کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیر مخابرات کرمان:عقب ماندگی زیرساخت های ارتباطی جبران می شود گفتگو

مدیر مخابرات کرمان:عقب ماندگی زیرساخت های ارتباطی جبران می شود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - مدیر مخابرات منطقه کرمان با اشاره به فعالیت های انجام شده در شبکه ارتباطی گفت: شرکت مخابرات با مشارکت وزارت ارتباطات عقب ماندگی در شبکه زیرساخت ارتباطی این استان را جبران می کند.
  سید رهام حسینی در جمع خبرنگاران افزود: توسعه شبکه ارتباطی استان کرمان نسبت به استان های دیگر به علت پهناوری استان و محدودیت های سال های گذشته دچار عقب ماندگی شده و در این زمینه پهنای باند طی یک سال گذشته در برخی مسیرهای ارتباطی بیش از 2 یا سه برابر شده است.
وی با اشاره به مصوبات سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان کرمان اظهار داشت: توسعه ارتباطی 58 سایت روستایی کم برخوردار و فاقد ارتباطات در حوزه مخابرات بوده که از این میزان 15 محل راه اندازی، هفت مورد در حال راه اندازی و 6 مورد مشکل برق دارد و اجرای مابقی در برنامه قرار دارند.
مدیر مخابرات منطقه کرمان گفت: برای رفع مشکلات ارتباطی استان کرمان نیاز به توسعه پهنای باند شهرهای اصلی به اضافه شهرهای تابعه استان وجود داشت لذا برنامه ریزی و توسعه فیبر نوری بین شهری استان در دستور کار شرکت مخابرات استان قرار گرفت و 250 کیلومتر فیبرنوری ترکیبی برای توسعه استان خریداری شده است.
وی عنوان کرد: با همکاری و هماهنگی شرکت ارتباطات زیرساخت برای توسعه افزایش پهنای باند مسیر کرمان - بم فیبر نوری و پهنای مورد نیاز شهر بم را توسعه دادیم.
حسینی گفت: پهنای باند شهرستان های همجوار جیرفت و کهنوج از 10 به 30 گیگابیت و محور بم – جیرفت را از 10 به 15 گیگابیت افزایش دادیم.
وی با بیان اینکه منطقه جنوب به شاخص های مخابراتی نیاز داشت بیان کرد: شرکت مخابرات اقدام بزرگی در این منطقه انجام داد که موجب شد شاخص های مخابراتی جنوب کرمان به شاخص های مطلوب کشوری نزدیک شود.
مدیر مخابرات منطقه کرمان افزود: فیبر نوری اورژانس و مرکز بهداشت فاریاب، 12 طرح برای دادگستری که از این میزان 6 مورد به اتمام رسیده، 12 پروژه برای آب منطقه ای استان در یکسال گذشته به اتمام رسیده یا در در مراحل اجرایی قرار دارند.
وی تاکید کرد: عملیات اجرایی پروژه FTTH فیبر نوری در شهرستان های کرمان، زرند، سیرجان و رفسنجان از یکسال گذشته آغاز و اکنون به بهره برداری رسیده است و در حوزه تعداد مشترکان FTTH کرمان مقام دوم را بین استان ها نسبت به برنامه کسب کرده است.
حسینی عنوان کرد: توسعه مخابراتی استان کرمان به سمت جایگزینی فیبر نوری به جای کابل های مسی پیش می رود که موجب کاهش هزینه در اجرا و بهره برداری با تکنولوژی جدید می شود.
وی ادامه داد: رویکرد مخابرات به سمت توسعه پروژه FTTH با پهنای باند بیش از 50 مگابیت است و در این راستا از مجموع 15 پروژه برای شورای حل اختلاف 12 مورد اجرا شده است.
مدیر مخابرات منطقه کرمان افزود: 76 مورد از مجموع 104 پروژه وای فای استان کرمان اجرایی شده و مابقی در دست اجرا است و مشکل ارتباطی برخی نقاط که مشکل واگذاری پهنای باند از طریق کابل مسی دارند از طریق وای فای رفع می شود.
وی گفت: ایستگاه های برخی از مناطق روستایی مورد سرقت قرار گرفتند که این مناطق از طریق سیم کارت های موبایلی به شبکه همراه اول متصل می شوند.
حسینی ادامه داد: اینترنت 2 جی مناطق روستایی توسط شرکت مخابرات در حال ارتقا به نسل سوم و چهارم اینترنت همراه است.
وی گفت: در توسعه پهنای باند مسیر ارتباطی کرمان به رفسنجان از 10 به 20 گیگ و رفسنجان به شهربابک از 2.5 به 10 گیگابیت افزایش یافته است.
مدیر مخابرات منطقه کرمان ادامه داد: محور شهربابک – انار طی یکسال گذشته از 64 مگابیت به 2.5 گیگ و افزایش ظرفیت پهنای باند کرمان - زرند از 10 به 20 گیگابیت ارتقاء یافته است.
وی با بیان اینکه توسعه ارتباطی استان کرمان طی چند پروژه در دست اقدام است گفت: توسعه ارتباطی در 42 نقطه از نیازهای اصلی استان است که به زودی در این مناطق راه اندازی می شود و پهنای باند استان کرمان طی این پروژه ها در سال های آینده تضمین شود.
وی افزود: 225 تکنولوژی نسل دوم به نسل سوم و چهارم اینترنت همراه در فاز هفت ارتباطات سیار استان کرمان اجرا می شود و در فاز 7.5 نیز تعداد 120 تکنولوژی راه اندازی می شود که اینک در مرحله نخست بهره برداری قرار دارند.
حسینی یادآورشد: 320 سایت Gsm روستایی در 2 بخش شمال و جنوبی تا پایان خرداد ماه به 2 جی همراه اول تبدیل خواهند شد.
وی اضافه کرد: تجهیزات همراه اول در استان کرمان در حال توسعه و متناسب با تغییرات تکنولوژی روز دنیا به پیش رود.
حسینی با اشاره به وضعیت پوشش ارتباطی جاده های استان کرمان گفت: بیش از 99 درصد از راه های بین شهرستان ها اینک دارای پوشش ارتباطی هستند و نقطه هایی کوتاه مشکلاتی وجود دارد که از نظر هزینه برای اپراتور به صرفه نیست که این امر نیز برای پوشش ارتباطی در حال بررسی است.
مدیر مخابرات منطقه کرمان تصریح کرد: نقاط اصلی و فرعی بدون پوشش ارتباطی از طریق استانداری کرمان مشخص می شوند و در اختیار مخابرات گذاشته می شود و در این مناطق نیز از طریق رومینگ با همکاری ایرانسل پوشش ارتباطی برقرار خواهد شد.
** 2 میلیون و 700 هزار نفر از مردم کرمان مشترک همراه اول هستند
وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تبریک ولادت امام حسن مجتبی، ماه مبارک رمضان و روز ارتباطات و روابط عمومی گفت: تعداد 940 هزار شماره تلفن منصوبه اکنون در استان کرمان وجود دارد که 862 هزار مورد از این میزان اکنون فعال و مشغول به کار هستند.
حسینی افزود: تجهیزات دیتا 200 هزار پورت پرسرعت منصوبه در استان کرمان وجود دارد که از این میزان اکنون تعداد 123 هزار مشترک ADSL دایر هستند و تعداد پورت های پرسرعت سازمان ها در حال حاضر پنج هزار و 233 مورد است.
وی اضافه کرد: تعداد مشترکان منصوبه تلفن همراه استان کرمان بیش از 2 میلیون و 700 هزار مشترک بوده است که از این میزان 2 میلیون و 50 هزار تلفن همراه فعال هستند.
مدیر مخابرات منطقه کرمان با بیان اینکه در مجموع بیش از چهار هزار و 300 کیلومتر شبکه فیبر نوری در استان وجود دارد گفت: یکهزار و 336 کیلومتر شبکه بین شهری و یکهزار و 550 کیلومتر درون شهری و یکهزار و 400 کیلومتر شبکه فیبر نوری روستایی در استان کرمان وجود دارد.
وی ادامه داد: در حوزه فعالیت مخابرات منطقه کرمان، تعداد چهار هزار و 830 روستای دارای ارتباط، سه هزار و 962 روستا تحت پوشش همراه اول و سه هزار و 650 روستا دارای تلفن خانگی هستند.
حسینی افزود: در پروژه دیتا از ابتدا تا پایان سال 97 به میزان 90 درصد اطلاعات پورت پرسرعت برای ادارات تکمیل شد و توسعه پورت پرسرعت 60 درصد انجام شده است.
وی گفت: طی مدت یاد شده تعداد 106 پروژه در راستای توسعه و بهینه سازی شبکه اصلی دیتا و 36 طرح متفرقه در استان داشتیم.
**ایستگاه های همراه اول زیانی برای مردم ندارند
مدیر مخابرات منطقه کرمان عنوان کرد: ارتباطات استان کرمان نیاز به توسعه دارد و متاسفانه به علت تبلیغات سوء در تشعشعات موبایلی مردم مانع نصب ایستگاه ها در اماکن شخصی و ادارات می شوند.
وی ادامه داد: هیچ سازمان و مرکز رسمی ضرر و زیاندهی آنتن های ارتباطی را برای افراد در معرض آن تایید نکرده است.
حسینی گفت: مردم نسبت به ایستگاه های ارتباطی نظر منفی نداشته باشند زیرا نقاطی که بیشترین آنتن را دارند کمترین زیان را برای مردم دارد.
وی در بخش دیگری بیان کرد: افراد می توانند با شماره گیری ستاره 800 مربع پیامک های تبلیغی و خدمات ارزش افزوده را قطع کنند.
حسینی با اشاره به مشکلات 34 نفر نیروی قرارداری شرکت مخابرات برای بازگشت به کار گفت: مشکل نیروهای انسانی به صورت جدی پیگیری می شود و این افراد برای مذاکره حضوری دعوت شدند اما حاضر به مذاکره نیستند.
مدیر مخابرات منطقه کرمان افزود: قراداد شرکت مخابرات با هواوی لغو شده زیرا در راستای رونق تولید از تجهیزات تولیدی داخل کشور استفاده می شود و 42 نقطه استان کرمان نیز با تجهیزات داخلی توسعه ارتباطی می یابند.
وی اضافه کرد: سامانه 118 در سه شهرستان کرمان، رفسنجان و سیرجان سرویس می دهد و افراد فعال در این سامانه به صورت تمام وقت مشغول خدمات رسانی به مردم استان هستند و به صورت لحظه ای رصد می شوند.
27 اردیبهشت ماه به نام روز جهانی مخابرات، ارتباطات و روابط عمومی نام گذاری شده است.
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

هوشیاری ماموران محیط زیست کرمان یک کارگر را جان دوباره بخشید

آبرسانی به 37 روستای استان کرمان در هفته دولت

توقیف خودروهای فاقدگواهی بهداشتی دامپزشکی در در محورهای خروجی استان

افزون بر 58 هزار دانش آموز کرمانی سنجش شدند

110 میلیون تومان کالای قاچاق در سیرجان کشف شد

مسکن مهر تصمیم خوبی بود، اما اشتباه در اجرا داشت/آغاز اجرای طرح اقدام ملی مسکن در کرمان

فضای سبز شهر کرمان توسعه می یابد

استقرار 4 موکب برای پذیرایی از زائران خارجی اربعین در کرمان

پیش‌بینی سرمایه‌گذاری خارجی 5 میلیارد دلاری در استان کرمان در سال‌جاری

پیش‌بینی رسیدن صادرات استان به یک میلیارد دلار

آتش قلیان یک واحد مسکونی را در کرمان به آتش کشاند

رونمایی از دوربین امداد چاه احداث شده توسط آتش‌نشانان رفسنجان

52 میلیاردریال صرف رفع نقاط حادثه‌خیز جنوب کرمان می‌شود

40 درصد شهر ریگان برای گازرسانی لوله‌گذاری شد

زیباسازی فضای سبز شهر کرمان در حال انجام است

برگزاری 17 مانور/افزایش شیرهای هیدرانت شهر کرمان به 141 مورد

تغییر رویکردآتش نشانی از مقابله ای به پیشگیری/4000عملیات انجام شد

برگزاری هفدهمین همایش"سنگرسازان بی سنگر"

فضای سبز کرمان توسعه یافت

خیران کرمانی 40 میلیارد تومان به آموزش و پرورش کمک کردند

69 کلاس درس جدید تحویل آموزش و پرورش سیرجان شد

عدم استفاده پزشکان از کارتخوان از ابتدای مهرماه جرم است/15 صنف دیگر در انتظار

45‌میلیون مترمکعب‌ آب‌کشاورزی در رفسنجان صرفه‌جویی شد

5587 نفر در کرمان به دلیل دودی بودن شیشه خودرو جریمه شدند

مصون‌سازی خانواده‌ها نقش موثری در پیشگیری اعتیاد دارد

2 روز خاکی برای مردم شرق استان کرمان

1420 تابلو و علامت جاده‌ای در جنوب کرمان به سرقت رفت

60 هزار لیتر سوخت قاچاق در ریگان کشف شد/دستگیری 3 متهم

شهر نو پای «علی آباد» نیازمند توجه ویژه مسئولان

مشکلات 52 خانواده محروم کرمان در طرح مدیران یاور بر طرف شد

کتابهای بریل و صوتی برای نابینایان در قزوین تولید و چاپ می شود

کلاهبرداران اینترنتی در کمین خریداران لوازم‌التحریر هستند

شهروندان در خرید آنلاین حتما از فروشگاه‌های دارای نماد اعتماد الکترونیکی خرید کنند

کلاه‌برداران اینترنتی در کمین خریداران لوازم‌التحریر هستند

کشف کالای قاچاق به ارزش 8 میلیارد ریال در رفسنجان

ماتم کشاورزان رابُری در جشن گردو

وسایل بازی کودکان در بوستان‌های کرمان ایمن سازی شد

در 24 ساعت گذشته 69 مصدوم و 8 کشته

کشف سرقت ها در ارزوئیه کرمان 135 درصد افزایش یافت

وزش باد نسبتاً شدید و گرد و خاک در شرق استان کرمان

«مونسان» با رای بالای نمایندگان مجلس راهی وزارت میراث فرهنگی می‌شود

15 واحد صنفی بدون مجوز در جیرفت پلمب شد

آخرین وضعیت کمک های امدادی کرمان به استان های سیل زده تشریح شد

3میلیارد تومان پروژه آبخیزداری در رفسنجان افتتاح وکلنگ زنی می شود

8 هزار و 800 حادثه در رفسنجان و انار رخ داد

12 هکتار از اراضی حاشیه شهر کرمان رفع تصرف شد

همه کودکان کار و خیابانی کرمان اتباع افغان بودند

9 کیلوگرم هروئین در قلعه گنج کشف شد

اتمام عملیات مرمت باغ کلانتر کرمان تا اوایل سال 99

کرمان در گرم ترین ساعات امروز به حدود 34 درجه سانتی‌گراد خواهد رسید