کرمان رصد

آخرين مطالب

فرمانده ناجا:

نیروی انتظامی در مقابله با ناهنجاری ها تسلیم جوسازی ها نمی شود اجتماعي

نیروی انتظامی در مقابله با ناهنجاری ها تسلیم جوسازی ها نمی شود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی (ناجا )گفت: نیروی انتظامی به حول قوه الهی و با حمایت های مردم بر اساس قانون تمامی ماموریت های خود را مقتدرانه و هوشمندانه ادامه خواهد داد و جوسازی ها هیچ تاثیری در اجرای ماموریت های نیروی انتظامی نخواهد داشت.

به گزارش ایرنا، سردار حسین اشتری روز چهارشنبه در آئین تکریم و معارفه فرمانده سابق و جدید انتظامی استان کرمان افزود: نیروی انتظامی با اجرای ماموریت های خود، موفقیت های بسیار خوبی را در حوزه های مختلف داشته است و توانسته بیشترین خدمت را در راستای امنیت پایدار به مردم ارائه کند و یکسری ها به نیروی انتظامی در اجرای برخی ماموریت ها به نیروی انتظامی خرده می گیرند و می گویند آیا این وظیفه اصلی نیروی انتظامی است؟
وی تاکید کرد: هر زمان که با ناهنجاری ها برخورد کردیم و به عنوان مثال در مساله حجاب، وقتی نیروی انتظامی بر اساس قانون کار خود را انجام می دهد، هجمه هایی به سمت ما می شود که با سناریو و حساب شده هستند.
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی کشورمان گفت: ما مامور اجرای قانون هستیم و همکاران بنده در اقصی نقاط کشور باید با هرگونه بی قانونی برخورد کنند و وقتی در یکسری از حوزه ها ورود می کنیم، برخی احساس خطر می کنند.
سردار اشتری بیان کرد: باید ساز و کارهای لازم را ایجاد کنیم اما اینکه اگر مامور ما یک زن تروریست را دید به دلیل نبودن نیروی زن، نباید او را دستگیر کند و یا اینکه اگر خانمی در بازار سرقت انجام داد، مامور ما دید که این سرقت انجام شد اما باید اجازه بدهد برود یا اینکه باید او را دستگیر کند؟.
وی اظهارداشت: از ماموران وظیفه شناس و افرادی که بر اساس قانون وظیفه خود را انجام می دهند با قاطعیت حمایت می کنیم و از آنها تشکر نیز می کنیم.
فرمانده ناجا در ادامه به نقش برجسته استان کرمان در دوران دفاع مقدس، مبارزات انقلابی و در دوران کنونی اشاره و بیان کرد: کرمان دیار مردمی نجیب، متدین و مجاهد است.
سردار اشتری با اشاره به این مطلب که افتخار نیروی انتظامی؛ حفاظت از جان، مال و ناموس مردم کشور است، تاکید کرد: باید قدردان این مردم عزیز باشیم و با تمام وجود در خدمت این مردم بزرگوار بوده ایم و خواهیم بود.
وی با بیان اینکه راهبرد اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایجاد آرامش، ثبات و تقویت امنیت در منطقه است، گفت: دشمنان این مرز و بوم بدانند که هر تهدیدی که به سمت مردم ما آورند حتماً خنثی خواهد شد و یک تهدید را با 10 برابر آن به آنها پاسخ خواهیم داد.
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی افزود: جبهه مقاومت در کشورهای مختلف، امروز حامی مظلومان، آزادی خواهان و مردم ایران هستند و مردم شریف میهن اسلامی ما نیز بر این اصل پایبند هستند که باید در مقابل دشمن ایستادگی کرده و در برابر تهدیدات دشمن مقاومت کرد.
سردار اشتری عنوان کرد: علت اینکه دشمن جرات نمی کند به ما تعرضی داشته باشد قدرت مردم و قدرت دفاعی ماست و اگر امروز امریکایی ها با توجه به اقدام هوشمندانه و مقتدرانه نیروهای مسلح ما در زدن پهباد، سردرگم شده اند به خاطر اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است.
