشنواره بین المللی فیلم شهر خردادماه 94 برگزار شد و قرار بود دوره ششم نیز بر اساس تقویم مصوب، ابتدای خردادماه جاری برگزار شود اما به دلیل برگزاری انتخابات و پس از هماهنگی با سازمان سینمایی، این جشنواره بین‌المللی به مردادماه جاری موکول شد.
تیم بین‌الملل این جشنواره نیز از سه ماه گذشته کار خود را آغاز کرده است.
*مقررات عمومی جشنواره فیلم شهر
تاریخ تولید آثار جهت شرکت در بخش‌های مختلف جشنواره از نیمه دوم سال 1393 است که در پنجمین جشنواره فیلم شهر شرکت نکرده باشند.
محدودیتی در تعداد آثار ارسالی برای متقاضیان وجود ندارد.
نسخه بازبینی هیات انتخاب به صورتDVD، به همراه فرم کامل شده که قبلا به صورت اینترنتی ثبت و کد رهگیری دریافت کرده‌اند در تاریخ مقرر به دبیرخانه تحویل شود.
یک قطعه عکس صحنه (نمای فیلم) با کیفیت 1000*1500 پیکسل و عکس کارگردان با کیفیت 300*250 پیکسل در هنگام ثبت نام باید بارگذاری شود.
کد رهگیری، نام فیلم، نام فیلمساز و مدت زمان فیلم و شماره تلفن کارگردان به طور کامل بر روی نسخه ارائه شده، درج شود.
پس از راه‌یابی آثار به جشنواره، امکان خارج کردن آن از برنامه وجود ندارد و حداکثر یک هفته پس از اعلام اسامی منتخبان، اصل آثار می‌بایست به دفتر جشنواره ارائه شوند.
علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جشنواره فیلم شهر می توانند با شماره تلفن دبیرخانه 2316169-2316158 تماس حاصل کرده و یا به نشانی اینترنتی www.urbanfilmfest.org مراجعه کنند.
آدرس دبیرخانه ششمین جشنواره فیلم شهر؛ تهران، خیابان ولیعصر (عج)، ابتدای بزرگراه نیایش، پردیس سینمایی ملت، طبقه منفی یک، کد پستی: 1995614334و پست الکترونیک آن info@urbanfilmfest.org است.
خبرنگار: معصومه جوان معبودی-انتشاردهنده: زهرا هجینی نژاد
تهرام/7245//7244/ 6075


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

جنیفر لارنس، پری دریایی تینکربل Tinker Bell می شود؟! + عکس

بازگشت نگار جواهریان با "مجبوریم" + عکس

دی کاپریو به دنیرو جایزه می دهد!

گلشیفته فراهانی: درد و رنج یک ملت می تواند باعث انفجار شود!

احسان کرمی، به نیوشا ضیغمی و شیلا خداداد پیوست + عکس

نیاز استان کرمان به 215 هزار مترمربع فضای آموزشی برای رسیدن به میانگین سرانه کشوری

فیلم های تاریخی که تاریخ را تحریف کردند + عکس

نتیجه پرونده محاکمه مهناز افشار چه شد؟

جوکر، جان به لبش رسیده، اما می خندد! ما جوکریم؟!

از نیکلاس کیج تا لیندسی لوهان: سلبریتی هایی که فرار مالیاتی داشته اند!

زندگینامه مریلا زارعی + گزارش تصویری

خانه پدری به صندوقخانه توقیف بر می گردد؟!

بیژن بنفشه خواه: پول، مسیر زندگی ام را عوض کرد! + عکس

مافیای موسیقی در صدا و سیما و ارشاد!

افشاگری شخصیت اخگر با بازی محمدرضا فروتن در سریال مانکن

واکنش رامبد جوان به ماجرای مهاجرت به کانادا: خندوانه در راه است!

بهنوش طباطبایی از پس کاراکتر "مری پاپینز" برآمده است؟ + عکس

حمایت از هنرمندان صنایع دستی تولید ملی را رونق می‌دهد

جمیله درگذشت + علت فوت و بیوگرافی / تکذیب شد

شباهت عجیب بازیگر پسر بزرگ مولانا به پارسا پیروزفر + تصاویر

عصبانیت شیلا خداداد از بی احترامی صدا و سیما به هنرمندان + عکس

مهناز افشار در آغوش ابراهیم حامدی! + عکس

مهناز افشار به تبلیغ علیه نظام متهم شد + توضیحات وکیل افشار

روی مواضع خود محکم ایستاده‌ایم/نباید اجرای پروژه‌ها فرسایشی شوند

نظر کاربران اینستاگرام راجع رامبد جوان و نگار جواهریان عوض شد!!

سحر قریشی به مهناز افشار: سنت بالا رفته و دیگر شبیه هیچکس نیستی!

واکنش خواننده ترک به اجرای دابسمش شیلا خداداد + عکس

12 لالایی ترسناک از سراسر دنیا!!

نگرانی گلاب آدینه برای مهدی هاشمی!

شبنم قلیخانی، پرستو صالحی و نیوشا ضیغمی در یک مراسم

پست جنجالی صبا کمالی که باعث بازداشت وی شد + عکس

رفتار بی‌ادبانه ی بهاره رهنما و هنر توجیه کردن!!

ماجرای فیلم لو رفته کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + عکس

الهام حمیدی و همسرش، متین ستوده و پانته آ بهرام و ... در مراسم اکران + عکس

قدیمی ترین رمان جهان پیدا شد! + عکس و توضیحات

آتش سوزی در پشت صحنه سریال سیروس مقدم ، قربانی داد + جزئیات

فیلمی با بازی مهران مدیری و پیمان معادی در سکوت خبری کلید خورد! + تصاویر پشت صحنه

جنجال آشنایی امام جمعه اسالم با جنیفر لوپز و تیلور سویفت و توضیحات وی در این باره!

مارتین اسکورسیزی: فیلم های ابرقهرمانی شبیه شهربازی هستند!

عصر جدید لس آنجلسی با ابی و صدف طاهریان! + عکس

درخشش «روزهای نارنجی» هدیه تهرانی در جشنواره فیلم سوئد

فریدون جیرانی در بیمارستان بستری شد + وضعیت جسمانی

پوشش غیرمتعارف بازیگران زن ایرانی و احضار وزیر ارشاد در رابطه به آن!

متین ستوده، مریم معصومی و امیرحسین آرمان در اکران فیلم هزارتو + عکس

شقایق فراهانی و پیام دهکردی در پیاده روی اربعین + عکس

اسب برنز در انتظار پیمان معادی، بازیگری که مرزها را درنوردید!

جنجال پوشش بازیگران زن و واکنش وزیر ارشاد به حواشی آن!

غوغای جنیفر آنیستون در اینستاگرام: شش میلیون فالوئر در یک روز + عکس

پسر فریدون جیرانی: پدرم سکته مغزی کرده بود! + وضعیت جسمانی

متین ستوده برای تیپ جنجالی اش به دادسرای تهران احضار شد!