کرمان رصد

آخرين مطالب

معاون وزیر کشور خبر داد:

ابلاغ گزارش برنامه جامع کاهش آسیب‌های اجتماعی تا 2 ماه آینده/طرح دفاتر تسهیل گری؛ جامع ترین طرح کاهش آسیب های اجتماعی در کشور اجتماعي

ابلاغ گزارش برنامه جامع کاهش آسیب‌های اجتماعی تا 2 ماه آینده/طرح دفاتر تسهیل گری؛ جامع ترین طرح کاهش آسیب های اجتماعی در کشور
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - معاون وزیر و رییس سازمان امور اجتماعی کشور با بیان اینکه 2 سال است که طرح جامع کاهش آسیب های اجتماعی در سطح کشور اجرایی می شود اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم تا 2 ماه آینده نتیجه کار این دو گروه مطالعاتی که بر روی این طرح کار می کردند با هم تلفیق و برنامه جامعی به همه دستگاه ها در این حوزه ابلاغ شود.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "تقی رستم وندی" شامگاه یکشنبه 16 تیرماه در کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان با بیان اینکه برای اولین بار در حوزه آسیب های اجتماعی اولویت بندی براساس فرمایشات مقام معظم رهبری تعیین شده است اظهار کرد: این اولویت بندی جهت کار را برای همه دستگاه های ذیربط مشخص کرده که در 5 موضوع طلاق، حاشیه نشینی، مفاسد اخلاقی، اعتیاد و بیکاری محوریت برنامه ها اجرایی می شود.
وی با بیان اینکه در خردادماه سال 95 یک تقسیم کار کلی در شورای اجتماعی کشور به تصویب رسید که 17 آسیب دیگر نیز به تفکیک هر دستگاه با تعیین وظایف مشخص شده است اظهار کرد: هر کدام از این اولویت ها که مقام معظم رهبری تاکید کردند برای خودش یک برنامه ملی دارد که به همه دستگاه ها ابلاغ شده است.
رستم وندی با بیان اینکه 2 سال است که طرح جامع کاهش آسیب های اجتماعی در سطح کشور اجرایی می شود اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم تا 2 ماه آینده نتیجه کار این دو گروه مطالعاتی که بر روی این طرح کار می کردند را با هم تلفیق و برنامه جامعی به همه دستگاه ها در این حوزه ابلاغ کنیم.
معاون وزیر و رییس سازمان امور اجتماعی کشور تاکید کرد: تلاش می کنیم که در این طرح از موازی کاری ها دستگاه ها از لحاظ ساختاری کم کرده و به دنبال افزایش هم افزایی بین دستگاه های ذیربط در حوزه های مشترک هستیم.
وی با بیان اینکه متاسفانه به دلایل متعدد نتوانسته ایم برخی برنامه های ششم توسعه در حوزه اجتماعی و فرهنگی را طبق برنامه زمان بندی عملیاتی کنیم اظهار کرد: به طور مثال در برنامه ششم توسعه وزارت راه و شهرسازی مکلف شده بود که سالانه 10 درصد از مناطق حاشیه ای شهرهای کشور را بازسازی کند که به دلیل عدم تامین اعتبار، این کار محقق نشد یا در موضوع طلاق؛ به هیچ عنوان آمار طلاق در سطح کشور روند کاهشی نداشته اما باید عنوان کرد که این رشد نیز متوقف شده ولی با آنچه که در برنامه ششم توسعه مطرح شده است فاصله فراوانی داریم.
رستمی وند با بیان اینکه اگر برنامه ششم توسعه و یا تقسیم کار ملی در سطح کشور نمی داشتیم و تنها همین یک طرح دفاتر تسهیل گری را به خوبی پیگیری و بین 3 تا 5 سال با همکاری همه دستگاه این طرح را استمرار دهیم، شاهد اتفاقاتی شگرف در حوزه آسیب های اجتماعی خواهیم بود تصریح کرد: معتقدیم جامع ترین طرح کاهش آسیب های اجتماعی در کشور، اجرای طرح دفاتر تسهیل گری است.
این مقام مسئول با اشاره به وفور سند، قانون و طرح در کشور عنوان کرد: آنچه که در حوزه آسیب‌های اجتماعی کم داریم اقدام و عمل است. پس از 3 سال کار مستمر در این حوزه معتقد هستیم که جامع ترین طرح کاهش آسیب های اجتماعی پیگیری اجرای طرح دفاتر تسهیل گری است که یک طرح کاملا عملیاتی در سطح کشور می باشد.
وی درباره برخی درخواست های مسئولین استانی برای افزایش بودجه اختصاص یافته به حوزه آسیب های اجتماعی در استان کرمان اظهار کرد: در سال گذشته اعتبارات سازمان اجتماعی تا روز 29 اسفندماه تنها 50 درصد تخصیص یافته بود که در ساعت یک بامداد 29 ام مابقی این اعتبارات تخصیص یافت که به دستگاه های مربوطه اعلام کردیم تا 17 فروردین ماه فرصت دارند برداشت این اعتبار را انجام دهند.
رییس سازمان امور اجتماعی کشور با تاکید بر اینکه در سال جاری به هیچ عنوان نمی توان انتظار افزایش اعتبارات حوزه آسیب های اجتماعی را داشت افزود: در اردیبهشت ماه سال گذشته 50 درصد اعتبارات حوزه آسیب های اجتماعی تخصیص یافته بود اما در سال جاری و تاکنون نه تنها تخصیصی صورت نگرفته بلکه هنوز ابلاغ اعتبارات را نیز نداشته ایم.
رستمی وند با اشاره به اینکه اعتبارت دولتی در این حوزه در سال جاری کفاف کار را نخواهد داد افزود: در سال جاری به صورت جدی به یک حرکت مردمی و مشارکت سمن ها و خیرین در این حوزه نیاز داریم ضمن آنکه از سوی دیگر نیز باید صنایع بزرگ در استان ها، مسئولیت های فرهنگی خود را افزایش دهند زیرا مسئولیت اجتماعی یک اصل بزرگی است که می توان از لحاظ حقوقی نیز رو این موضوع کار کرد و باید این شرکت ها در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقای سطح فرهنگی اجتماعی استان ها نقش چشمگیری داشته باشند.
ادامه دارد
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیش‌بینی بالاتر از نرمال بودن دمای هوای استان کرمان در فروردین ماه 99

1000 واحد مسکونی مددجویان در کرمان افتتاح می‌شود

وقوع 358 فقره تصادف فوتی در 9 ماهه گذشته سال جاری در استان کرمان

شهرداران در زمینه فرهنگی و اقتصادی شهر فعال شوند

کاهش 5 درصدی تلفات جاده‌ای در 9 ماهه امسال

تعداد کشته‌شدگان 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 44 نفر کمتر است

تعداد کشته‌شدگان 9 ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 44 نفر کمتر است

کاهش 5 درصدی تلفات جاده‌ای در 9 ماهه اول امسال

افزایش تعداد جانباختگان زلزله در ترکیه به 31 تن

ورود مواد غذایی همراه مسافر از چین ممنوع شد

«تبریزیان» کیست و چرا «هاریسون» را آتش زد؟

تلفات ناشی از ویروس کرونا به 56 نفر رسید

کشف 119 کیلوگرم تریاک در عملیات پلیس کهنوج

شهردار کرمان به ابهامات شهری پاسخ داد

تیراندازی به اتوبوس‌ کارکنان پتروشیمی ماهشهر

287 کیلوگرم تریاک در راور کشف شد

انجمن سیب‌زمینی جنوب کرمان راه‌اندازی شد

500 زندانی کرمان در انتظار عفو هستند

61 درصد از کارجویان مهارت آموخته فنی و حرفه‌ای کرمان مشغول بکار شدند

500 زندانی استان کرمان، در انتظار عفو

کرمانی‌ها آخر هفته گرم‌تری خواهند داشت

یک بلوار در کرمان به نام «سردار شهید حسین پورجعفری» مزین شد

آخرین وضعیت خسارت سیلاب در جنوب استان کرمان

آمادگی فرودگاه امام برای مقابله با ویروس کرونا

تمساح خلیج فارس اعدام شد

وسوسه شیطانی پسر جوان برای آقا و خانم دکتر

جدیدترین آمار قربانیان ویروس کرونا؛ 41 نفر

آغاز طرح سهمیه‌ بندی ثبت طلاق در کشور

حوزه، تعرض اخیر به علم پزشکی را محکوم کرد

ناپایداری جوی برای روز یکشنبه در استان کرمان/ کاهش محسوس دما

نام‌گذاری بلوار کوثر و میدان پرواز به نام «سپهبد قاسم سلیمانی»

فقط 2 مورد از 107 پروژه نیمه تمام به بخش خصوصی واگذار شده است

تصادف در جیرفت 3 کشته برجا گذاشت

ریزش منزل مسکونی در ریگان جان یک دختر بچه را گرفت

بیش از 4هزار شهروند کرمانی با مقامات قضائی استان دیدار کردند

بارش برف و باران در جاده‌ های 12 استان کشور

سایت آرامستان جدید کرمان تا یک ماه آینده معرفی می‌شود

سایت آرمستان جدید کرمان تا یک ماه آینده معرفی می‌شود

راه‌اندازی سامانه جامع الکترونیکی روابط کار در کرمان

صدایی که برای دفاع از حق مردم بلند شد!

تعطیلی جمعه بازار پرندگان در آینده نزدیک

سهمیه بنزین نوروزی در راه است؟

برخورد مرگبار پژو 206 با گاردریل در بزرگراه نیایش

مرگ 25 نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا در چین

زن هزار چهره در دام کارآگاهان پلیس

سرقت منزل ویلایی توسط مطرب معروف

ورود موج بی‌ سابقه سرما به کشور تکذیب شد

تداوم بارندگی‌ها در نیمه شمالی استان کرمان تا اواخر وقت امشب

آماده‌باش کامل دستگاه‌های اجرایی استان

سرنوشت زنی که عاشق مرد متاهل شد!