کرمان رصد

آخرين مطالب

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتبال:

امکان صدور مدرک مربیگری در فدراسیونهای عضو ای اف سی فراهم شد ورزشي

امکان صدور مدرک مربیگری در فدراسیونهای عضو ای اف سی فراهم شد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - تهران - ایرنا - رئیس کمیته فنی و توسعه فوتبال فدراسیون فوتبال گفت: بر اساس تصمیم کنفدراسیون آسیا از سال 2019 کلاس های آموزش مربیگری به استثناء کلاس های مربیگری حرفه ای در هر کشور برگزار می شود و فدراسیون همان کشور امکان صدور مدرک مربیگری را نیز خواهد داشت.

مرتضی محصص امروز سه شنبه در گفت و گویی که فدراسیون فوتبال منتشر کرده است، در خصوص نشست آموزشی کنفدراسیون فوتبال آسیا که در شهر کوالالامپور مقر AFC برگزار شد، افزود: در این نشست مدرسانی با 20 سال سابقه تدریس مانند «اندی راکسبورگ» مدیرسابق کمیته فنی یوفا(کنفدراسیون فوتبال اروپا) که هم اکنون مدیر کمیته فنی کنفدراسیون فوتبال آسیاست، حضور داشتند.
وی افزود: هدف از این نشست ارتقای سطح آموزش مربیان فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی مردان و زنان آسیا بود تا مشارکت فدراسیون ها نیز افزایش یابد.
محصص گفت گفت: بر اساس تصمیم های اتخاذ شده از سال 2019 کلاس های آموزش مربیگری به استثناء کلاس های مربیگری حرفه ای در هر کشور برگزار می شود و فدراسیون همان کشور امکان صدور مدرک مربیگری را نیز خواهد داشت، تا احترام بیشتری به فدراسیون ها گذاشته شود و البته نظارت دقیقی هم بر این روند وجود دارد.
عضو هیات آموزشی مربیان فوتبال آسیا افزود: تغییراتی در دوره های آموزشی رخ داده که بر اساس آن دیگر کلاس های مربیگری درجه C به این شکل ادامه نخواهد داشت و کلاس های A و B در کشورها برگزار می شود و امکان صدور مدرک مربیگری این سطوح نیز توسط خود فدراسیون ها فراهم خواهد شد. اما کلاس مربیگری حرفه ای یا پرولاینسس همچنان توسط خود AFC برگزار می شود و مدارک نیز توسط خود کنفدراسیون صادر خواهد شد.
محصص ادامه داد: البته این شرایط جدید در صورتی اجرایی می شود که کیفیت دوره ها و کلاس ها مورد تایید ای اف سی قرار بگیرد.
وی افزود: با توجه به تلاش های کمیته آموزش فدراسیون فوتبال و گزارش هایی که از فعالیت های این کمیته به AFC رسیده از نظر کیفیت آموزش تاییدیه های لازم را دریافت کرده ایم و مشکلی در این بخش وجود نخواهد داشت. البته باید با حفظ سطح کلاس ها و سخت گیری لازم فعالیت این بخش دنبال شود و امیدوارم این تغییرات موجب رشد و پیشرفت هرچه بیشترفوتبال آسیا و همچنین ایران شود.
ورزشی**9029**1584


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield