کرمان رصد

آخرين مطالب

رییس اتاق بازرگانی استان کرمان:

باید تمام فعالیت‌های اجرایی بانک‌ها علیه واحدهای تولیدی متوقف شود/نیروگاه‌های خورشیدی دیگر توجیه اقتصادی ندارند اقتصادي

باید تمام فعالیت‌های اجرایی بانک‌ها علیه واحدهای تولیدی متوقف شود/نیروگاه‌های خورشیدی دیگر توجیه اقتصادی ندارند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاه به اینکه باید در شرایط جنگ اقتصادی آرایش جنگی بگیریم، بیان کرد: در شرایط کنونی باید تمام فعالیت های اجرایی بانک ها(اعم از ممنوع الخروجی، مسدود کردن حساب ها و ...) علیه واحدهای تولیدی متوقف شود.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "سیدمهدی طبیب زاده" صبح امروز 26 اردیبهشت ماه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان با اشاره به نامگذاری سال 98 بعنوان سال «رونق تولید» از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد: در اتاق بازرگانی استان و کشور سعی شده تمامی جلسات سال، در رابطه با «رونق تولید» تنظیم شود و امیدواریم به طور جدی به این مسئله پرداخته شود زیرا اکنون کشور از مشکلات فراوانی رنج می برد و «رونق تولید» می تواند موجب کاهش تورم و ایجاد شغل در کشور و استان گردد و باید هر سه قوه به این مسائل توجه کنند.
وی افزود: «رونق تولید» کلید حل بسیاری از مشکلات است و اشتغال، رفاه، صادرات و ... با رونق تولید شتاب می گیرد و باید ببینیم سازمان های مختلف در این راستا چه برنامه ریزی و تمهیداتی اندیشیده اند؟
طبیب زاده تصریح کرد: در استان کرمان بخش خصوصی، دولت، نمایندگان مجلس و قوه قضائیه عزم جزم در این راستا دارند تا به تحقق شعار سال کمک کنند و استاندار شبانه روز و با تمام وجود در این زمینه پیگیری دارد.
رییس اتاق بازرگانی استان کرمان با اشاه به اینکه باید در شرایط جنگ اقتصادی آرایش جنگی بگیریم، بیان کرد: در شرایط کنونی باید تمام فعالیت های اجرایی بانک ها(اعم از ممنوع الخروجی، مسدود کردن حساب ها و ...) علیه واحدهای تولیدی متوقف شود. تامین اجتماعی باید در سال جاری تفاوت معناداری با سال گذشته داشته و مالیات نباید به تولید فشار بیاورد.
وی با بیان اینکه بخش خصوصی همواره نگران تغییر مکرر قوانین و مقررات بوده و این موضوع یکی از دغدغه های اصلی ماست خاطر نشان کرد: متاسفانه همواره شاهد هستیم که بخشنامه های متناقضی در کشور صادر می شود که همین امر سبب گردیده عرصه بر بخش خصوصی سخت تر از گذشته شود. این در حالی است که حمایت از مصرف کننده لازم و واجب است اما حمایت از این قشر نباید به تولید فشار بیاورد و باید به تولید هم توجه کرد.
طبیب زاده با اشاره به اینکه تصمیم گیری های شتابزده به مشکلات دامن می زند، افزود: صادرکنندگان نگران هستند با کوچک ترین مسئله ای جلوی صادرات گرفته شود.
رییس اتاق بازرگانی استان کرمان در ادامه با اشاره به وضعیت نیروگاه های خورشیدی که با مشکل مواجه هستند، گفت: مشکل انرژی خورشیدی مشکل بخش خصوصی و دولت نیست و به دلیل افزایش قیمت تجهیزات اجرای پروژه 25 میلیونی به 50 میلیون تومان رسیده در حالی که قیمت خرید برق ثابت است و کدام عقل سالمی این کار را انجام می دهد و به این ترتیب هیچ نیروگاهی در بخش بادی، فسیلی و خورشیدی توجیه ندارد.
وی با اشاره به اینکه همه نیروگاه های بخش خصوصی دچار زیان شده اند، اظهار کرد: نگرانی داریم در پیک مصرف امسال بسیاری از نیروگاه های کشور نتوانند تولید برق لازم را داشته باشند و تا زمانی که اصلاح تعرفه های برق اصلاح نشود، نیروگاه خورشیدی توجیه ندارد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield