کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیرکل جهاد کشاورزی استان کرمان :

مشکلی در تامین کالاهای اساسی استان کرمان نداریم سياسي

مشکلی در تامین کالاهای اساسی استان کرمان نداریم
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - مدیرکل جهاد کشاورزی شمال استان کرمان با اشاره به اینکه بخش کشاورزی در تحریم ها دچار مشکل نشد گفت: امروز هیچ دغدغه ای از نظر تامین گوشت مرغ، تخم مرغ، میوه، سبزیجات، گندم و کالاهای اساسی در کرمان وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، عباس سعیدی روز سه شنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی ضمن گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی گفت: بخش کشاورزی محور استقلال هر کشوری محسوب می شود و امروزه کشورهای پیشرفته سعی می کنند در حوزه مواد غذایی خودکفا باشند.
مدیرکل جهاد کشاورزی استان کرمان تصریح کرد: برای تامین غذا؛ زیرساخت برنامه سرمایه گذاری لازم است تا مواد غذایی همواره در دسترس باشند.
سعیدی به امنیت و سلامت غذا به عنوان امری مهم و مورد دغدغه جهاد کشاورزی اشاره کرد و گفت: دولت و نظام وقت ارزشمندی را به این حوزه اختصاص می دهد اما نیازمند پشتیبانی بیشتر است.
وی با بیان اینکه طی چند سال گذشته به دلیل کمبود آب کشاورزی هراسی کرده اند لذا رسانه ها باید در این زمینه اطلاع رسانی کنند تأکید کرد: کشاورزی هراسی در کشور و استان کرمان به شدت باید مورد تعقیب قرار بگیرد.
مدیرکل جهاد کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه کشاورزی استان کرمان 33 و 6 دهم درصد اشتغال استان را به طور مستقیم خود اختصاص داده است بیان داشت: سالانه 6.5 میلیون تن محصولات از استان کرمان صادر می شود.
سعیدی با اشاره به اینکه یک چهارم باغات کشور در استان کرمان است تصریح کرد: بالغ بر 20 هزار میلیارد تومان ارزش تولیدات کشاورزی این استان است.
وی با بیان اینکه برنامه پنج ساله اول جهاد کشاورزی، که حذف گیاهان با مصرف آب زیاد است؛ امسال به اتمام می رسد افزود: برنامه پنج سال دوم در دست اجرا است و جایگزینی محصولات کم آب و صادراتی مانند زرشک، زعفران و گیاهان دارویی است که مزیت اقتصادی و صادراتی دارد.
مشکلی در تامین گوشت مرغ، تخم مرغ، میوه، سبزیجات، گندم و کالاهای اساسی وجود ندارد
مدیرکل جهاد کشاورزی استان کرمان به وابستگی های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به واردات برخی مواد غذایی اشاره کرد و گفت: امروز هیچ مشکلی در تامین مرغ کشور وجود ندارد و این نوسات در همه کشورها اتفاق می افتد.
سعیدی با تأکید براینکه امروز هیچ دغدغه ای از نظر تامین گوشت مرغ، تخم مرغ، میوه، سبزیجات، گندم و کالاهای اساسی نداریم اما ممکن است دلالان بازار را بهم بریزند یادآورشد: در زمینه روغن و شکر مشکلاتی وجود دارد که دولت در حال کار و رفع این مشکلات است.
وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی براینکه باید رد تولید خودکفا باشیم گفت: استان کرمان در کشت محصولات گلخانه ای، پسته، گردو و خرما مقام اول را دارد و در کشت های گلخانه ای 10 برابر بیشتر محصول تولید و کمتر آب مصرف می شود.
مدیرکل جهاد کشاورزی استان کرمان به تولید محصولات در گرمخانه ها با استفاده از سم اشاره کرد و افزود: گلخانه ها مبارزات بیولوژیک دارند و محصول صد درصد سالم است.
