کرمان رصد

آخرين مطالب

آمار قتل در جیرفت 76 درصد کاهش یافت/ کاهش 23 درصدی جمعیت زندانیان اجتماعي

آمار قتل در جیرفت 76 درصد کاهش یافت/ کاهش 23 درصدی جمعیت زندانیان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد- حسین سلامی صبح چهارشنبه در جلسه ویدئو کنفرانس با رئیس کل دادگستری استان کرمان که در محل زندان جیرفت برگزار شد، اظهار داشت: خوشبختانه با اقدامات پیشگیرانه که صورت پذیرفته است و همچنین رونق بخش کشاورزی در سال 97 نسبت به سال ماقبل آن جرایم خشنی از قبیل قتل 76 درصد در جیرفت کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: با توجه به تأکیدات آیت الله رئیسی، ریاست قوه قضائیه و در راستای سیاست‌های حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها از ابتدای سال جاری تا کنون شاهد کاهش 20 درصدی ورودی به زندان جیرفت نیز هستیم.

سلامی با بیان اینکه 59 درصد زندانیان جیرفت دارای جرایم مواد مخدر هستند، عنوان کرد: جرایم مواد مخدر، سرقت، جرایم علیه اشخاص، محکومیت‌های مالی و سایر جرایم در صدر جرایمی هستند که زندانیان مرتکب شده‌اند.

دادستان جیرفت عنوان کرد: 94 درصد مددجویان زندان جیرفت مرد و مابقی (6 درصد) خانم هستند که از این بین 68 درصد آنها متأهل و عمدتاً (82 درصد) دارای فرزند هستند.

وی با اشاره به اینکه 67 درصد افرادی که در زندان در حال تحمل حبس هستند فاقد سابقه کیفری هستند، عنوان کرد: تنها 8 درصد زندانیان دارای تحصیلات دانشگاهی بوده و 26 درصد دیپلم و مابقی زیر دیپلم هستند.

دادستان جیرفت اعلام کرد: گروه سنی 26 تا 32 سال با 30 درصد بیشترین حجم زندانیان و گروه سنی بالای 60 سال با یک درصد کمترین میزان را از لحاظ عددی به خود اختصاص داده‌اند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield