کرمان رصد

آخرين مطالب

شهردار کرمان:

هتل بام کرمان در حریم هیچ اثری نیست/ لزوم بازنگری طرح جامع حمل و نقل شهر کرمان اجتماعي

هتل بام کرمان در حریم هیچ اثری نیست/ لزوم بازنگری طرح جامع حمل و نقل شهر کرمان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - شهردار کرمان در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره اجرای پروژه قطار شهری یا تراموا در کرمان که پیش از این وعده مطالعه آنها داده شده، گفت: انتخاب سیستم حمل و نقل هر شهر باید براساس طرح جامع حمل و نقل صورت بگیرد و طرح جامع حمل و نقل کرمان نیاز به بازنگری دارد.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "سیدمهران عالم‌زاده" عصر امروز 24 اردیبهشت ماه در نشست خبری درباره وضعیت پرداخت حقوق کارکنان شهرداری کرمان اظهار کرد: پرداخت حقوق نیروهای رسمی و قراردادی شهرداری به روز است و در زمینه نیروهای شرکتی، پرداخت دو ماه حقوق به عهده شرکت هاست و باید حقوق دو ماه را جلوتر از شهرداری پرداخت کنند و با توجه به این مسئله و پرداختی ها، ما یک ماه از شرکت ها جلو هستیم.
وی درباره تقاطع های غیرهمسطح شهر افزود: سه پروژه از تقاطع ها در طرح جامع دیده نشده بود و بعد از تصویب در کمیسیون ماده 5 قرار شد که در طرح تفصیلی لحاظ شود.
عالم زاده درباره مکان جدید شورای شهر کرمان بیان کرد: مشخص کردن مکان شورا به عهده شورا است و آنها باید انتخاب کنند. آنچه که بنده می توانم بگویم این است که میدان شورا در حال طراحی برای تبدیل به پیاده راه است و برگزاری رویدادهای فرهنگی هنری برای خانه شهر دیده می شود.
شهردار کرمان گفت: خانه هنرمندان به عنوان نخستین جایگاه واجد شرایط واگذاری خانه شهر است و اینکه در آن چه فعالیتی انجام شود باید مشاور نظر بدهد اما بحثی که مطرح است این است که بخش عمده به کافه گالری اختصاص می یابد.
وی در بخش دیگری از سخنانش درباره پروژه هتل بام کرمان تصریح کرد: این پروژه در دوره شورای قبل مصوبه و از میراث فرهنگی مجوز گرفته است و در حریم هیچ اثر ملی نیست.
عالم‌زاده با اشاره به اینکه این پروژه موافقت اصولی هتل را دریافت کرده، افزود: شهرداری مجوز را گرفته و کار دارد انجام می شود. نمی توان سلیقه ای برخورد کرد و اگر هم میراث تخلفی کرده مقصر خودش است.
وی درباره فعالیت های فرهنگی شهرداری کرمان اظهار کرد: برای کار فرهنگی نیاز به ابزاری برای انتقال موارد مورد نظر داریم و به این منظور راه اندازی شوراهای اجتماعی محله را پیگیری می کنیم که می توان از ظرفیت اجتماعی محله برای فرهنگسازی استفاده کرد و ایجاد شبکه شهروندی اقدام دیگر حوزه فرهنگی شهرداری کرمان است.
شهردار کرمان در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره اجرای پروژه قطار شهری یا تراموا در کرمان که پیش از این وعده مطالعه آنها داده شده، گفت: انتخاب سیستم حمل و نقل هر شهر باید براساس طرح جامع حمل و نقل صورت بگیرد و طرح جامع حمل و نقل کرمان نیاز به بازنگری دارد.
وی افزود: در زمینه اجرای تراموا لازم است از سوی مشاور طرح پیشنهاد داده و در شورای عالی ترافیک کشور تصویب شود و طرح قبلی که سیستم "بی آر تی" را پیشنهاد می دهد، بازنگری شود زیرا بی آر تی آلودگی دارد و با توجه به بافت شهر کرمان سیستم جذابی نیست.
عالم‌زاده اظهار کرد: در صورتی که مشاور به این نتیجه برسد و تراموا را پیشنهاد بدهد؛ طرفیت شرکت های داخلی و خارجی برای انجام کار وجود دارد و در صورتی که به نتیجه برسیم، به مردم اطلاع رسانی خواهیم کرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: زیرساخت فیبر نوری در شهر کرمان بسیار ضعیف است و دو مرحله فراخوان برای سرمایه گذاری دادیم که با افزایش نرخ دلار و به هم خوردن معادلات اقتصادی بازار، هزینه چند برابر و موجب به حداقل رسیدن انگیزه سرمایه گذاری شد.
شهردار کرمان اظهار کرد: لازمه رسیدن به یک شهر مجازی ساختار نرم افزاری است که باید ابتدا در شهرداری این اتفاق بیفتد و متاسفانه برای تغییر یک نرم افزار حوزه شهرسازی در شهرداری کرمان هنوز از هفت خان رستم رد نشده ایم.
وی افزود: امیدواریم ممیزی اصناف و املاک شهر کرمان تا پایان سال انجام شود و مردم بتوانند فعالیت های مربوط به این حوزه را از منازلشان دنبال کنند.
عالم‌زاده تصریح کرد: عدالت محوری در چهار منطقه شهرداری در دستور کار است و به عنوان مثال پارک گردشگری که شاید بزرگ ترین پارک انحصاری در ایران باشد، در منطقه چهار شهری کرمان اجرا می شود.
وی در ادامه درباره نارون های بلوار جمهوری کرمان اظهار کرد: هر درختی طول عمری دارد و درختی که پیر بشود، دچار آفت های مختلفی می شود که جلسات متعدد با دکترین های فضای سبز برگزار و به این نتیجه رسیده بودند درختان این خیابان سربرداری و جوان سازی بشود که این کار را دنبال می کنیم.
شهردار کرمان با اشاره به نیاز معابر بسیاری به آسفالت افزود: به دلیل اینکه خرید در این زمینه نقدی و از بورس است و اعتبار ما بیشتر برای پرداخت حقوق می رود، در این حوزه کمبودهایی وجود دارد.
وی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: پارکی در منطقه سه شهر کرمان در حال احداث است که به عنوان پارک خبرنگار نامگذاری خواهد شد و طی دو تا سه ماه آینده افتتاح می شود.
شهردار کرمان درباره وضعیت اتوبوس های حمل و نقل عمومی بیان کرد: 70 اتوبوس متعلق به شهرداری و 80 مربوط به بخش خصوصی است که در سال گذشته 23 دستگاه اورهال شد که 13 دستگاه در سطح شهر فعالیت می کند و به زودی 10 دستگاه با تامین لاستیک به شهر می آید.
وی با اشاره به اینکه ناگزیر شدیم 5 دستگاه اتوبوس دست دوم نیز از مشهد خریداری کنیم، اظهار کرد: حمل و نقل موضوع پایه ای و اساسی است و اگر فکری برای آن نکنیم، فایده ای ندارد و به طور جد دنبال این هستیم در حوزه حمل و نقل ارتقاء داشته باشیم.
عالم‌زاده در پایان بیان کرد: فضای بین شهرداری و شورای شهر کرمان دوستانه است و فضای حاکم بر شورا به خاطر وجود آقای فرشاد است که سعی می شود کار با نظرات کارشناسی پیش برود و فضای همدلی برای شهر کرمان نعمت است و باید این فضا را حفظ کنیم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ممنوعیت برگزاری هر گونه مراسم و تجمعات در تالارهای کرمان

محکومیت 47 میلیاردی متخلفان کالا و خدمات در استان کرمان

مهریه نامتعارف در کرمان دردساز شد

پیش بینی وزش باد شدید در استان کرمان

سه نفر در حوادث بامداد پنجشنبه کرمان جان باختند

پلیس جیرفت بیش از یک تُن مواد مخدر کشف کرد

بیش از 20 میلیارد ریال برای توسعه شبکه برق جیرفت هزینه شد

درختان تاریخی باغ شاهزاده ماهان شناسنامه‌دار می‌شوند

تحریم ناجا باعث مقبولیت این نیرو می شود

مراسم تجمعی در گرامیداشت رحلت امام خمینی(ره) نخواهیم داشت

بهره‌برداران بخش دام و طیور نیازمند تسهیلات بانکی هستند

طرح آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان از اول مرداد اجرا می‌شود

امدادگران کرمانی در 6 حادثه سخت امدادرسانی کردند

دستگیری 5 اکیپ تخلف شکار و صید در استان کرمان

شیوع کرونا 98 میلیارد تومان به بخش دام و طیور استان کرمان خسارت زده است

10 میلیارد ریال به تجهیز مدارس ریگان تخصیص یافت

هفته قوه قضاییه مجالی برای تداوم سیاست های حوزه قضایی در حمایت از تولید است

خشت به خشت تا بهشت

مجوز زیست محیطی طرح انتقال آب بن- بروجن لغو نشده است

9 کشته و مصدوم در 2 تصادف کرمان

خسارت‌های اقتصادی ناشی از کرونا به دلیل عدم چابکی و سوءمدیریت بود

جوجه آوری بیش از چهار هزار قطعه گونه گاوچرانک در شهرستان پارس آباد

تولد نهمین نسل آهوی مغان در سایت تکثیر و احیای آهوی مغان

ارزشیابی پایانی دروس عملی هنرستان‌های فنی حرفه ای حضوری برگزار می‌شود

بامداد پنجشنبه مرگبار در کرمان

کرونا رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کرمان را به خط پایان رساند

فعالیت‌های آموزشی فرهنگی کرمان آغاز شد

برگزاری مراسم و تجمعات در تالارها و سالن های پذیرایی کرمان ممنوع است

راهدار کهنوجی کودک 2 ساله سرگردان در بزرگراه را نجات داد

نحوه برگزاری گرامیداشت ایام ارتحال امام تشریح شد

هلاکت شرور مسلح در درگیری شبانه پلیس کهنوج

مبتلایان به کرونا در استان کرمان چند نفر شدند؟

شمار مبتلایان به کرونا در کرمان به 1609 نفر رسید

43 کارفرمای متخلف استان سمنان به دستگاه قضا معرفی شدند

شناسایی گونه ای کمیاب از ژله ماهی دکمه آبی برای نخستین بار در شمال غربی جزیره کیش

فراخوان طرح پژوهشی تنظیم سند ارتقای وضعیت زنان منطقه آزاد کیش

الزام رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مراکز ورزشی کیش

پرداخت 143 میلیارد تومان تسهیلات به تعاونی های گلستان

جزئیات افزایش نرخ سود تسهیلات اشتغال روستایی در اردبیل اعلام شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان: اعتمادسازی اساس و بنیان کار روابط عمومی هاست

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: کار در حوزه سلامت اداری موجب ارتقاء سیستم ، تغییر نگاه و نگرش مردم می شود

در کارگروه تخصصی اشتغال در اردبیل عنوان شد: هدف‌گذاری دو اصل مهم برای گشایش اشتغال در اردبیل

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی خبر داد: تحقق 12 هزار و 500 فرصت شغلی در استان مرکزی تکلیف شد

سرپرست ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی 3 استان منصوب شدند

تاریخ عقدنامه ازدواج فرزندان برای دریافت وام ازدواج از اول فروردین 98 محاسبه می شود

پیام رهبر انقلاب به مناسبت آغاز به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی

شریعتمداری : همکاران درشرکت ملی نفتکش و کشتیرانی خط شکن دریاها درمقابله با قلدری نظام سلطه هستند

6 عملیات امدادرسانی در کرمان انجام شد

تمرینات بازیکنان مس کرمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز شد

21 هزار کرمانی برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کردند