وی با اشاره به این مطلب که جمهوری اسلامی دریک اقیانوس پرتلاطم، حرکت خود را به جلو می برد، گفت: نیروهای انتظامی جزئی از مردم است و امروز فرزندان این ملت در لباس نیروی انتظامی، سپاه، بسیج و ارتش هستند و با گذشته تفاوت های بسیار زیادی دارد زیرا در گذشته نیروهای نظامی و انتظامی در خدمت حکام و کسانی بودند که هیچ ارتباطی با مردم نداشتند.
فرمانده ناجا تاکید کرد: هر نهاد و سازمانی با مردم همراه شود به دریا متصل می شود و می تواند کارهای بزرگی انجام دهد و نمونه آن را در حوزه های داخلی، جبهه مقاومت و سایر عرصه ها مشاهده کردیم.
سردار اشتری گفت: امروز اعتماد مردم به مقام معظم رهبری بالاترین سرمایه این کشور است و ما به دلیل هجمه های دشمنان در برخی از حوزه ها از جمله در حوزه اقتصادی مشکلاتی داریم و فشارهای اقتصادی و فشارهایی که بر گرده مردم زیاد است و باید همه مسئولان برای معیشت و آسایش مردم و رفع دغدغه های اقتصادی پای کار باشند و مردم نیز در صحنه هستند و به همه نیروهای انتظامی اعتماد دارند.
وی تصریح کرد: امنیت هزینه دارد و ما باید بهترین های خود را برای امنیت بدهیم و از این رو، هفته ای نیست که در نیروی انتظامی شهید نداشته باشیم.
وی به تنوع ماموریت ها، اختیارات و حساسیت کار نیروی انتظامی نیز اشاره و بیان کرد: هر جا که مردم ساکن هستند و یا کار می کنند، نیروی انتظامی باید به شکلی حضور داشته باشد و این ماموریت سنگینی است.
فرمانده ناجا با اشاره به این مطلب که احکام صادره نیروی انتظامی برای فرماندهان استانی سه ساله است و در برخی موارد آنها را یک یا دو سال تمدید می کنیم، تاکید کرد: در هر جا به جایی تاثیراتی را می بینیم و برکاتی در آنها مشاهده می کنیم اما در مجموع در نیروی انتظامی تمامی ماموریت ها بر اساس برنامه پیش می رود.
سردار اشتری از تلاش های سردار بنی اسدی تقدیر کرد و ادامه داد: استان کرمان به دلیل وسعت، همجواری با استان های مرزی و همجواری با کویر با موضوعات مختلفی از جمله قاچاق مواد مخدر، اتباع بیگانه، موضوعات ترافیکی و قاچاق انسانروبرو است و حساسیت های خاصی را در استان کرمان داریم و نقاط و صحنه های مثبت زیادی نیز داریم و اینها ماموریت های ما است و هر کدام از این موارد، دغدغه فرمانده شهرستان و کارکنان ما است.
وی با اشاره به اینکه در ساماندهی اتباع خارجی و مبارزه با قاچاق انسان کارهای بزرگی انجام شده که ارزنده است، تاکید کرد: البته تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.
فرمانده ناجا با تاکید بر این مطلب که استان پهناور کرمان از استان های امن کشور است، تاکید کرد: این استان در بسیاری از شاخص ها رو به رشد بوده و امنیت آن در حال ارتقا بوده است.
سردار اشتری گفت: به فرماندهان نیروی انتظامی گفته ایم که اگر خیر دنیا و آخرت می خواهید باید منویات رهبری را دنبال کنید و رهبری نیز به شکلی شفاف ماموریت های نیروی انتظامی را مطرح کرده اند.
در این آیین ضمن تکریم از تلاش های سردار رضا بنی اسدی فر فرمانده سابق انتظامی استان کرمان، سردار عبدالرضا ناظری به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان معرفی شد.
سردار بنی اسدی فر به عنوان مشاور فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی مشغول به کار خواهد شد.
7440/‏‬ 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دولت درباره شایعه قطع اینترنت توضیح داد

