کرمان رصد

آخرين مطالب

استاندار کرمان: رشد فرهنگی زیرساخت توسعه اقتصادی است فرهنگي

استاندار کرمان: رشد فرهنگی زیرساخت توسعه اقتصادی است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - استاندار کرمان با بیان اینکه معلمان نیروی انسانی آموزش دیده، ماهر، مبتکر و خلاق را پرورش می دهند گفت: رشد فرهنگی زیرساخت توسعه اقتصادی است.
به گزارش ایرنا، محمدجواد فدائی روز شنبه در آئین تجلیل از معلمان نمونه استان کرمان افزود: بخش عمده توسعه فرهنگی بر عهده معلمان است و این شغل به عنوان مادر تمام مشاغل شناخته می شود.
وی ادامه داد: توسعه یکی از موضوعات مهمی است که سالها در تمامی جوامع مطرح بوده و در این رابطه توسعه فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و غیره مورد توجه بوده است.
وی با اشاره به اینکه کشور ما حدود 50 سال به عنوان کشوری در حال توسعه شناخته می شود تاکید کرد: ایران بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای موجود باید هر چه سریعتر به کشوری توسعه یافته تبدیل شود.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه نیروی انسانی و توسعه فرهنگی 2 عامل اصلی برای رسیدن به توسعه هستند عنوان کرد: برنامه ریزی، تامین منابع مورد نیاز برای اجرای برنامه و اجرای برنامه از عواملی است که در مسیر توسعه از سوی نیروی انسانی انجام می شود.
فدائی اظهار داشت: توسعه فرهنگی بر توسعه اقتصادی مقدم است و کشورهایی که تنها به توسعه اقتصادی فکر کرده اند، شکست خورده اند.
وی یادآور شد: در آموزه های اسلامی، آیات، روایات و احادیث بسیار زیادی درباره اهمیت جایگاه علم و آموزش و پرورش صحبت شده است.
استاندار کرمان گفت: از آنجا که معلمان ذهن، رفتار، فکر، منش و شخصیت دانش آموزان را به خود وابسته می کنند، باید فردی باشند که این شایستگی را داشته باشد تا ذهن، فکر و شخصیت فرزندان خود را به به آنها واگذار کنیم.
وی گفت: یونسکو در قالب توصیه نامه ای در قالب 13 فصل و 146 ماده برای ارج نهادن به مقام معلم صادر کرده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز گفت: راهبرد و راهکار اصلی آموزش و پرورش استان در راستای منویات مقام معظم رهبری و اجرایی کردن سند تحول بنیادین است و این سند نقشه راه و چشم انداز آموزش و پرورش به عنوان یک تکلیف در حال اجرایی شدن است.
احمد اسکندری نسب از مدرسه به عنوان کانون اصلی تعلیم و تربیت یاد کرد و ادامه داد: سند 2030 در مدرسه و آموزش و پرورش جایگاهی ندارد و کسانی که با این اهداف شوم غرب که می خواهد شأن علم و جایگاه آموزش و پرورش را متزلزل کنند، مردود هستند.
وی تاکید کرد: معلمان در سطح کشور و استان کرمان با نهایت صداقت و دلسوزی مشغول به خدمت هستند به نحوی که 722 مدرسه با کمتر از 10 دانش آموز در استان دایر است و هیچ کلاس درسی در استان بدون معلم نیست.
3029/7440


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield