کرمان رصد

آخرين مطالب

ماجرای فیلم منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر انتقال راحت مواد مخدر در کهنوج چی بود؟ اجتماعي

ماجرای فیلم منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر انتقال راحت مواد مخدر در کهنوج چی بود؟
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کهنوج ضمن تکذیب انشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر انتقال راحت مواد مخدر در سطح شهر کهنوج گفت: این فیلم مربوط به درگیری مسلحانه ماموران (ضابط قضایی) با قاچاقچیان مسلح مواد مخدر بوده است.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "مجید سیمی" در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در مورخه 24 اردیبهشت سال جاری طی هماهنگی ماموران با مقام قضایی مبنی ضربه به یکی از باندهای قاچاق مواد مخدر ،دستورات قضایی لازم در این رابطه صادر گردید و بلافاصله اقدامات اطلاعاتی در راستای ضربه به این باند مواد مخدر در دستور کار قرار گرفت و پس از یک تعقیب و گریز مسلحانه و با شلیک تیر از سوی ماموران، خودروی (پراید سفید) حامل 220کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک متوقف و در این رابطه یک قاچاقچی مواد مخدر بازداشت می شود.
وی عنوان کرد: پس از این عملیات و در هنگامی که ماموران در حال جابجایی مواد مکشوفه از خودروی متهم و انتقال این محموله به سوی خودروی سازمانی جهت ارسال به انبار پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان کهنوج بودند، متاسفانه فردی اقدام به فیلم برداری به صورت مخفیانه از این عملیات نموده و در سطح گسترده ای در فضای مجازی منتشر می نماید.
سیمی یادآور شد:باتوجه به شرایط خاص منطقه و الزامات کار و مبارزه بی امان با سوداگران مرگ، ماموران اقدام به استفاده از البسه بومی منطقه یعنی لباس بلوچی نموده که متاسفانه برخی با مشاهده این فیلم به اشتباه این افراد را قاچاقچی مسلح مواد مخدر پنداشته بودند.
دادستان کهنوج گفت: پس از انتشار این کلیپ در فضای مجازی بلافاصله عامل تصویر برداری که اقدام به صداگذاری و بیان مطالبی خلاف واقع مبنی بر آزاد بودن اشرار مسلح در سطح شهر و تلاش در جهت عادی جلوه نشان دادن این امر نموده بود توسط پلیس فتای شهرستان کهنوج دستگیر شد.
وی با اعلام اینکه متهم پس از بازجویی های اولیه به اتهام تشویش اذهان عمومی ونشر اکاذیب از طریق سامانه های رایانه ای تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است و در حال حاضر با قرار مناسب روانه زندان شده است افزود: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی)و دستورات اکید ریاست قوه قضائیه مبنی بر رصد و کنترل فضای مجازی ،با برهم زنندگان نظم عمومی در فضای مجازی با قاطعیت برخورد خواهد شد.
سیمی بیان کرد: خوشبختانه طی اقدامات موثری که طی چند سال گذشته از سوی دستگاه های قضائی، اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی شهرستان در راستای مبارزه با باندهای کلان مواد مخدر صورت پذیرفته است، این شهرستان بیشترین کشفیات مواد مخدر را در استان کرمان به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به اینکه انتشار چنین مطالب کذبی هیچ تاثیری بر اراده و عملکرد مسئولان قضائی ، امنیتی و انتظامی شهرستان کهنوج در امر مبارزه با این پدیده شوم نخواهد گذاشت،افزود:کما فی السابق مبارزه با مواد مخدر ادامه خواهد یافت و هر روز عرصه را بر سوداگران مرگ تنگ تر خواهیم نمود
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield