کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیر عامل ستاد دیه استان خبر داد:

وجود 269 زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان اجتماعي

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - مدیر عامل ستاد دیه استان کرمان با اشاره به تعداد زندانیان جرایم غیرعمد استان کرمان، بیان کرد: 269 زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان کرمان هستند که برای آزادی آنها به 8 میلیارد و 625 میلیون تومان اعتبار نیاز داریم.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "حجت‌اله موسوی‌قوام" پیش از ظهر امروز 26 اردیبهشت‌ماه در مراسم تجلیل از خیرین جشن گلریزان اندرزگاه نسوان در سال 97 گفت: در ماه رمضان سال گذشته به مدت 5 شب جشن گلریزان را با حضور اقشار مختلف برگزار کردیم که گلریزان یک شب، متعلق به خیرین بانوان استان کرمان بود.
وی با اشاره به جشن گلریزان سال گذشته که توسط بانوان استان برگزار شد، عنوان کرد: در سال گذشته 7 محکوم جرایم غیرعمد نسوان در استان داشتیم که با همت خیرین برگزار کننده جشن گلریزان، 200 میلیون تومان جمع‌آوری و خوشبختانه توانستیم هر 7 نفر محکوم شده جرایم غیرعمد را آزاد کنیم.
مدیر عامل ستاد دیه استان کرمان با بیان این مطلب که در سال جاری با همکاری اداره کل زندان‌ها و استانداری کرمان نیز یک شب از گلریزان را بانوان برگزار خواهند کرد، اظهار کرد: در حال حاضر 7 زندانی غیرعمد نسوان داریم که به 335 میلیون تومان اعتبار نیاز داریم تا بتوانیم زمینه آزادی این بانوان را فراهم کنیم.
موسوی قوام با اشاره به تعداد زندانیان جرایم غیرعمد استان کرمان، بیان کرد: 269 زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان کرمان هستند که برای آزادی آنها به 8 میلیارد و 625 میلیون تومان اعتبار نیاز داریم.
براساس این گزارش، "رمضان امیری" مدیر کل اداره زندان‌های استان کرمان نیز با اشاره به خیراندیشی بانوان گفت: در جشن گلریزان سال گذشته، بانوان آورده بیشتری نسبت به آقایان داشت.
وی زمینه‌سازی آزادی زندانیان جرایم غیرعمد را با ارزش و خیرین را قهرمانان این مرز و بوم دانست و بیان کرد: تجربه و سبقه نشان داده که آزادی زندانیان جرایم غیرعمد باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی شده و از پاشیدن کانون های گرم خانواده‌ جلوگیری می‌کند که همین نکات نشان از توجه ویژه به موضوع آزادسازی و نگاه ویژه به برگزاری جشن های گلریزان است.
مدیر کل اداره زندان‌های استان کرمان با اشاره به مسایل اقتصادی اظهار کرد: علی رغم به وجود آمدن نوسانات و مشکلات اقتصادی طی سال‌ گذشته و جاری در کشور، اما همچنان در این ماه‌های اخیر شاهد هستیم که خیران مثل گذشته در میدان کمک‌رسانی بوده و حتی این موضوع نسبت به سال گذشته نیز آمار بهتری را داشته که امیدواریم امسال زمینه آزادی همه زندانیان جرایم غیرعمد در استان را با همکاری خیرین فراهم کنیم
به گزارش ایسنا،مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان نیز در مراسم تجلیل از خیرین جشن گلریزان اندرزگاه نسوان در سال 97 ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت خدیجه (س) گفت: حضرت خدیجه(س) به عنوان یک خیری که باعث تعالی اسلام و یاری رسان اسلام بود همواره الگویی برای بانوان بوده و خواهد بود.
وی بیان کرد: 4 سال با همکاری ستاد دیه و اداره کل زندان‌های استان کرمان با همت خیرین در راستای حمایت بانوان و جوانان زندانی گام برداشته‌ایم.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان جای مادر را در کانون مقدس خانواده دانست و اظهار کرد: تاکنون 3 جوانی که محکوم به اعدام بودند با حمایت خیرین(بیش از 500 میلیون تومان برای آزادی آنها خیرین کمک کردند)، نجات دادیم و در سال گذشته نیز توانستیم با کمک خیرین 7 بانویی که محکومیت جرایم غیرعمد داشتند را آزاد کنیم
وی تصریح کرد: در سال گذشته دانشجویان دانشگاه های سراسر استان کرمان با برپایی بازارچه‌ای در دانشگاه شهید باهنر کرمان، درآمد حاصله از فروش محصولات خود را در جشن گلریزانی که برای آزادی زندانیان برپا شده بود؛ تقدیم کردند.
به گزارش ایسنا، در این مراسم از خیرینی که در سال گذشته با ستاد دیه و اداره کل زندان‌های استان کرمان همکاری و تعامل داشتند، تقدیر و تشکر شد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield