کرمان رصد

آخرين مطالب

روایت تلاش های یک خیریه در جنوب کرمان

تکاپوی رضوان مرهمی بر زخم های محرومیت سياسي

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - جیرفت - فعالیت های خیرخواهانه مرکز خیریه رضوان در جنوب استان کرمان مرهمی بر زخم های محرومیت و نقطه امیدی برای خانواده های کم برخوردار این منطقه شده است.

به گزارش ایرنا، بسیاری از اهالی مناطق دورافتاده جنوب استان کرمان پس از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز از برخی محرومیت‌ها رنج می‌برند و این مساله در شرایط امروز، بسیار ناراحت کننده بوده و حقیقت این است که کمبود امکانات در حوزه‌های مختلف باعث عقب افتادگی و محرومیت این خطه شده و در نتیجه شاهد رنج مردمان منطقه هستیم.
منطقه رمشک، چال المدین و مارز در شهرستان قلعه گنج شهر نمونه اقتصاد مقاومتی و روستاهای بُرجک، میل فرهاد و طبق نمداد در شهرستان رودبار جنوب از محرومیت زیادی در بخش‌های درمانی و امکانات زیرساختی رنج می‌برند که علاوه بر درد بیماری و تحمل کمبود امکانات، نمکی بر زخم مردمان این منطقه است که هر وجدان بیداری با دیدن این کمبودها، تاکید می‌کند که این مناطق باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند.
متاسفانه فعالیت‌های مراکز خیریه در منطقه محروم جنوب کرمان کم رنگ است ولی در این بین مرکز خیریه رضوان با فعالیت‌های خداپسندانه و خیرخواهانه خود توانسته در حد توان خود همچون آب، بر آتش دل دردمند مردم اثر کند، البته بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی هم به عنوان معین شهر نمونه اقتصاد مقاومتی در بحث تقویت بنیه اقتصادی این خطه و توانمندسازی خانوارهای روستایی فعالیت‌های قابل توجهی انجام داده که در گزارش‌های متعددی به اقدامات این مجموعه اشاره شده است.
خدمت رسانی مرکز خیریه رضوان به یکهزار و 200 بیمار محروم در جنوب کرمان
عضو هیات مدیره مرکز خیریه رضوان استان کرمان گفت: طی سال گذشته تا کنون این خیریه به یکهزار و 200 بیمار محروم در مناطق مختلف جنوب کرمان خدمات رسانی کرده است.
علی یحیی زاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد بیمار 300 نفر تحت عمل جراحی قرار گرفتند که تمامی این عمل‌ها موفقیت آمیز و به صورت کاملاً رایگان انجام شده است.
وی به دیگر فعالیت‌های درمانی و بهداشتی مرکز خیریه رضوان استان کرمان اشاره کرد و گفت: سال گذشته هم 500 کودک در مناطق محروم رودبار جنوب استان کرمان برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های عفونی با اعتبار 25 میلیون تومان ختنه شدند.
عضو هیات مدیره مرکز خیریه رضوان استان کرمان افزود: مردم سختکوش برخی مناطق جنوب استان کرمان همواره با محرومیت‌های متعددی دست و پنجه نرم می‌کنند و یکی از این کمبودها بحث ختنه کودکان بود که بسیاری از خانواده‌ها گاهاً تا سنین بالای هفت سال قادر به انجام آن نبودند.
وی با بیان اینکه در شرایط کنونی انجام عمل ختنه در مطب‌های خصوصی از 500 تا یک میلیون تومان هزینه در بر دارد، تصریح کرد: برای راحتی خانواده‌ها در طول مسیر مناطق زهکلوت و نهضت آباد در رودبار جنوب خودروهایی رایگان برای جابجایی کودکان و همراهشان در نظر گرفتیم.
یحیی زاده بیان کرد: تعداد 200 نفر از این کودکان زیر پنج سال، 200 نفر بین پنج تا هفت سال و 100 نفر هم بالای هفت سال بودند که عمل آنها در شرایط کاملاً بهداشتی و توسط پزشکان با تجربه انجام شد.
وی ادامه داد: تمامی داروهای قبل و بعد از عمل به طور رایگان در اختیار خانواده‌های کودکان قرار داده شده است.
تکاپو در بخش‌های درمانی، آموزشی، عمرانی و کارآفرینی
موسس خیریه رضوان نیر با بیان اینکه مرکز به عنوان پایلوت منطقه جنوب فعالیت می‌کند، گفت: این مرکز در استان کرمان مستقر بوده و عمده فعالیت‌های آن در حوزه جنوب و شرق استان برنامه ریزی شده است.