سعیدی با بیان اینکه بخش کشاورزی و دانشگاه علوم پزشکی سلامت محصولات را رصد می کند تاکید کرد: امروز کار در گلخانه ها بسیار اقتصادی و فرصت خوبی برای سرمایه گذاری است.
وی بهره وری از آب و خاک را یکی از برنامه ها جهاد کشاورزی عنوان کرد و افزود: شمال استان کرمان در بخش مرغ سالانه 45 هزار تن و 18 هزار تن تولید تخم مرغ داریم و هیچ دغدغه ای برای افزایش ظرفیت این محصول در استان وجود ندارد.
مدیرکل جهاد کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه در بازه ای از زمان گوشت دام به دلیل خشکسالی و اختلاف ارز دام از استان خارج شد گفت: 21 هزار تن تولید گوشت در استان کرمان داریم و کمبودی در این زمینه وجود ندارد.
سعیدی با بیان اینکه بیش از 300 هزار تن شیر در شمال و جنوب استان کرمان تولید می شود و زیرساخت برای توسعه نیز وجود دارد خاطرنشان کرد: در زمینه میوه و سبزی نگرانی تأمین نداریم و اگر اتفاقی در کم و کسری و مازاد می افتد به دلایل مختلف جهاد کشاورزی را برخی افراد دچار مشکل می کنند.
بخش کشاورزی در تحریم ها دچار مشکل نشد
وی تصریح کرد: بخش کشاورزی تاثیرپذیر از عوامل است و خشکسالی ها می تواند بر این بخش تاثیرگذار باشد اما وزارت جهاد کشاورزی نگذاشت در این زمینه اتفاقی رخ دهد و رشد مثبت بخش کشاورزی موجب مثبت شدن رشد اقتصادی برخی بخش های دیگر هم شده است.
مدیرکل جهاد کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه بخش کشاورزی در تحریم ها دچار مشکل نشد و کشاورزی سربلند بود گفت: پیش بینی 14 هزار تن گندم در کشور تولید شود و امسال در تولید گندم خودکفا بوده ایم.
مبارزه با ملخ های صحرایی در مزارع کرمان ادامه دارد
سعیدی با اشاره به اینکه ملخ صحرایی در اردیبهشت ماه وارد شد و در 2روستای تک سیف الدین و تک فرهاد شهرستان ریگان و شهرستان ارزوئیه ریزش ملخ مشاهد شد ادامه داد: تاکنون در حدود 10 هزار و 650 هکتار اراضی مبارزه انجام شده و در حدود 600 هزار هکتار نیز پایش انجام شده است.
وی با اشاره به وضعیت ملخ های صحرایی در سطح استان کرمان گفت: تا هفته قبل ملخ ها وارد مراتع می شدند و راحت تر سم پاشی می شد اما از یک هفته قبل به دلیل خشک شدن علوفه مراتع در مزارع فرود می آِیند و جهاد کشاورزی هم اکنون در شهرستان ارزوئیه مشغول مبارزه در مزارع است.
مدیرکل جهاد کشاورزی استان کرمان با قدردانی از استاندار کرمان، فرمانداران، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دستگاه های اجرایی سپاه و بسیج که در زمینه مبارزه با ملخ صحرایی مشارکت داشته اند گفت: با تلاش همه مسئولان تاکنون خسارتی به مزارع مردم و بخش کشاورزی وارد نشده است.
سعیدی با بیان اینکه کشاورزان باید مزارع را چک و برای مبارزه با آفت کمک کنند تصریح کرد: پیش بینی می شود که استان سه تا چهار سال درگیر ملخ صحرایی باشد و ریزش بعدی این نوع ملخ از سه روز قبل تا 10 تیرماه است.
وی تأکید بر اینکه ملخ های صحرایی جزو خطرناک ترین آفات دنیا محسوب می شوند و اگر مبارزه نشود کل محصولات را از بین می برد بیان داشت: سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و هرمزگان مقام اول تا سوم مبارزه با ملخ صحرایی را در سطح کشور دارد.
مدیرکل جهاد کشاورزی استان کرمان خاطرنشان کرد: در حوزه دام نیز برنامه ریزی مفصلی برای تامین گوشت و شیر از طریق پرورش گونه های جدید در دست اجرا است.
9895/3029/‏‬ 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سرکرده باند قاچاق مواد مخدر در رودبار جنوب کرمان دستگیر شد

110 میلیون تومان کالای قاچاق در سیرجان کشف شد

گام های اقتصادی استان کرمان تا ابتدای سال98

قاتل مسلح در جیرفت دستگیر شد

حضور روحانیون مسلط به زبان «اردو» در موکب‌ها اربعین استان کرمان

30 مدرسه تخریبی در رفسنجان وجود دارد

فعالیت درمانگاه موکب خاتم الانبیاء (ص) رفسنجان در کربلا آغاز شد

افزون بر یکهزار قلم مواد آرایشی قاچاق در جنوب کرمان کشف شد

راه حل نجات کشور تبعیت از ولایت فقیه است

هشت نوع مخاطره طبیعی به کرمان خسارت زد

سند مقاوم‌سازی بافت‌های فرسوده کرمان تهیه شود

وحدت و همدلی، حول محور ولایت فقیه است

فلاحت‌ پیشه: پالرمو تبدیل به قانون شده است

رفع موانع عبور خط تغذیه گاز به شهر گلباف

بافت و ارزوییه بر مدار رونق تولید

دغدغه امنیتی در کرمان وجود ندارد

دغدغه امنیتی در استان کرمان نداریم/امنیت پایدار در کشور و استان کرمان برقرار است

حال و هوای زائران اربعین حسینی در گذرگاه مرز شلمچه

مددجویان کانون های اصلاح و تربیت قربانی خطاهای دیگران هستند

80 درصد صادارت گلیم ایران از سیرجان است

مشکل بیمه صنعتگران صنایع دستی کرمان برطرف می شود

بانک گردشگری به هنرمندان صنایع دستی تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می‌کند

صنایع دستی مصداق عینی اقتصاد مقاومتی است

خاموشی یک ماهه موتور پمپ های کشاورزی شهرستان رفسنجان

رفسنجان پربارترین شهر پسته ایران در سال آینده است

کشاورزان رفسنجانی به تصمیمات شورای حفاظت منابع آب اعتماد کنند

کرمان نیمه دوم آبان ماه میزبان وزیر اقتصاد خواهد بود

اطلاع رسانی خدمات دولت مردم را امیدوار می‌کند

سیستم‌های نظارتی مانع توسعه صادرات کرمان نشوند

پیگیری مدیران برای جذب اعتبارات ضروری است

مدیران کرمان قوانین مزاحم را اعلام کنند

توافقات نشست‌ها باید اجرایی و عملیاتی شود

استراتژی تولید باید استاندارد محور باشد

استاندارد جلوی واردات کالاهای مجهول به کشور را می‌گیرد

استاندارد راهبرد اصلی رویارویی با فناوری های نوین است

احتمال حمله از داخل سوریه یا عراق به اسرائیل

آمریکا مدعی شد که ترکیه به نیروهایش حمله کرده است

صادقی: اصلاح‌طلبان از قطار نظام پیاده نمی‌شوند

توافقات صورت گرفته در جلسات لازم الاجرا هستند

خشکسالی باعث غفلت مدیران کرمان از بحث سیلاب شد

رعایت استانداردها از آسیب به حیثیت ملی جلوگیری می‌کند

برخی دستگاه های اجرایی کرمان در بحث سیلاب کوتاهی کرده اند

پمپئو: اعزام نیرو به ریاض به خاطر ایران است!

بازگشت کالاهای صادراتی، حیثیت ملی را خدشه‌دار می‌کند

سفر استاندار کرمان به شهرستان های بافت و ارزوئیه/ مهر98

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

حضور پرشور در پیاده روی اربعین دشمنان را مایوس می کند

اربعین نقطه عطف تاریخ اسلام

پرچم اربعین حسینی برافراشته در زمان

صف آرایی زائران اربعین برای استکبار قابل تحمل نیست