کرمان رصد

آخرين مطالب

69 درصد پرونده های قلعه گنج به سازش ختم شد اجتماعي

69 درصد پرونده های قلعه گنج به سازش ختم شد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - جیرفت - دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قلعه گنج گفت: 69 درصد از پرونده های وارده و قابل سازش به شعب شوراهای حل اختلاف شهرستان قلعه گنج، با صلح و سازش به سرانجام رسیده است.
سجاد افشارمنش روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تلاش برای ایجاد و ترویج فرهنگ صلح و سازش در اولویت کار دستگاه قضایی در سال جاری قرار دارد و در این رابطه از تمام ظرفیت ها به ویژه ظرفیت خود مردم، روحانیت و سران طوایف استفاده خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه در زمینه شاخص های امنیتی در وضعیت مناسبی قرار داریم، تصریح کرد: در کنار تلاش های شبانه روزی دستگاه های انتظامی، امنیتی و اطلاعاتی، این مردم هستند که نقش اصلی تامین امنیت را ایفا می کنند.
افشارمنش در تشریح عملکرد یکساله شوراهای حل اختلاف قلعه گنج گفت: در این مدت شعب شوراهای حل اختلاف شهرستان قلعه گنج 981 پرونده را مورد رسیدگی قرار داده اند.
وی تعداد شوراهای حل اختلاف حوزه قضایی قلعه گنج را پنج مورد اعلام کرد و افزود: از این تعداد یک شعبه رایی ،2 شعبه صلحی و 2شعبه روستایی است.
افشارمنش تعداد اعضای اصلی و علی البدل و دبیران شوراهای حل اختلاف حوزه قضایی قلعه گنج را 40 نفر اعلام کرد و گفت: 2 نفر از مقامات قضایی نیز در شعب شوراهای حل اختلاف قلعه گنج در حال خدمت هستند.
دادستان قلعه گنج همچنین در خصوص درصد پرونده های مصالحه شده حقوقی و کیفری نسبت به همه پرونده های مختومه و پرونده های قابل مصالحه گفت: درصد کل مصالحه نسبت به پرونده های قابل سازش 69 درصد بوده است.
قلعه گنج در 450کیلومتری جنوب کرمان قرار دارد.
7450/7429/ 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield