کرمان رصد

آخرين مطالب

نماینده مردم کرمان و راور:

توقیف نفتکش نشانه عمق خصومت انگلیس‌ها نسبت به ایران است سياسي

توقیف نفتکش نشانه عمق خصومت انگلیس‌ها نسبت به ایران است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان-نماینده مردم کرمان و راور گفت:ایران در قبال منافع ملت خود کوتاه نمی آید و رفتار سخیف انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی را حتماً بی‌پاسخ نگذاشته و حق اقدام متقابل را برای خود محفوظ می دانیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا پورابراهیمی در جمع مردم راور به مسائل بین المللی و اقدامات اروپایی ها و آمریکایی ها در برجام پرداخت و عنوان کرد: نحوه مواجهه اروپایی‌ها با جمهوری اسلامی ایران در مسائل مختلف به ویژه در مسئله برجام نشان داد رفتار آنها چیزی کمتر از اقدام آمریکایی‌ها در خروج از برجام ندارد.
وی ادامه داد: گرچه آمریکایی‌ها خروج از برجام را به صورت رسمی و علنی اعلام کردند و نسبت به تعهدات خود پیمان‌شکنی کردند اما اروپایی‌ها به جای اینکه مکنونات قلبی خودشان را نشان دهند بیشتر به فکر فرصت گرفتن از جمهوری اسلامی ایران بوده‌اند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: از این منظر و نگاه، هدف نهایی همه آنها این است که تعهدات خود نسبت به جمهوری اسلامی ایران را به هر نحو ممکن ایفا نکنند و اظهارنظرهای برخی از سران اروپایی طی ماه‌ها اخیر هم حاکی از همین موضوع است.
اروپایی‌ها در مواجهه با ایران در راهبرد با آمریکا یکسانند
وی گفت: اروپایی ها اگر چه در ظاهر خود را متاثر و متالم از رفتار آمریکا عنوان می‌کنند اما در باطن مخالفت خود با جمهوری اسلامی ایران را هم نمی‌توانند کتمان کنند، به عبارتی اروپایی‌ها در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران در راهبرد با آمریکا یکسانند فقط در روش متفاوت بوده‌اند.
پورابراهیمی گفت: اروپایی‌ها از ابتدا تلاش داشتند ایران در برجام بماند و به تعهدات خود عمل کند اما خودشان کوچک‌ترین اقدامی در راستای اجرای تعهدات خود انجام ندادند. آنها تا پایان سال 2018 با مطرح کردن سازوکار «اس‌پی‌وی» تلاش داشتند ایران را به ماندن در برجام ترغیب کنند و با این حربه زمان و فرصت را از ایران گرفتند، نتیجه اقدامات آنها هیچ‌گونه تغییری در روند مراودات بانکی و تجارت بین‌الملل ایران اعم از فروش نفت ایجاد نکرد. نهایت اقدام آنها به «اینستکس» ختم شد.
پورابراهیمی اضافه کرد: به عبارتی «اس‌پی‌وی» که تقلیل‌یافته تعهدات اروپا در برجام بود، «اینستکس» نیز تقلیل‌یافته ادعاهای آنها در «اس‌پی‌وی» از آب درآمد و آنها به شکلی عمل کردند که از نظر ما توهین به ملت ایران محسوب می‌شد و به نوعی صحه گذاشتن بر اقدامات آمریکا در متوقف کردن روند فعالیت‌های اقتصادی ایران بود.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با بیان اینکه اروپایی‌ها بر همین اینستکس خودشان هم پایبند نبودند افزود: آنها در آخرین جلساتی که عراقچی در اروپا حضور داشت نمایشی مضحک در ارتباط با این سازوکار مالی از خود بروز دادند. البته جمهوری اسلامی ایران مسیر خود را دنبال خواهد کرد و اقدام شورای عالی امنیت در احقاق حق ملت ایران از جمله اقدامات تقابلی بسیار مهمی است که مورد تایید و حمایت ما در مجلس شورای اسلامی است.
توقیف نفتکش عمق خصومت انگلیس‌ها نسبت به ایران را نشان داد
وی در ادامه ماجرای توقیف نفتکش جمهوری اسلامی ایران را نشانه عمق خصومت انگلیس‌ها نسبت به ایران دانست و گفت: کارنامه انگلیس در طول تاریخ ایران در خصومت و دشمنی و اعمال مجرمانه دست کمی از آمریکا ندارد و رفتار آنها نشان می‌دهد آنها نیز در ماهیت با جمهوری اسلامی ایران دچار مشکل هستند.
پورابراهیمی با تاکید بر اینکه اگر بنا به استمرار چنین رفتاری از سوی کشورها اروپایی باشد به نظر می‌رسد جمهوری اسلامی ایران نیز باید در تعامل با اروپایی‌ها تجدیدنظر کند، افزود: اروپایی‌ها اخیراً هم با لحنی تهدیدآمیز ادعا کرده‌اند که اگر ایران به تعهدات خود عمل نکند ما مجبوریم به نوع دیگری با ایران رفتار کنیم، این نوع ادبیات گستاخانه‌ای علیه ایران به هیچ وجه قابل پذیرش نیست و اگر دولت و وزارت امور خارجه از موضع اقتدار با آنها برخورد نکند هم مردم ما و هم مجلس ما نسبت به این موضوع معترض خواهد بود و ما حتماً آن را پیگیری خواهیم کرد.
رفتار سخیف انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی را حتماً بی‌پاسخ نخواهیم گذاشت
پورابراهیمی همچنین گفت: جمهوری اسلامی ایران ذره‌ای در قبال منافع ملت خود کوتاه نخواهد آمد رفتار سخیف انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی را حتماً بی‌پاسخ نخواهیم گذاشت. ما حق اقدام متقابل را برای خود محفوظ می‌دانیم. هرگونه اقدامی از سوی شورای عالی امنیت ملی در مورد این اقدام انگلیس مورد تایید مجلس خواهد بود.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس در ادامه به مسائل شهرستان راور پرداخت و بیان کرد: پروژه بزرگ فولاد راور با وجود مشکلات تحریم ها، 22 بهمن فاز اول آن را بهره برداری خواهیم کرد که تعدادی از جوانان مشغول به کار می شوند و فازهای ذوب و نورد را هم به دنبال آن خواهیم داشت.
وی ادامه داد: برای تامین بخشی از اقلام مصرفی فولاد از راور هم طرح های دیده شده که صنعتی شدن شهرستان را به دنبال خواهد داشت.
پورابراهیمی به ظرفیت خوب اشتغال در زغالسنگ راور پرداخت و تصریح کرد: با پیگیری های انجام شده تا یک ماه آینده با حضور وزیر تعاون یکی از فازهای توسعه ای این معادن را خواهیم داشت که 500 نفر اشتغال ایجاد می کند و در آینده طرح های جدید معدنی به مجموعه اضافه می شود که در نهایت دو هزار نفر اشتغال را در آن پیش بینی کرده ایم.
وی تصریح کرد: با توافق وزارت تعاون، تفاوت های سال 91 مروبط به افزایش حقوق بازنشستگان فولاد راور به تصویب رسیده و حداکثر تا سه ماه آینده پرداخت شود که کمکی به معیشت آنها خواهد بود، ضمن اینکه مابه التفاوت حقوق های شش ماه هم توافق شده انجام گیرد.
پورابراهیمی افزود: تسهیلات قرض الحسنه هم بازنشستگان فولاد راور می توانند تا سه تومان دریافت کنند و تسهیلات رفاهی هم ابلاغ شده است.
وی گفت: موضوع افزایش حقوق و مزایای مربوط به سختی کار کارکنان زغالسنگ نیز پیگیری کردیم که لحاظ شده است.
پورابراهیمی ابراز داشت: باید ظرفیت شهرستان راور را در حوزه اشتغال با توجه به ظرفیت هایی که در صنعت زغالسنگ دارد افزایش دهیم، لذا تفاهم نامه با قرارگاه خاتم الانبیاء برای همکاری مجموعه فعالیت های معدنی در راور و کرمان داشتیم.
نماینده مردم کرمان وراور در مجلس افزود: مجموعه اقتصادی کوثر را هم دعوت کردیم در حوزه کشاورزی و دامپروری در راور اقداماتی انجام دهند و اینها نشان می دهد راور در آغاز تحولات خوب اقتصادی است.
وی عنوان کرد: ضمن اینکه معین اقتصادی راور هم در مشاغل خرد به خوبی وارد شده است، زغالسنگ قرار است چند مجموعه برای تولید لباس نیروهای خودشان راه اندازی کنند، تا آموزش بانوان برای تولید و کمک معیشتی آنها باشد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سرکرده باند قاچاق مواد مخدر در رودبار جنوب کرمان دستگیر شد

110 میلیون تومان کالای قاچاق در سیرجان کشف شد

گام های اقتصادی استان کرمان تا ابتدای سال98

قاتل مسلح در جیرفت دستگیر شد

حضور روحانیون مسلط به زبان «اردو» در موکب‌ها اربعین استان کرمان

30 مدرسه تخریبی در رفسنجان وجود دارد

فعالیت درمانگاه موکب خاتم الانبیاء (ص) رفسنجان در کربلا آغاز شد

افزون بر یکهزار قلم مواد آرایشی قاچاق در جنوب کرمان کشف شد

راه حل نجات کشور تبعیت از ولایت فقیه است

هشت نوع مخاطره طبیعی به کرمان خسارت زد

سند مقاوم‌سازی بافت‌های فرسوده کرمان تهیه شود

وحدت و همدلی، حول محور ولایت فقیه است

فلاحت‌ پیشه: پالرمو تبدیل به قانون شده است

رفع موانع عبور خط تغذیه گاز به شهر گلباف

بافت و ارزوییه بر مدار رونق تولید

دغدغه امنیتی در کرمان وجود ندارد

دغدغه امنیتی در استان کرمان نداریم/امنیت پایدار در کشور و استان کرمان برقرار است

حال و هوای زائران اربعین حسینی در گذرگاه مرز شلمچه

مددجویان کانون های اصلاح و تربیت قربانی خطاهای دیگران هستند

80 درصد صادارت گلیم ایران از سیرجان است

مشکل بیمه صنعتگران صنایع دستی کرمان برطرف می شود

بانک گردشگری به هنرمندان صنایع دستی تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می‌کند

صنایع دستی مصداق عینی اقتصاد مقاومتی است

خاموشی یک ماهه موتور پمپ های کشاورزی شهرستان رفسنجان

رفسنجان پربارترین شهر پسته ایران در سال آینده است

کشاورزان رفسنجانی به تصمیمات شورای حفاظت منابع آب اعتماد کنند

کرمان نیمه دوم آبان ماه میزبان وزیر اقتصاد خواهد بود

اطلاع رسانی خدمات دولت مردم را امیدوار می‌کند

سیستم‌های نظارتی مانع توسعه صادرات کرمان نشوند

پیگیری مدیران برای جذب اعتبارات ضروری است

مدیران کرمان قوانین مزاحم را اعلام کنند

توافقات نشست‌ها باید اجرایی و عملیاتی شود

استراتژی تولید باید استاندارد محور باشد

استاندارد جلوی واردات کالاهای مجهول به کشور را می‌گیرد

استاندارد راهبرد اصلی رویارویی با فناوری های نوین است

احتمال حمله از داخل سوریه یا عراق به اسرائیل

آمریکا مدعی شد که ترکیه به نیروهایش حمله کرده است

صادقی: اصلاح‌طلبان از قطار نظام پیاده نمی‌شوند

توافقات صورت گرفته در جلسات لازم الاجرا هستند

خشکسالی باعث غفلت مدیران کرمان از بحث سیلاب شد

رعایت استانداردها از آسیب به حیثیت ملی جلوگیری می‌کند

برخی دستگاه های اجرایی کرمان در بحث سیلاب کوتاهی کرده اند

پمپئو: اعزام نیرو به ریاض به خاطر ایران است!

بازگشت کالاهای صادراتی، حیثیت ملی را خدشه‌دار می‌کند

سفر استاندار کرمان به شهرستان های بافت و ارزوئیه/ مهر98

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

حضور پرشور در پیاده روی اربعین دشمنان را مایوس می کند

اربعین نقطه عطف تاریخ اسلام

پرچم اربعین حسینی برافراشته در زمان

صف آرایی زائران اربعین برای استکبار قابل تحمل نیست