فضل الله سلطانی افزود: فعالیت‌های این خیریه در بخش‌های درمانی، آموزشی، اشتغالزایی و عمرانی بوده که اتفاقاً فعالیت‌های خوبی در این بخش‌ها انجام داده است.
وی تصریح کرد: در بخش اشتغالزایی تفاهم نامه با اداره کل فنی و حرفه‌ای استان کرمان منعقد شد تا افراد جویای کار به صورت رایگان دوره‌های حرفه آموزی را فرا بگیرند تا زمینه اشتغال افراد نیازمند نیز فراهم شود.
بنیانگذار موسسه خیریه رضوان ادامه داد: موسسه خیریه رضوان در بخش درمان بیمارانی که قادر به تامین هزینه‌های خود نیستند، ورود کرده به گونه‌ای که شرح حال بیمار توسط نماینده خیریه در هر منطقه به مرکز اعلام و برای درمان آن برنامه ریزی می‌شود.
وی اضافه کرد: تمام امور درمانی بیمارانی که برای درمان به مرکز استان می آیند توسط خیریه به صورت کاملاً رایگان انجام می‌شود و یک نفر همراه بیمار نیز به صورت رایگان در همراه سرای خیریه رضوان اسکان داده می‌شود.
سلطانی اظهار داشت: فعالیت‌های عمرانی این مرکز شامل مدرسه سازی در مناطق محروم است آن هم جایی که حتی خودروهای هلال احمر هم نمی‌توانند به آنجا بروند.
احداث 13 مدرسه در مناطق محروم جنوب کرمان
مدیر مرکز خیریه رضوان استان کرمان گفت: این مرکز خیریه 13 مدرسه در مناطق محروم جنوب کرمان احداث کرده است.
محمدرضا مُدروانی با بیان اینکه مرکز خیریه رضوان از سال 1396 فعالیت‌های نیکوکاری و خیرخواهانه خود را آغاز کرده، افزود: طی این مدت 12 مدرسه در مناطق کپرنشین قلعه گنج، کهنوج و رودبار جنوب احداث و یک مدرسه دیگر نیز در حال ساخت دارد که تا پایان ماه جاری تکمیل می‌شود.
مدیر مرکز خیریه رضوان استان کرمان به فعالیت‌های آموزشی این خیریه نیز اشاره کرد و گفت: 110 دانش اموز مستعد جنوب کرمان را شناسایی کردیم و اساتید پروازی برای آادگی کنکور این دانش آموزان برنامه ریزی شد.
وی افزود: سال گذشته از این تعداد دانش اموز چهار نفر در رشته پزشکی موفق شدند که از این دانشجویان تعهد گرفتیم تا بعد از فراغت تحصیل در منطقه محروم خود خدمت کنند.
مدروانی ادامه داد: دانش آموزان مستعد در دانشگاه‌های ملی و پرستاری موفق به پذیرش شدند که این مساله باعث خوشحالی مجموعه خیریه رضوان شد.
وی اظهار داشت: امسال هم 110 دانش آموز مستعد شناسایی و برنامه ریزی اساتید پروازی انجام شده است تا شاهد پیشرفت این دانش آموزان باشیم.
مدروانی بیان کرد: اساجاری در مناطق محروم منطقه جنوب کرمان 100 میلیون تومان هزینه برای خرید پوشاک، کفش، شیرینی و مواد غذایی پرداخت شد.
وی همچنین به ورود مرکز خیریه رضوان به مباحث مربوط به کارآفرینی و اشتغال اشاره کرد و گفت: با استفاده از ظرفیت بهترین استادان کشوری، کلاس‌های کاربردی ویژه کارآفرینی را به صورت رایگان در هر منطقه‌ای که اعلام آمادگی کنند برگزار می‌کنیم.‌
سپاسگزاری مردم از فعالیت‌های موسسه خیریه رضوان
محمدعلی احسانی شهروند جنوب کرمانی هم از فعالیت‌های خیرخواهانه موسسه خیریه رضوان تشکر کرد و گفت: با فعالیت‌های این موسسه شاهد خوشحالی تعداد زیادی از شهروندان مناطق محروم جنوب کرمان هستیم.
وی به مشکل آب آشامیدنی منطقه چال المدین در قلعه گنج اشاره کرد و گفت: موسسه خیریه رضوان پس از اطلاع از این خبر با رایزنی دهیاری این منطقه، یک حلقه چاه آب احداث و برای حل این مشکل مبلغ 18 میلیون تومان هزینه کردند و این کمک باعث خوشحالی مردم این منطقه شد چرا که آنها از آب آشامیدنی بهداشتی بهره مند شدند.
هم اینک مرکز خیریه رضوان به عنوان پایلوت شهرستانهای جنوبی در این مناطق، فعال و اقدامات قابل توجهی انجام داده است لذا امیدواریم سایر مراکز خیریه نیز همچون رضوان، در مناطق محروم خدمات رسانی کنند.
جنوب کرمان با هفت شهرستان و یک میلیون نفر جمعیت، یک سوم مساحت استان را به خود اختصاص داده است.
گزارش از هادی شفیعی
7450/7429 / ‏‬ 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

جزئیات شوهرکشی هولناک زن 22 ساله

هنگام احوالپرسی ماسک خود را بر ندارید!

نظرات جنجالی احمدی نژاد درباره گلشیفته، معین، حبیب، شجریان و خوانندگی زنان!

دستگیری 6 قاتل مسلح متواری با کمک سران طوایف در رودبار

سانسور چهره تحریک آمیز زنان در تلویزیون + عکس

رئیس دادگستری کرمان: تحقق عدالت مالیاتی ضرورت اقتصادی و اجتماعی است

دادستان : 244قبضه انواع سلاح در رودبار جنوب جمع آوری شد

رئیس دادگستری کرمان: تعیین تکلیف اموال ستاد مبارزه با مواد مخدر ضرورت دارد

شیوع کرونا در کرمان و درخواست کادر بیمارستان افضلی پور از مردم

توسعه دادرسی الکترونیکی؛ مهمترین راهبرد قوه قضائیه است

بخشی از اعتبارات مصوب سفر آیت‌الله رئیسی به کرمان واصل شد

بیش از 200 قبضه سلاح غیرمجاز در رودبار جنوب جمع‌آوری شد

591 پایگاه تابستانی اوقات فراغت دانش‌آموزان در کرمان افتتاح شد

شفافیت، قضاوت بدون اغماض و صدور احکام عادلانه موجب رضایت عمومی خواهد شد

دستوری در خصوص تعطیلی بوستان ها صادر نشده است

بهره‌برداری از 2 رام* قطار جدید

نماینده مردم گرگان در مجلس: رسالت اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رفع محرومیت هاست

2268 واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی استان مرکزی واگذار شد

پرداخت تسهیلات حمایتی به 400 کسب و کار آسیب دیده از کرونا در استان اردبیل

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای صیانت و حفظ اقشار مولد جامعه نقش خطیری دارد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان: اجرای صحیح قوانین سبب کاهش حوادث کار می شود

پرداخت بیش از 40 میلیارد ریال تسهیلات به کسب و کارهای متضرر از کرونا در خراسان رضوی

ارائه خدمات غیر حضوری بازار سرمایه توسط تله کیش

ظرفیت‌های ناجا به عنوان پشتوانه جهش تولید به کار گرفته می‌شود

پیام روحانی به امانوئل مکرون

توئیت غم‌ انگیز از تصویر شهدای مدافع سلامت

تعیین تکلیف فوری خودروهای موجود در پارکینگ شورای مبارزه با مواد مخدر

فراخوان جشنواره ملی تئاتر سردار آسمانی منتشر شد

بهره‌برداری از تله‌کابین کرمان تا پایان پاییز امسال/احداث بیمارستان جایگزین شفا توسط موسسه ملل

ستاد کرونا مصوب کند طرح ترافیک را لغو می کنیم

انتخابات 98 در کرمان با کمترین اعتراضات تایید شد

هاشمی: مهمترین مساله در مدیریت بحران تهران تامین منابع مالی است

اجرای طرح مناسب سازی و شاداب سازی مدارس در منطقه 7

3 سناریو برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید

حناچی: آمادگی در برابر زلزله باید جایگزین ترس از آن شود

مشاهده 28 مورد لاشه لاک پشت در سواحل شهرستان جاسک

هم‌سویی نمایندگان با سازمان محیط زیست

هزینه مردن؛ از کفن تا دفن

هزینه کفن و دفن در بهشت زهرای تهران چقدر است

بیماران کرونایی تا 10 روز ناقل ویروس هستند/دردهای عضلانی بدون دلیل را جدی بگیرید

نجار: پدهای بالگرد تهران ساماندهی شود

از سینا مهراد تا ریحانه پارسا: فراز و فرود ستاره های جوان تلویزیون + عکس

پزشکی قانونی قلعه گنج افتتاح شد

65 درصد مالیات استان کرمان از سوی شرکت های بزرگ پرداخت می‌شود

کرونا، درآمدهای «شهر آفتاب» را تا 80 درصد کاهش داد

تحقق عدالت مالیاتی یک ضرورت اقتصادی و اجتماعی است

سازمان تبلیغات: محرم را مثل سابق برگزار نمی‌ کنیم

روحانی: بر نظارت جدی بر قیمت‌ ها تاکید می‌ کنم

شهر تهران و سلامت خادمانش؛ ارتباطی دوسویه

مدیرکل استاندارد: 902 گواهینامه صادراتی در کرمان صادر شد