راه‌حل رفع بوی نامطبوع در تهران

رانندگان حتما زنجیرچرخ به همراه داشته باشند

سرقت؛ انگیزه قتل زن میان‌ سال در بهشت‌ زهرا

نامه محرمانه به شهردار تهران در مورد «بام‌لند»

1090 اصله درخت در کرمان کاشته شد

فوت پدرزن به خاطر ارتباط پنهانی داماد با زن غریبه

احکام 35 عضو جدید هیئت‌امنای بقاع متبرکه بردسیر ارزیابی و صادر شد

جزئیات واژگونی اتوبوس در محور دامغان - سمنان

چاقوی عروس 18 ساله زیر گلویِ طعمه‌ ها!

16 خط تولید غیراستاندارد در کرمان پلمب شد

توصیه های بهداشتی پیرامون بیماری آنفلوانزا در مدارس

تمام محورهای ارتباطی کرمان باز است

آخرین زیستگاه کهور ایران در کرمان احیا می‌شود

قتل به خاطر خبرچینی یک دختر

قاتل فراری پس از یک سال در کرمان دستگیر شد

افزون بر 12 هزار خانوار روستایی در کرمان از سوخت مناسب بهره‌مند شدند

نجات جان 2 شهروند کرمانی از دل آتش

118 دوربین مداربسته در مجتمع مس سرچشمه نصب شد

گرد و غبار 39 ریگانی را راهی بیمارستان کرد

در زمینه مقابله با هجوم ملخ‌های صحرایی موفق عمل کردیم

مرگ روزانه 15 نفر به دلیل آلودگی هوا

بازگشت ملخ ها

از لحاظ علمی نیازی به تعطیلی مدارس استان کرمان نیست/ موج دوم آنفلوآنزا در بهمن ماه

اختیار تعطیلی مدارس به دلیل شیوع آنفلوآنزا به دانشگاه علوم پزشکی واگذار شده است

شهادت سه مامور ناجا در بندر لنگه

تلفات آنفلوانزا به 81 نفر رسید

بوی نامطبوع باز هم بخشی از تهران را فرا گرفت

ادامه برف و باران در کشور تا دو روز آینده

سه متخلف شکار و صید در سیرجان دستگیر شدند

3500 انشعاب غیرمجاز برق در کرمان حذف می‌شود

بیشترین بارش‌ها مربوط جنوب و جنوب‌غرب کرمان است

شاخص آلایندگی هوا در ریگان به 20 برابر حد مجاز رسید

احتمال آب‌گرفتگی معابر در جنوب استان کرمان

تجاوز به حریم رودخانه ها ممنوع است

بیماری‌های دامی در جنوب کرمان کاهش یافت

مدارس کوهرنگ و فارسان، امروز تعطیل است

از اجرای طرح بیمه درمان مبتنی بر «وُسع خانواده» چقدر می‌دانید؟

نحوه پرداخت حق بیمه خانوارها در طرح وُسع/8 درصد جمعیت کرمان تحت پوشش بیمه نیستند

وجود بیش از 4000 معتاد متجاهر در استان کرمان

حمایت کمیته امداد کرمان از 4000 دانشجو

تعطیلی مدارس گلستان تا ظهر سه‌ شنبه

بسیج زنان: همه برای افزایش جمعیت اقدام کنند

عقب‌ نشینی شهرداری تهران درباره بلیت اتوبوس

بیش از 52 هزار متقاضی در کرمان مهارت سنجی شدند

کاشت چهار هزار اصله نهال در حاشیه جاده ترانزیت ریگان - چابهار

آغاز نهال‌کاری در 240هکتار از کانون‌های بحرانی فرسایش بادی ریگان

احیای جنگل مهروئیه فاریاب در طرح بسیج همگانی نهالکاری

مدارس قزوین، شنبه و یکشنبه تعطیل است

128 هزار و 500 اصله نهال در کرمان کشت می شود